Covid-19 na Węgrzech
(01-11-2020, 20:26)Pudelek napisał(a): Węgrzy mają teraz jedne z najmniej dotkliwych obostrzeń w Europie.


wiec sypie sie mi firma (jak i wiele innych)
mamy w bazie kilka osob chorych a reszta na kwarantannie
polowy kierowcow juz nie ma, albo chorzy albo poszli na opieke do swoich rodzin
wbrew pozorom na wegrzech tez cuda sie nie zdarzaja, kozakowalo sie to teraz trzeba zaplacic

tapatalked
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Teraz jest bardzo mocne uderzenie w całej Europie, rządy nic nie poradzą, jeśli ludzie sami się nie przyłożą. Dopiero, jak ktoś obok pada, to oczy niektórym się otwierają.
Odpowiedz
[Obrazek: korona1102-4306196.jpg]
Odpowiedz
Flaga węgierska  Od północy stan wyjątkowy.
- Od godz. 00.oo do 05.oo obowiązuje zakaz przemieszczania się, opuszczania lokali mieszkalnych.
- Lokale nocne, rozrywkowe, kluby zamknięte.
- W celu zmniejszenia przepałnienia w środkach transportu publicznego zarządzono zwiększenie ilości kursów.
- Parkowanie gratis.
- Na imprezach masowych, imprezach sportowych, w kinach i teatrach tylko co trzecie miejsce może być zajęte, obowiązek przebywania tylko z założoną maską zakrywającą nos i usta.
Odpowiedz
(02-11-2020, 11:03)ex-komar napisał(a):
(01-11-2020, 20:26)Pudelek napisał(a): Węgrzy mają teraz jedne z najmniej dotkliwych obostrzeń w Europie.


wiec sypie sie mi firma (jak i wiele innych)
mamy w bazie kilka osob chorych a reszta na kwarantannie
polowy kierowcow juz nie ma, albo chorzy albo poszli na opieke do swoich rodzin
wbrew pozorom na wegrzech tez cuda sie nie zdarzaja, kozakowalo sie to teraz trzeba zaplacic

ale tak jest praktycznie w każdym kraju. Różnica jest taka, że w niektórych wprowadza się całkowitą blokadę (pomoże, dopóki jej się nie zniesie) albo wprowadza kretyńskie zarządzenia jak np. nakaz chodzenia w masce na pustej ulicy, a w innych nie. Węgry do tej pory się wyróżniali rozsądkiem w tych obostrzeniach (pomijam idiotyczny pomysł zamknięcia granic, jak widać nie zadziałał jak cudowny lek), ale teraz widzę te nową godzinę policyjną w nocy. Po co? Przecież wtedy jest najmniej ludzi w przestrzeni publicznej i najbezpieczniej się poruszać! Chyba, że liczą na wzrost dzietności...
Odpowiedz
Każdy szuka dziury w całym, zamiast grzecznie się podporządkować. Chodzi oczywiście o imprezowanie do białego rana. Potrzebna byłaby też definicja pustej ulicy (jak na niej jest ktoś bez maski, to już nie jest pusta). Od dawna się dziwię, że nikt nie wynalazł jeszcze masek z gazy albo pończochy - dużo lżej się oddycha, a formalnie gęba jest zasłonięta.
Odpowiedz
skrocony raport kowidowy:
pozostalo nas 5 kierowcow na 19 ktorzy moga jezdzic w transporcie miedzynarodowym
wszyscy wyjezdzamy max godzin, po prostu juz wiecej sie nie da wiec firma lezy i robi pod siebie
ja przez dwa tygodnie nakrecilem max 96 godzin i dodatkowo szacher-macher przy dojazdach i zaladunkach
oczywiscie po to, zeby nie wliczac do tacho ale jak sie trafi jakis dociekliwy to pozamiatane

@pudelek
doskonale wiem, ze problemy sa w calej eu
uwazam ze obecny syf wzial sie z braku jakichkolwiek ograniczen w komitacie
jeszcze pare dni temu byly patriotyczne pikniki bez zadnych zabezpieczen i kontroli w ilosci ludzi
jak zasialismy tak zbieramy

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
@eplus
Każdy szuka dziury w całym, zamiast grzecznie się podporządkować. 


Podporządkowywałem się wiosną. Miało być szybko, krótko, wirus był w odwrocie. Teraz podporządkowywać się nie będę: idiotyczne ograniczenia, nakazy, zakazy, robione bez związku ze stanem faktycznym, wprowadzane z dnia na dzień. Totalny burdel i brak przygotowania się na jesień usiłuje się przykryć pozorami "fachowości". Czekam jeszcze teraz na zamknięcie lasów, w końcu to też miało pomóc.

Chodzi oczywiście o imprezowanie do białego rana.
Jak rozumiem imprezowanie do północy jest już bezpieczne, wirus nam nie grozi?

Potrzebna byłaby też definicja pustej ulicy (jak na niej jest ktoś bez maski, to już nie jest pusta).
W normalnych krajach albo nie ma w ogóle nakazu maseczek w przestrzeni otwartej, albo jest nakaz noszenia w przypadku bliskości innego człowieka. Tymczasem w Polsce muszę mieć maseczkę w szczerym polu, na parkingu w środku lasu, na ulicy, gdzie nie ma nikogo innego albo przechodzień jest po drugiej stronie itp. Możesz mi wytłumaczyć kogo zarażę w takiej sytuacji? A jednocześnie mogę pójść do zatłoczonego parku i paradować tam z gołą gębą bez żadnych problemów.

@ex-komar
jednak według fachmanów takie pikniki czy spotkania publiczne i tak stanowią mniejsze ryzyko niż wszelka czynność w przestrzeniach zamkniętych. Zakłada się, że za większość zachorować w obecnej Europie odpowiadają szkoły. W wakacje ludzie byli jeszcze bliżej siebie niż teraz, a nie było takich liczb.
Odpowiedz
zeby nie byc goloslownym: wczoraj liga mistrzow grala bez kibicow
za wyjatkiem ferencvaros-juve na puskasu w budapest
a dwie godziny wczesniej orban brzeczal ze glownie niefrasobliwosc ludzi powoduje dramat na wegrzech
zalamka

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(05-11-2020, 10:42)ex-komar napisał(a): zeby nie byc goloslownym: wczoraj liga mistrzow grala bez kibicow 
za wyjatkiem ferencvaros-juve na puskasu w budapest
a dwie godziny wczesniej orban brzeczal ze glownie niefrasobliwosc ludzi powoduje dramat na wegrzech
zalamka ...

Oglądałem mecz transmitowany przez M4 ... Kamery dość często pokazywały widownię, nie było (nie zauawżyłem) osoby bez maski. Odległość pomiędzy widzami prawidłowa, co drugi rząd był pusty. Jeszcze raz kibice obu drużyn udowodnili, że normalnie można kibicować i zachować się na stadionie. Nie było przepychanek ani przed meczem, ani po meczu - mimo przegranej gospodarzy.
Ferencváros - Juventus 1:4 (0:1)   Piłka
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,228 714,636 22-04-2024, 22:24
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 216 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości