Chce mi się śmiać...
#71
(31-05-2013, 21:54)Leoon napisał(a): malina nie zrażaj się to forum jest jak najbardziej normalne, czytaj i rozumuj wprost a nie między wierszami!

poeci inaczej nie rozumieją...
Odpowiedz
#72
No to widzę, że chyba nie nadążymy za tobą ... ale będziemy próbować!
Odpowiedz
#73
Moi drodzy, siłą naszego forum jest nasza różnorodność więc...myślę, że się dogadamy Uśmiech Też jestem poetą i nie zawsze nadążam za innymi żartami, nie wszystkie dyskusje mi się podobają, ale trzymając się zasad e-tykiety damy radę! Więc całus na zgodę i jak będzie okazja się spotkać zobaczycie, że kultura pokonuje wszystko! Byli już tacy, którzy próbowali wbijać kliny i psuć atmosferę. Ale "byli", czyli już ich nie ma.
Malina - cieszę się, że zawitałaś na forum, od początku zwróciłem uwagę na Twoją obecność, więc liczymy na Twoje polsko-węgierskie doświadczenie!

Off topic - dalszą dyskusję na temat "kto kogo uraził i dlaczego" proszę kontynuować na privie lub przenieść się do tematu http://forum.wegierskie.com/Pogaduchy-lu...lu%C5%BAna
Odpowiedz
#74
(31-05-2013, 22:39)Tudós napisał(a): Moi drodzy, siłą naszego forum jest nasza różnorodność więc...myślę, że się dogadamy Uśmiech Też jestem poetą i nie zawsze nadążam za innymi żartami, nie wszystkie dyskusje mi się podobają, ale trzymając się zasad e-tykiety damy radę! Więc całus na zgodę i jak będzie okazja się spotkać zobaczycie, że kultura pokonuje wszystko! Byli już tacy, którzy próbowali wbijać kliny i psuć atmosferę. Ale "byli", czyli już ich nie ma.
Malina - cieszę się, że zawitałaNieś na forum, od początku zwróciłem uwagę na Twoją obecność, więc liczymy na Twoje polsko-węgierskie doświadczenie!

Off topic - dalszą dyskusję na temat "kto kogo uraził i dlaczego" proszę kontynuować na privie lub przenieść się do tematu http://forum.wegierskie.com/Pogaduchy-lu...lu%C5%BAna
to nie tak, dlaczego nikt nie rozumie. Nie szukam jasnych odpowiedzi dla dziwnych pytań, nie mam dziwnych poglądów dla jasnych postaw,mam syna, któremu trzeba było od podstaw wytłumaczyć kto to był Kaczmarski który MURY rozumiał naczej niż my, któremu musiałam kupić osobną, odrębna gitarę do Kaczmarskiego, ponieważ grał on na lewą rękę i bicie podobno miał co półtora uderzenia...
Odpowiedz
#75
(31-05-2013, 22:54)malina napisał(a):
(31-05-2013, 22:39)Tudós napisał(a): Moi drodzy, siłą naszego forum jest nasza różnorodność więc...myślę, że się dogadamy Uśmiech Też jestem poetą i nie zawsze nadążam za innymi żartami, nie wszystkie dyskusje mi się podobają, ale trzymając się zasad e-tykiety damy radę! Więc całus na zgodę i jak będzie okazja się spotkać zobaczycie, że kultura pokonuje wszystko! Byli już tacy, którzy próbowali wbijać kliny i psuć atmosferę. Ale "byli", czyli już ich nie ma.
Malina - cieszę się, że zawitałaNieś na forum, od początku zwróciłem uwagę na Twoją obecność, więc liczymy na Twoje polsko-węgierskie doświadczenie!

Off topic - dalszą dyskusję na temat "kto kogo uraził i dlaczego" proszę kontynuować na privie lub przenieść się do tematu http://forum.wegierskie.com/Pogaduchy-lu...lu%C5%BAna
to nie tak, dlaczego nikt nie rozumie. Nie szukam jasnych odpowiedzi dla dziwnych pytań, nie mam dziwnych poglądów dla jasnych postaw,mam syna, któremu trzeba było od podstaw wytłumaczyć kto to był Kaczmarski który MURY rozumiał naczej niż my, któremu musiałam kupić osobną, odrębna gitarę do Kaczmarskiego, ponieważ grał on na lewą rękę i bicie podobno miał co półtora uderzenia...

a teraz uczy się wegierskich ambicji i niech ma... to czego się staramy przekazać książkam i iwierszami wydaje mi się że oni teraz młodzi poradzą sobie jakkolwiek: piosenką, muzyką ale się mi marzy żeby to było za pomocą Pana Sienkiewicza, Prusa i Pani Nałkowskiej ale no cóż, mój ukochany poeta Stanisław Jachymek mówił:TONIEMY, TO NIE MY...
Odpowiedz
#76
Kaczmarski ... to coś co także lubię, szkoda, że nie był ... Węgrem. Bardziej by pasował do tego forum.
To tak w przenośni bo wszyscy wiemy czym i kim był On dla Polaków.
Odpowiedz
#77
(31-05-2013, 23:05)Leoon napisał(a): Kaczmarski ... to coś co także lubię, szkoda, że nie był ... Węgrem. Bardziej by pasował do tego forum.
To tak w przenośni bo wszyscy wiemy czym i kim był On dla Polaków.

no nie bardzo BYŁ. Mój syn urodził się w wigilię 95 i na chwilę obecną gra całą pierwszą płytę Kaczmarskiego z pamięci, a teraz sobie urozmaica ciekawostkami jego zdaniem pt, Zbroja, co wydaje się być pozornie błahym
zadaniem
Odpowiedz
#78
(31-05-2013, 22:54)malina napisał(a): któremu musiałam kupić osobną, odrębna gitarę do Kaczmarskiego, ponieważ grał on na lewą rękę i bicie podobno miał co półtora uderzenia...

A to ciekawe... Specjalna gitara do Kaczmarskiego ze względu na rękę? Tak, był leworęczny (choć nie dam ręki uciąć, bo coś mam jakieś prześwity w pamięci, że wcale tak nie było w kwestii prawo i leworęczności), ale grał na gitarze dla praworęcznych. Tylko cholera... jak to robił, że prawą ręką latał po progach? Ano... ODWRÓCIŁ ją.

Zauważ na nagraniach, że układ strun jest odwrotny względem standardowego.

Utwory Kaczmarskiego technicznie to nic trudnego, a i rytmicznie także nie należą do najtrudniejszych.
Polecam sprawdzić węgierskich gitarzystów klasycznych - nawiązując do tematyki forum, a odbiegając od tego kim Kaczmarski był dla Polaków (pomijając także fakt jego nie-do-końca polskości) i sensu dyskusji - taki offtopic.
Odpowiedz
#79
Głupie, ale mnie ubawiło:

W fejsbukowej grupie Felvidéki szlovák - magyar értelmező szótár jeden z użytkowników zadał zagadkę:
Hogyan nevezik a trágár délszláv köztársaságot?

Prawidłową odpowiedzią było: Vulgária, ale pomysłowi użytkownicy wymyślili także takie kraje jak: Basznia, Koszopó, Szarbia, Szervia i Dugószlávia.

Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#80
Do pobrania śmieszna zapowiedź pociągu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wcale nie chce mi się śmiać ... oldman58 2 1,026 30-01-2022, 15:21
Ostatni post: oldman58
  Nowy/nowa na forum? Przedstaw się! italodisco 851 696,521 07-11-2021, 11:57
Ostatni post: Ferenc Kovál
  No i stało się Waldek 1 1,516 27-08-2018, 0:43
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości