Covid-19 na Węgrzech
Flaga węgierska  Rząd Węgier zdecydował o rozpoczęciu luzowania epidemicznych restrykcji od 7 kwietnia.
Skrócono godzinę policyjna, która obowiązuje nadal od godz. 22.oo do 5.oo rano, sklepy mogą być otwarte do 21.3o pod warunkiem że w sklepie na 10 metrach kwadratowych może przebywać tylko jeden kupujący. Można otworzyć punkty usługowe.
W miejscach publicznych, środkach lokomocji pozostał obowiązek noszenia maseczki.
Odpowiedz
Flaga węgierska 18 kwietnia: aktywnie chorych jest 270295, w tym w szpitalu przebywa 8445 z czego pod respiratorem jest 1051 osób.
Zaszczepiono łącznie 3252579 osób, w tym 1385898 otrzymało drugą dawkę.
Rząd przedłużył obowiązujące środki ochrony:
- po 19 kwietnia nadal obowiązuje noszenie masek i utrzymywanie dystansu w miejscach publicznych
- godzina policyjna od 22.oo do 5.oo rano
- od poniedziałku 19 kwietnia przedszkola mogą zostać ponownie otwarte
- niższe klasy szkół podstawowych (klasy 1-4) mogą powrócić do normalnych zajęć lekcyjnych
- sklepy mogą być otwarte od 5.oo do 21.3o
- otwarte mogą być zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne i inne usługi
- Kontrole graniczne przedłużono do 23 maja.
Odpowiedz
Jeżeli przedłużono kontrole na granicach, to rozumiem, że Węgrzy nadal nie są otwarci na swobodny wjazd obcokrajowców w celach prywatnych  Zdziwiony .
Odpowiedz
(18-04-2021, 12:52)oldman58 napisał(a): Jeżeli przedłużono kontrole na granicach, to rozumiem, że Węgrzy nadal nie są otwarci na swobodny wjazd obcokrajowców w celach prywatnych  Zdziwiony .
... a jak jest w Polcse ? polecam zapoznać sie z > "Covid-19 informacje dla podrżnych obowiązujące od 30 marca 2021r"  !
Odpowiedz
Nie wiedziałem  Zarumieniony , w tą stronę (powrót) nie byłem zainteresowany. Ale nic tam nie ma o szczepionce która miała być "lekiem na całe zło". Natomiast nasze strony gov.pl na podstawie przepisów węgierskich przytaczają sformuowanie: [b]Osoba, która otrzymała dwie dawki szczepionki również podlega kwarantannie. [/b]
Miałem taką cichą nadzieję, że to nasze strony MSZ są nieaktualne  Smutek .
Odpowiedz
Ciekawa jestem, czy po dwóch dawkach szczepionki można będzie wjechać na Węgry w lipcu bez kwarantanny... Znacie dobrą wróżkę? Oczko Już tak mi brakuje Węgier, a przede wszystkim wód. Co roku co najmniej dwa razy byliśmy wymoczyć stare kości, a tu ZONK. Zaczynam skrzypieć... W Polsce byłam raz 3 tygodnie na rehabilitacji i były to stracone dni... Wystarczy tydzień-10 dni w ciepłych wodach i zaraz mam młodszy pesel Oczko
Odpowiedz
(18-04-2021, 13:18)Sztasek napisał(a):
(18-04-2021, 12:52)oldman58 napisał(a): Jeżeli przedłużono kontrole na granicach, to rozumiem, że Węgrzy nadal nie są otwarci na swobodny wjazd obcokrajowców w celach prywatnych  Zdziwiony .
... a jak jest w Polcse ? polecam zapoznać sie z > "Covid-19 informacje dla podrżnych obowiązujące od 30 marca 2021r"  !
no jednak jest spora różnica. Do Polski Węgier może wjechać w dowolnym celu z odpowiednim testem, a jak jest zaszczepiony to i bez. W drugą stronę to niemożliwe.
Odpowiedz
Podelek - na stronie straży granicznej jest informacja dla podróżnych z dnia 20 kwietnia 2021 r.: ... 

https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualn...ZNYCH.html
Odpowiedz
Na stronie SG jest informacja z 30 marca, a 20 kwietnia to była data dzienna wczoraj Oczko Tak jak już pisałem - polskie granice są całkowicie otwarte dla zaszczepionych, ozdrowieńców, a także dla tych z testem i nie ma znaczenia w jakim celu wjedziesz.
Odpowiedz
(21-04-2021, 8:09)Pudelek napisał(a): Na stronie SG jest informacja z 30 marca, a 20 kwietnia to była data dzienna wczoraj Oczko Tak jak już pisałem - polskie granice są całkowicie otwarte dla zaszczepionych, ozdrowieńców, a także dla tych z testem i nie ma znaczenia w jakim celu wjedziesz.

Podobnie jest na Węgrzech... ale na wjazd do Polski bez konkretnego celu należy popatrzeć też od strony finansowej. 
(osoby nie mające polskiego adresu zamieszkania, nie będące mieszkańcami Polski)
Wjeżdżając do Polski mają obowiązek posiadać aktualny negatywny wynik testu, uzyskany w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Wynik należy mieć w momencie kontroli granicznej. Nasępnie jest obowiązująca kwarantanna, czyli ... minimum od 24 do 48 godzin przymusowego pobytu i obowiązek powtórzenia testu na terenie Polski. Testy typu SARS-CoV-2 można wykonać w polskich laboratoriach znajdujących się na liście laboratoriów COVID. Jeśli wynik z laboratorium jest korzystny, negujący istnienie wirusa, to uzyskuje się zwolnienie z kwarantanny.
Finansowo: koszty testu w kraju zamieszkania + koszty pobytu na czas wykonania testu + koszty pobrania próbek + koszty testu ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,226 705,463 08-03-2024, 13:39
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości