Covid-19 na Węgrzech
#61
(03-08-2020, 20:03)quharz napisał(a): ... Wybieram się po kilkunastu latach ponownie do Egeru. Może mi ktoś napisać jak najlepiej dojechać z Katowic, chętnie bym ominął drogi płatne jeżeli to w ogóle ma sens.
... Zabierać lepiej Euro  czy forinty ?
Ominąć drogi płatne - na Słowacji trwają żniwa i w dzień można trafić na pojazdy rolnicze poruszające się wolniej. Proponuję wyjechać o świcie, aby na Słowację wjechać wcześnie rano. Propozycja trasy omijającej drogi płatne: Katowice, Zator, Maków Podhalański, Rabka, Nowy Targ, Jurgów, Zdziar, Poprad, Dobszyna, Rożniawa, Tornala (obwodnica wolna od opłat), Bánréve, Eger.
Na Węgrzech lepiej mieć forinty. W niektórych miejscach można płacić w euro, ale przelicznik niekorzystny.
Odpowiedz
#62
To co, czekamy do jutra na najnowszy komunikat. Mam nadzieję że zostaniemy wśród "zielonych" Oczko W końcu nie po to Węgrzy zainwestowali w reklamę swojego kraju emitowaną u nas żeby nam teraz szlaban postawić...przynajmniej tak sobie to tłumaczę Oczko
Odpowiedz
#63
(04-08-2020, 13:53)Cz@rek napisał(a): To co, czekamy do jutra na najnowszy komunikat. Mam nadzieję że zostaniemy wśród "zielonych" Oczko  W końcu nie po to Węgrzy zainwestowali w reklamę swojego kraju emitowaną u nas żeby nam teraz szlaban postawić...przynajmniej tak sobie to tłumaczę Oczko
Ja, nie czekam na komunikat w czwartek rano jadę  Oczko
Odpowiedz
#64
Jak jutro zmienia Polsce kolor to w czwartek nie pojedziesz.
Ale myślę, że jest to bardzo mało prawdopodobne.
Odpowiedz
#65
(04-08-2020, 20:39)josef.svejk napisał(a): Jak jutro zmienia Polsce kolor to w czwartek nie pojedziesz.
Ale myślę, że jest to bardzo mało prawdopodobne.
Myślę że nie zmienią Oczko
A jeśli by tak się stało to zostanę na, Słowacji nad Siravą
Odpowiedz
#66
(04-08-2020, 20:58)wojti76 napisał(a):
(04-08-2020, 20:39)josef.svejk napisał(a): Jak jutro zmienia Polsce kolor to w czwartek nie pojedziesz.
Ale myślę, że jest to bardzo mało prawdopodobne.
Myślę że nie zmienią Oczko
A jeśli by tak się stało to zostanę na, Słowacji nad Siravą
   
A jak myslicie Panowie po stronie polskiej chyba mało prawdopodobne że nam wsadzą kwarantanne po powrocie. Przecież na Węgrzech jest prawie zerowo korona teraz?  Po drugie nie dawno debatowali z Orbanem może ustalili że nie zamykają na siebie i ta reklama. Bezpiecznej drogi życze
Odpowiedz
#67
Witam,

Czy była dziś aktualizacja listy państw i kolorów (czerwony, żółty, zielony)?
Gdzie można znaleźć aktualną listę państw (link)?

Pozdrawiam,
Marek Majewski
Odpowiedz
#68
(05-08-2020, 13:28)marekmmj napisał(a): ... Czy była dziś aktualizacja listy państw i kolorów (czerwony, żółty, zielony)?
Gdzie można znaleźć aktualną listę państw (link)?
Bez zmian od 18 lipca > https://koronavirus.gov.hu/korlatozasok
[Obrazek: 07.20_0.jpg]
Odpowiedz
#69
Jakieś zmiany jednak są, bo na niektórych mapach Portugalia była żółta. Natomiast tak z innej bajki, bo mam już mętlik: jak wygląda na Węgrzech kwestia noszenia maseczek? W pomieszczeniach zamkniętych trzeba nosić?
Odpowiedz
#70
(05-08-2020, 14:15)Pudelek napisał(a): Jakieś zmiany jednak są, bo na niektórych mapach Portugalia była żółta. Natomiast tak z innej bajki, bo mam już mętlik: jak wygląda na Węgrzech kwestia noszenia maseczek? W pomieszczeniach zamkniętych trzeba nosić?
Do 17 lipca Portugalia była żółta.
Maseczki na Węgrzech obowiązują we wszystkich środkach komunikacji i pomieszczeniach zamkniętych. Zachować trzeba odległość od sąsiada w kolejce, na przystanku, itp. Niektóre osoby w podeszłym wieku noszą maseczki na ulicy, w parkach.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,241 743,101 15-06-2024, 11:57
Ostatni post: Waldek
  Péter Magyar na placu Bohaterów sobota 8 czerwca Waldek 14 426 13-06-2024, 18:34
Ostatni post: Waldek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 245 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 353 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 200 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości