Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Trochę luźniejsza informacja: dzisiejszej nocy w budapeszteńskim zoo urodził się mały słoń Uśmiech A tak wygląda maluch:

[Obrazek: 10dhylx.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Hmmm... czarny jakiś - AfroHungar czy jak JęzykSzeroki uśmiech
Odpowiedz
Koleje Węgierskie (MAV) po raz pierwszy w swojej 145-letnej historii zaczęły szkolić kobiety na maszynistów pociągów – depesza agencji AFP o tej treści obiegła świat.W kursie tym bierze udział 21 osób, w tym 7 kobiet. Kurs potrwa 13 miesięcy. Kursanci nauczą się obsługi 10 różnych pojazdów.
W Polsce obecnie tylko Michalina Piwańskia , wykonuje ten zawód ,w ub roku otrzymała licencję maszynisty i zaczęła prowadzić pociągi Kolei Wielkopolskich.
Odpowiedz
Kiedy w latach osiemdziesiątych byłem kolejarzem, to pracowałem w jednej lokomotywowni z Basią, która była maszynistką. Taką prowadzącą pociągi, by rozwiać wątpliwości.
Odpowiedz
Czy Węgier będzie papieżem?

http://www.rp.pl/artykul/979677,980463-W...piez-.html
Odpowiedz
Portal www.5percangol.hu został zwycięzcą międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez specjalistyczne wydawnictwo brytyjskie Macmillan Education na najlepszy portal do wspomagania nauki języka angielskiego. Wśród zwyciężonych znaleźli się: BBC Learning English i strony amerykańskie: Voice of America Learning English.
Pomysł i stworzenie portalu wiąże się z dwoma osobami Nóra Szalai i jej mężem Péter Tóth. Kurs prowadzony jest korespondencyjnie z wykorzystaniem poczty elektronicznej.
Wystartowali jako mikroprzedsięwzięcie rodzinne w 2003 roku. Początkowo 3 razy w tygodniu przesyłali pocztą elektroniczna materiały lekcji, później zwiększyli częstotliwość przesyłek do 5 razy w tygodniu. W 2005 roku wydali pierwszą książkę pt. Igeidők o czasach czasowników angielskich. W tym samym roku ruszył portal internetowy. W 2007 pojawiła się kolejna książka Kezdőknek és Újrakezdőknek (Dla początkujących i początkujących na nowo). W 2009 roku pojawił się miesięcznik dla uczących się angielskiego 5 Perc Angol Magazin.
Jednak najpopularniejszą formą są codzienne bezpłatne lekcje angielskiego na które można się zapisać poprzez portal.


Na podstawie www.nol.hu
Odpowiedz
W wegierskich gazetach duzo spekulacji na temat Kardynala Pétera Erdő. Cytowane sa wloskie gazety Il Foglio, Il Messaggero i Corriere della Sera a takze niemiecka Die Welt, ktore widza go jako godnego nastepce Benedykta XVI.
Péter Erdő urodzil sie w Budapeszcie i zostal wyswiecony na ksiedza w Kosciele na Bakáts tér w IX. dzielnicy. Jest jednym z mlodszych kandydatow, bo w tym roku bedzie mial dopiero 61 lat (sredni wiek kandydatow 72 lata!). Niedlugo sie dowiemy...
Odpowiedz
Przy całym sympatii, jaką mam do Bratanków muszę przyznać, że Węgra w ogóle nie jestem w stanie wyobrazić sobie na tym "stanowisku".
Odpowiedz
Ja nie widzę przeszkód. Łacinę zna na pewno, więc się dogada. Oczko
Orban urósłby ogromnie. Oczko :0 Oczko
Odpowiedz
(24-02-2013, 8:13)eplus napisał(a): Orban urósłby ogromnie. Oczko :0 Oczko

Jeszcze bardziej? Aż strach się bać.
A co do wyobrażeń: Polaka też niewielu sobie mogło wyobrazić i co?
Cześć i czołem
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 218 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 310 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 166 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 491 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 535 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości