Brak winiety na videocontrol
(21-07-2017, 20:44)Sztasek napisał(a): Michal80 - forumowicz niezawodny napisał ten post w ubiegłym roku, 17-07-2016 r.
cyt: "... obstawiam że takie sprawy nie są ścigane ..."

Faktycznie,nie spojrzałem na rok Uśmiech
Odpowiedz
Michal80 - forumowicz niezawodny > ostatnia wizyta na Forum 19-09-2016 20:54.
Przed rokiem w temacie napisał 8 postów związanych ze ściągalnością mandatu (kary) za poruszanie się po płatnych węgierskich drogach bez uprawnień do korzystania z nich.
Odpowiedz
Mam takie pytanie , wracałem z Balatonu z m. Siofok bezpłatnymi drogami krajowymi węgierskimi nr 81 i później nr 1 do miejscowości Rajka. Tuż przy samej granicy wjechałem ślimakiem na drogę M15 na kierunek Bratysława tuz przy starym byłym przejściu granicznym, przejechałem tą droga może 50-60 metrów od strony węgierskiej na Słowację. Czy za takie coś mogę dostać mandat za brak winiety ?
Na google map wyznaczając trasę Rajka - punkt kilkadziesiąt metrów wgłąb Słowacji , dając opcje "unikaj opłat" prowadzi mnie tak jak jechałem czyli ślimakiem na parę metrów M15 i dalej na Słowację .

https://www.google.pl/maps/dir/Rajka,+W%...m1!2b1!3e0
Odpowiedz
Musiałyby tam być kamery albo lotna kontrola.
Odpowiedz
Kamer tych na takich wysokich bramkach nie zauważyłem na tym kilkunastometrowym odcinku , policja też mi się nie rzuciła w oczy.
A rozpatrując wariant pesymistyczny gdy by przyszedł mi mandat to te 200zł czyli tańszy mandat do 30 dni liczy się 30 dni od doręczenia pisma w Polsce czy od dnia przejazdu bez winety ?
Odpowiedz
Witam, wykupiłem winiete na Węgierskie Autostrady (10 dniowa) jednak źle wypełniłem dane (wrzuciło mi całkiem inny numer rejestracyjny zamiast mojego…) winieta była wykupiona na 10-19 czerwiec a powiadomienie wystawiono 2 października. Czy mogę się w jakiś sposób od tego odwołać? podobno EPC ma 60 dni na wysłanie powiadomienia a wystawili je po ponad 90ciu dniach. Czy można starać się zmienić to na inny paragraf niż brak winiety ?
Odpowiedz
WAŻNE INFORMACJE O E-WINIECIE
• Uprawnienie do korzystania z dróg należy zawsze opłacić przed wjazdem na obszar objęty opłatą; e-winieta nie upoważnia do korzystania z dróg w okresie przed datą jej zakupu.
W przypadku zakupu e-winiety w okresie jej ważności ważność zawsze biegnie od momentu zakupu.
• W momencie zakupu kilku e-winiet jednocześnie należy się upewnić, że w każdym przypadku wprowadzono poprawne daty podróży.
• Aby uniknąć nieuprawnionego korzystania z dróg, w trakcie zakupu należy zawsze sprawdzić, czy na odcinku kontrolnym widnieje poprawny numer rejestracyjny pojazdu, kod kraju, kategoria pojazdu oraz okres ważności.
• W przypadku zakupu uprawnienia do korzystania z dróg metodą elektroniczną dokonanie opłaty dokumentowane jest potwierdzeniem elektronicznym.

KORZYSTANIE Z DRÓG UWAŻA SIĘ ZA NIEUPRWNIONE
• Numer rejestracyjny lub oznakowanie kraju pojazdu znajdujące się na odcinku kontrolnym lub potwierdzeniu elektronicznym jest niezgodne z faktycznym numerem rejestracyjnym lub oznakowaniem pojazdu;

>>> https://www.nemzetiutdij.hu/files/docume...ra_POL.pdf
Odpowiedz
Witam , mnie się przytrafiła taka sytuacja ,kupiłem winietę na OMV w Komarom, numer rejestracyjny był ok. data również, więc ruszyłem w drogę . Po czterech miesiącach przyszedł mandat a właściwie dwa mandaty na sumę 800zł.Ale ja wiedziałem by tą winietę mieć jeszcze na wszelki wypadek i to było słuszne i bardzo pomocne . Odpisałem im (ale to szło przez Anglię-dziwne-prawda) pokazując kopię tej winiety oraz kopię dowodu rejestracyjnego,uwzględniono .Ale musiałem zapłacić koszty administracyjne w kwocie 202.zł za jeden błąd na winecie było napisane kraj pochodzenia C czyli cechorszaga nie PL.to jest przestroga czytajcie dokładnie co jest napisane na E-winecie.Życzę wszystkim szerokiej i bezpiecznej drogi.
Odpowiedz
Witam, może ktoś miał podobną sytuację.
Koniec kwietnia początek maja tego roku w drodze do Chorwacji przejeżdżaliśmy przez Węgry. Winietę zakupiliśmy w miejscowości Forró na stacji benzynowej Mol. Zakupiliśmy ją ok 1 w nocy 29 kwietnia. Jako, że mieliśmy wracać 9 maja, zakupiliśmy winietę 30 dniową.
Pod koniec października dostaliśmy mandat, że 9 maja jechaliśmy autostradą bez winiety. Niestety nie posiadamy już winiety (nasz błąd) jedyne co mam to zapłata kartą na tej stacji na kwotę analogiczną do kwoty miesięcznej. Mandat już zapłacony, próbowałam się odwoływać, ale odpisali że bez skanu winiety nic nie mogą zrobić, ale że można poprosić o kopię winiety w miejscu jej zakupu. Czy ktoś próbował uzyskać taką kopię ? Druga sprawa to zastanawia mnie co mogło pójść nie tak w systemie, bo skoro mandat jest jeden to przejazd 29 był poprawny, a więc błędny numer rejestracyjny odpada.
Odpowiedz
(21-12-2017, 14:16)monika073 napisał(a): ..... Niestety nie posiadamy już winiety (nasz błąd) jedyne co mam to zapłata kartą na tej stacji na kwotę analogiczną do kwoty miesięcznej. ....

Na Twoim miejscu, pobrałbym z banku który wydał kartę, dokładne dane transakcji ze stacji Mol. Myślę że będą tam potrzebne dane potwierdzające opłatę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak winiety LukaszP 2 555 19-12-2023, 16:16
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,783 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 655 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 926 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,594 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości