Covid-19 na Węgrzech
#51
(31-07-2020, 10:28)Cz@rek napisał(a): ^^^Świetne info,rejon Békés do którego jadę zero aktywnych zachorowań Uśmiech Pytanie na ile te dane są wiarygodne ? Oczko
No i czy sami Węgrzy nie postawią nam szlabanu ?
Na dzisiejszej konferencji prasowej...
- W dalszym ciągu obowiązkowo należy nosić/przebywać w masce ochronnej w sklepach, w środkach transportu publicznego.
- Nie można organizować imprez publicznych, muzyczno-tanecznych dla ponad 500 osób.
- Począwszy od dnia jutrzejszego (sobota, 1 sierpnia) osoby przybywające/wjeżdżające na teren Węgier z kraju o wysokim stopniu zagożenia wirusem Covid-19 oznakowanego na żółto lub czerwono, mają obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie i dodatkowo muszą zapłacić za przeprowadzenie/wykonanie badania testowego przeciw Covid-19. 
(Na stronach www: wysokość opłaty za wykonanie testu SARS-CoV-2 vírus PCR > 28000,-HUF)
-
 Poniżej aktualna mapka, ważna od 17 lipca 2020 r.
[Obrazek: 07.20_0.jpg]
Odpowiedz
#52
Dziekuje za "świeżutkie" info, czyli ruszamy bez zmian w poniedziałek Uśmiech
Odpowiedz
#53
A co z tranzytem? Nadal można wrócić np. z Serbii do Polski bez testów?
Odpowiedz
#54
(31-07-2020, 20:31)Pudelek napisał(a): A co z tranzytem? Nadal można wrócić np. z Serbii do Polski bez testów?
Belépés Magyarországra. 2020. július 15-től a magyar kormány bevezetési korlátozásokat vezet be. Az országokat „vörös”, „sárga” és „zöld” kategóriába sorolják, az egyes COVID-helyzet súlyossága alapján.
A magyar állampolgárok és hozzátartozóik „zöld” országból egészségügyi ellenőrzés nélkül léphetnek be Magyarországra. A „sárga” vagy „piros” országból érkező magyar állampolgárt a határon egészségügyi ellenőrzésnek vetik alá, és 14 napig karanténban kell tartani. Kivétel ez alól, ha hitelesen mutatnak két negatív koronavírus-tesztet 48 órás intervallummal az elmúlt 5 napban. A „sárga” országból érkező magyar állampolgár az első negatív koronavírus-teszt után mentesíthető a karanténból, de ha „piros” országból érkezik, akkor két negatív teszt szükséges.Nem magyar állampolgárok esetében a „sárga” országból érkezők ugyanolyan feltételekkel léphetnek be, mint a magyar állampolgárok, de „piros” országból nem lehet belépni.
  • Entering Hungary. As of July 15, 2020, the Government of Hungary introduces entry restrictions.  Countries are classified into “red”, “yellow” and “green” categories, based on the severity of the COVID situation in each.Hungarian citizens and their relatives can enter Hungary from a “green” country without a health check. A Hungarian citizen coming from a “yellow” or “red” country will be subjected to health checks at the border and must be quarantined for 14 days. An exception to this is if they can credibly show two negative coronavirus tests 48 hours apart in the previous 5 days. A Hungarian citizen coming from a “yellow” country may be released from quarantine after the first negative coronavirus test, but if coming from a “red” country, two negative tests are required.In the case of non-Hungarian citizens, those coming from a “yellow” country can enter under the same conditions as Hungarian citizens, but it is not possible to enter Hungary from a “red” country.
Odpowiedz
#55
Według strony ich policji nic się nie zmieniło, czyli "korytarze humanitarne" nadal funkcjonują.
Odpowiedz
#56
(31-07-2020, 21:40)Pudelek napisał(a): Według strony ich policji nic się nie zmieniło, czyli "korytarze humanitarne" nadal funkcjonują.
Korytarze humanitarne funkcjonują, tylko od jutra wjazd na innych zasadach...
Odpowiedz
#57
Witam ,nie che zakładać nowego tematu. Mam zamiar jechać do Hajduszoboszlo 15 sierpnia na 4dni.

Rezerwacje mogę odwołac do 7 sierpnia a pózniej muszę zapłacić całość rezerwacji.    Kontaktowałem się z włascicielką noclegu niby twierdzi ,że jak rząd coś wprowadzi to podarują płatność.  Przysłali na maila jakiś formularz danych gości zeby wypelnic.  
Zastaniawiam się czy można tak uwierzyć na słowo a potem policzą  za całość.  Ma ktoś jakieś doświadczenia był kto ostanio na Węgrzech,odwoływał rezerwacje może po terminie?
Odpowiedz
#58
Witam, 
wątek zrobił się trochę covidovy  Szeroki uśmiech
Wybieram się po kilkunastu latach ponownie do Egeru, 
Może mi ktoś napisać jak najlepiej dojechać z Katowic, chętnie bym ominął drogi płatne jeżeli to w ogóle ma sens.
Jakie są obecnie ceny w Egerze,?  pytam głównie o ceny kwater
Zabierać lepiej Euro  czy forinty ?
Odpowiedz
#59
(03-08-2020, 19:21)kristofs napisał(a): Witam ,nie che zakładać nowego tematu. Mam zamiar jechać do Hajduszoboszlo 15 sierpnia na 4dni.

Rezerwacje mogę odwołac do 7 sierpnia a pózniej muszę zapłacić całość rezerwacji.    Kontaktowałem się z włascicielką noclegu niby twierdzi ,że jak rząd coś wprowadzi to podarują płatność.  Przysłali na maila jakiś formularz danych gości zeby wypelnic.  
Zastaniawiam się czy można tak uwierzyć na słowo a potem policzą  za całość.  Ma ktoś jakieś doświadczenia był kto ostanio na Węgrzech,odwoływał rezerwacje może po terminie?
Byłem w Hajduszoboszlo wiele razy  większości w ciemno a jeśli coś rezerwowałem to robiłem to 2-3 tygodnie wcześniej bezpośrednio u właścicieli obiektów i nigdy nie chcieli zaliczek, płaciłem na miejscu.Od kilku lat w lecie jeżdżę tylko pod namiot na campingi przy basenach  jest to dla mnie o wiele wygodniejsze nie mówiąc już o kwesti finansowej że o wiele jest korzystniejsze
Odpowiedz
#60
(03-08-2020, 20:03)quharz napisał(a): Witam, 
wątek zrobił się trochę covidovy  Szeroki uśmiech
Wybieram się po kilkunastu latach ponownie do Egeru, 
Może mi ktoś napisać jak najlepiej dojechać z Katowic, chętnie bym ominął drogi płatne jeżeli to w ogóle ma sens.
Jakie są obecnie ceny w Egerze,?  pytam głównie o ceny kwater
Zabierać lepiej Euro  czy forinty ?
Omijanie płatnych dróg ma sens, jeśli chcesz zaoszczędzic 10 czy 14 euro na słowackiej winiecie. Akurat z kierunku Katowic różnica w czasie dojazdu drogą płatną/niepłatną to pewnie z pół godziny. Po drodze są 2-3 krótkie odcinki autostrady. Ja jadąc z okolic Oświecimi je omijam. Wczoraj jechałem do Egeru niewiele ponad 6 godzin z jednym przystankiem. 
Co do kwater to booking albo nocleg.pl.  Rozpietośc cen bardzo duża. Nie wiem, czy w Egerze łatwo znaleźc coś w ciemno.
Najlepiej kartę Pekao SA (przelicznik 0.0128)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,228 722,072 22-04-2024, 22:24
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 230 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 322 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 179 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 502 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości