Brak dowodu tożsamości dzieci
#1
Witam. Wyjazd nad Balaton tuż tuż a my zapomnieliśmy o dowodach/ paszportach dla dzieci Sami mamy aktualne dowody osobiste, wyrobiliśmy dla całej rodziny Karty EKUZ., ubezpieczenia na podróż itd. Mam pytanie co w sytuacji kiedy skontroluje nas policja, jakie są kary. Czy po prostu odpuścić wyjazd . Miał ktoś taka sytuacje.Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jeszcze nigdy Policja nie sprawdzała mi dokumentów dzieci bo i po co ? Nie mogliście wyrobić dla dzieci Karty EKUZ bez dokumentów raczej.
Odpowiedz
#3
Do EKUZA nie jest potrzebny dowód osobisty tylko pesel dziecka a EKUZY mamy tylko te dowody tożsamości. Nawet mamy zaświaidczenie z UG o złożeniu stosownego wniosku i oczekiwanie na wydanie dowodu osobistego.
Odpowiedz
#4
(21-07-2017, 7:26)hagis79 napisał(a): Witam. Wyjazd nad Balaton tuż tuż a my zapomnieliśmy o dowodach/ paszportach dla dzieci Sami mamy aktualne dowody osobiste, wyrobiliśmy dla całej rodziny Karty EKUZ., ubezpieczenia na podróż itd. Mam pytanie co w sytuacji kiedy skontroluje nas policja, jakie są kary...

O policji i karach nie myślcie ... i będzie w porządku.
Rozumiem, że karty EKUZ i ubezpieczenia na podróż mają też dzieci. Weźcie ze sobą świadectwa urodzenia dzieci i kilka rodzinnych, aktualnych fotek razem z dziećmi takich, na których dokładnie widać wszystkie twarze.
Odpowiedz
#5
(21-07-2017, 8:10)hagis79 napisał(a): Do EKUZA nie jest potrzebny dowód osobisty tylko pesel dziecka a EKUZY mamy tylko te dowody tożsamości. Nawet mamy zaświaidczenie z UG o złożeniu stosownego wniosku i oczekiwanie na wydanie dowodu osobistego.

Jak macie EKUZA to porostu jedzcie. Ja nawet tego nigdy nie wyrabiałem bo myślałem że trzeba dowody dzieci a mam tylko dowód dla jednego. Z Węgier jest tak blisko że 3 godziny i jesteś w PL jak by co.
Odpowiedz
#6
Jeśli się nic nie przytrafi, to się skończy na niczym, ale w razie wpadki /przypadkowa kontrola policyjna, konieczność skorzystania z wizyty lekarskiej, itp,/ zaczną się problemy. Duże, jeśli dzieci są niepełnoletnie. W najlepszym wypadku długotrwałe czekanie na komisariacie ileś tam godzin w celu ustalenia tożsamości. Mniej więcej w całej Europie działa to podobnie.
Odpowiedz
#7
Dziękuję za pomoc i cenne wskazówki . Zona i dzieci nie odpuszczają Uśmiechwiec nie pozostaje nic innego jak jechać. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#8
(21-07-2017, 8:22)blackberry napisał(a): Jeśli się nic nie przytrafi, to się skończy na niczym, ale w razie wpadki /przypadkowa kontrola policyjna, konieczność skorzystania z wizyty lekarskiej, itp,/ zaczną się problemy. Duże, jeśli dzieci są niepełnoletnie. W najlepszym wypadku długotrwałe czekanie na komisariacie ileś tam godzin w celu ustalenia tożsamości. Mniej więcej w całej Europie działa to podobnie.

Czy miałeś kiedyś sprawdzane dokumenty pasażerów podczas kontroli policyjnej ?
Odpowiedz
#9
Tak miałem, całkiem niedawno, Węgrzy zatrzymywali każde auto i sprawdzali dokumenty, nie wiem, czy kogoś szukali, czy mieli jakiś inny powód, ale to spotkało mnie raz pierwszy. Dmuchać nie musiałem, nie chcieli dokumentów od samochodu, chcieli tylko ID moje i pasażerki. Co nie zmienia faktu, że też mi się zdarza nie zabrać dokumentów z domu i pojechać na weekend na Węgry;-)
Odpowiedz
#10
(21-07-2017, 8:44)blackberry napisał(a): Tak miałem, całkiem niedawno, Węgrzy zatrzymywali każde auto i sprawdzali dokumenty, nie wiem, czy kogoś szukali, czy mieli jakiś inny powód, ale to spotkało mnie raz pierwszy. Dmuchać nie musiałem, nie chcieli dokumentów od samochodu, chcieli tylko ID moje i pasażerki. Co nie zmienia faktu, że też mi się zdarza nie zabrać dokumentów z domu i pojechać na weekend na Węgry;-)

Oczywiście, że takie coś może się zdarzyć jak np. jedzie w samochodzie pięciu podejrzanych typków albo kogoś poszukują ale jak jedzie rodzina z dziećmi i widać że jadą na wypoczynek to raczej nikt kontrolował szczegółowo nie będzie. Oczywiście lepiej mieć zawsze wszystko ok. Ja pojadę też bez dokumentów na dziecko za niedługo Uśmiech Ważne żeby jechać przepisowo i nie narażać się na kontrole i powinno być wszystko ok.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak winiety LukaszP 2 517 19-12-2023, 16:16
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,357 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,127 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Konieczność posiadania dowodu osobistego konop85 21 6,525 29-07-2019, 11:25
Ostatni post: eplus
  Brak winiety na videocontrol Piffq 136 136,153 05-04-2019, 5:56
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości