Ceny na Węgrzech 2020
#11
Wegety nawet nie zauważyłem, żona pamięta, że była. Nie kupowałem.
Odpowiedz
#12
Ceny chyba kilka procent wyższe niż u nas?
Odpowiedz
#13
(28-06-2020, 23:05)jurow napisał(a): Proszę powiedz czy mają w sklepach przyprawę do rosołu kostki może wegetę

Mają:

Zdjęcia przykładowych opakowań "kostki rosołowej" i mistrza smaków.


[Obrazek: images?q=tbn%3AANd9GcRzZR2OnN-IU7pEjR8XX...A&usqp=CAU]

[Obrazek: images?q=tbn%3AANd9GcRYVfDaS3QODanIwM6FZ...Q&usqp=CAU]

[Obrazek: ShotType1_540x540.jpg]
Odpowiedz
#14
Byłem właśnie tydzień w Sarvarze (5-12 lipca) - przy czym muszę zaznaczyć, że odwiedzałem Węgry pierwszy raz od sezonu 2017 - w mojej ocenie wzrost cen za towary i usługi  w tym okresie jest wyraźnie odczuwalny Zmieszany  począwszy od zwykłych zakupów spożywczych, obiadu w restauracji (tutaj szacuje wzrost na cen na jakieś 20-30 %) czy cen biletów na baseny, dla przykładu jeżeli dobrze pamiętam to bilet rodzinny 2+2 na basen w Sarvarze kosztował w 2017 w granicy 10tyś HUF, w tym roku 13.200 HUF, (w rękę wszedł mi cennik z zeszłego roku -w sezonie wysokim było 11.000 HUF), także wzrost spory - co niewątpliwie ratuje sytuację portfela, to nieco mocniejsza niż w 2017r złotówka wobec forinta, płacąc kartą z podpiętym rachunkiem walutowym, kurs średni to 1.27 PLN za 100 HUF,
na basenie w Sarvarze langosze zaczynają się od 550 HUF do 950, piwo krajowe 700 HUF, czeskie 800 HUF, naleśniki po 300 HUF, lody gałka 300 HUF, włoskie małe 550 HUF, jak ktoś potrzebuje - wypożyczenie leżaka 1000 HUF plus kaucja 1000 HUF - tylko gotówką  (na kąpielisku w Papie trochę taniej, bilet 2+2 całodzienny 8400 HUF),
paliwo (diesel) 370-390 HUF,
Odpowiedz
#15
Eplus, czy ta karta to karta Pekao z żubrem? Jeśli tak, to może wiesz, czy wypłaty z bankomatów sieci UniCredit dalej są bez prowizji?
Odpowiedz
#16
(19-07-2020, 10:34)cocodrillo1 napisał(a): Eplus, czy ta karta to karta Pekao z żubrem? Jeśli tak, to może wiesz, czy wypłaty z bankomatów sieci UniCredit dalej są bez prowizji?
PKO S.A.już nie jest w grupie UniCredit więc obawiam się że bez prowizji nie wybierzesz pieniążków
Odpowiedz
#17
(19-07-2020, 10:43)wojti76 napisał(a):
(19-07-2020, 10:34)cocodrillo1 napisał(a): Eplus, czy ta karta to karta Pekao z żubrem? Jeśli tak, to może wiesz, czy wypłaty z bankomatów sieci UniCredit dalej są bez prowizji?
PKO S.A.już nie jest w grupie UniCredit więc obawiam się że bez prowizji nie wybierzesz pieniążków
Tak, wiem. Mojego konta nie ma już w bieżącej ofercie banku i trudno odnaleźć obowiązującą tabelę opłat. W ostatniej którą mam, dalej wypłaty są darmo. Pytam praktyka, bo nawet na infolinii nie za bardzo wiedzą Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#18
(19-07-2020, 11:12)cocodrillo1 napisał(a):
(19-07-2020, 10:43)wojti76 napisał(a):
(19-07-2020, 10:34)cocodrillo1 napisał(a): Eplus, czy ta karta to karta Pekao z żubrem? Jeśli tak, to może wiesz, czy wypłaty z bankomatów sieci UniCredit dalej są bez prowizji?
PKO S.A.już nie jest w grupie UniCredit więc obawiam się że bez prowizji nie wybierzesz pieniążków
Tak, wiem. Mojego konta nie ma już w bieżącej ofercie banku i trudno odnaleźć obowiązującą tabelę opłat. W ostatniej którą mam, dalej wypłaty są darmo. Pytam praktyka, bo nawet na infolinii nie za bardzo wiedzą Szeroki uśmiech
Tak właśnie też w banku pytałem to pani nie potrafiła jednoznaczne mi odpowiedzieć pytała koleżanki która też nie wiedziała  Uśmiech
Odpowiedz
#19
No lekko nie było, te ciągłe zmiany stron w bankach i sieciach komórkowych mnie wkurzają. Zawołałem konsultanta na chat i po wstępnych narzekaniach na nieprzejrzyste strony dostałem link do cennika:
 https://www.pekao.com.pl/dam/jcr:ef8fe35...OFERTY.pdf
Trzydzieści dwie strony, ale szukaj słowa Unicredit (3x) i jest prowizja zero albo brak prowizji dla Eurokonto Junior oraz tego, które mam, czyli Eurokonto Standard.
W grudniu jeszcze wybierałem w Egerze bez prowizji, ale wtedy do wykazu placówek za granica z głównej strony banku były 2 kliknięcia, teraz pogmatwali to bez sensu. Nie wiem, czy to ja mam galopującą demencję, czy świat jest teraz taki porąbany. Co pół roku wszystko do góry nogami. Za trzy lata znowu wybory. Wczoraj poważnie myślałem kupić drugi identyczny komputer i telefon, jakich używam - niech leżą w pudełkach. Żeby nie uczyć się Androida, którego nie trawię ani Windowsa 12, którego mi nie trzeba.
Zresztą mam jeszcze znaczek Unicredito:

[Obrazek: a3ec983067ee3d11m.jpg]
Odpowiedz
#20
(19-07-2020, 13:08)eplus napisał(a): No lekko nie było, te ciągłe zmiany stron w bankach i sieciach komórkowych mnie wkurzają. Zawołałem konsultanta na chat i po wstępnych narzekaniach na nieprzejrzyste strony dostałem link do cennika:
 https://www.pekao.com.pl/dam/jcr:ef8fe35...OFERTY.pdf
Trzydzieści dwie strony, ale szukaj słowa Unicredit (3x) i jest prowizja zero albo brak prowizji dla Eurokonto Junior oraz tego, które mam, czyli Eurokonto Standard.
W grudniu jeszcze wybierałem w Egerze bez prowizji, ale wtedy do wykazu placówek za granica z głównej strony banku były 2 kliknięcia, teraz pogmatwali to bez sensu. Nie wiem, czy to ja mam galopującą demencję, czy świat jest teraz taki porąbany. Co pół roku wszystko do góry nogami. Za trzy lata znowu wybory. Wczoraj poważnie myślałem kupić drugi identyczny komputer i telefon, jakich używam - niech leżą w pudełkach. Żeby nie uczyć się Androida, którego nie trawię ani Windowsa 12, którego mi nie trzeba.
Zresztą mam jeszcze znaczek Unicredito:

[Obrazek: a3ec983067ee3d11m.jpg]
DziękujęUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,295 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny paliw quickstarter 44 8,189 05-06-2023, 13:56
Ostatni post: Waldek
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,569 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości