Co przywozicie z Węgier?
#31
My przywieźliśmy:
- 5 butelek 2-litrowych wina z piwnicy w Badasconytomaj ( pycha) 2x białe, 3 x czerwone( muscatoly) najlepsze wino jakie dotąd piłam i na pewno po nie wrócę, choćby przejazdem do Chorwacji
- Turo Rudi - takich batoników nie ma nigdzie i też po nie wrócę
- piwo owocowe dla córki ( grapefriut i mandarynka)
- papryczki z kapustą w marynacie ( mam do dzisiaj)
- Unicum Next
- dużo kiełbasy paprikasz kolbasz: dwa rodzaje: jedna bardzo twarda i łagodniejsza, druga miękka a ostrzejsza
- skwarki
- kawa Omnia
Odpowiedz
#32
Nie wiem, jak wy, ale ja zawsze przywożę - chcąc nie chcąc - całą masę węgierskich monet Szeroki uśmiech Dzięki Bogu, że swego czasu w Polsce była denominacja Oczko
Odpowiedz
#33
(29-12-2012, 15:14)Kamjon napisał(a): całą masę węgierskich monet

tak, a potem te polskie się wydają takie małe. Szeroki uśmiech

z Węgier przywożę zwykle sporo makulatury [mam gdzieś nawet archiwalne numery Pesti Estu...] i książek z antykwariatów, poza tym nasiona słonecznika i túró rudi, chociaż z przewozem tego ostatniego mogą być pewne problemy techniczne.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#34
Zaciekawiły mnie te nasiona słonecznika. Uśmiech
Do jedzenia, czy do siewu jakiegoś?
Czy może jeszcze inna przyczyna.
Odpowiedz
#35
do jedzenia, takie na przykład:
[Obrazek: 5749_XL2.png]

może i w Polsce też można je kupić, ale te węgierskie jakoś bardziej mi smakują.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#36
nazwa sklepu powala Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#37
Smak słonecznika porównam przy najbliższej okazji.


Tak... nazwa sklepu jest super Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#38
Oprócz rzeczy o których pisali już inni zawsze przywożę jeszcze dwa przysmaki.
1. Gesztenyepüré - kasztanowe pure sprzedawane w postaci zamrożonych kostek 250 g. Po przyjeździe do domu pozostaje przyjemny obowiązek zjedzenia w ciągu kilku dni już rozmrożonego smakołyku. Przywozimy więcej niż jedna kostkę Uśmiech wiec mamy okazję zaprosić znajomych na pyszny deser - zazwyczaj klasycznie po przeciśnięciu przez praskę (taką do robienia ziemniaków pure lub mniejsza do czosnku) z dodatkiem rumu i bitej śmietany.

2. Óvári sajt który kupuję w sklepie firmowym w Mosonmagyaróvár gdzie ten bardzo delikatny ser jest produkowany.
Odpowiedz
#39
następnym razem musze pomyśleć o przywiezieniu jakiegoś zapasu naleśników hortobagi. ich brakuje mi chyba najbardziej Smutek
Odpowiedz
#40
Ponieważ wyznaję zasadę, iż "nie masz wina nad węgrzyna" to zawsze wracamy z harmonią butelek podobną do tej, którą zaprezentował eplus na pierwszej stronie.
No, nasza ma może trochę więcej rejestrówOczko

ps. Zaciekawiło mnie to puree z kasztanów. Nie wiecie czy trzeba tego gdzieś specjalnie szukać i czy występuje on w wersji nie mrożonej, w słoiku, w puszce?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,378 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,623 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,400 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,492 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości