Covid-19 na Węgrzech
Ambasada Polski na Węgrzech w końcu po tygodniu się obudziła:
"W przypadku wjazdu na Węgry drogą lądową lub wodną (czyli z wyłączeniem drogi powietrznej, tj. przylotu samolotem) z terytorium Austrii, Chorwacji, Rumunii, Serbii, Słowacji lub Słowenii odbywa się - bez względu na obywatelstwo - według generalnych zasad, bez dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to normalne przekraczanie granicy (z kontrolą graniczną lub - na wewnętrznych granicach strefy Schengen, czyli z terytorium Austrii, Słowacji i Słowenii - nawet bez tej kontroli), do którego niezbędne jest posiadanie ważnego dokumentu podróży dla każdej osoby, także niepełnoletniej. Dla obywatela Polski takim dokumentem jest paszport lub dowód osobisty - wjazd bez takiego ważnego dokumentu (także w przypadku dziecka) jest nielegalny i może nieść za sobą poważne konsekwencje. "
Odpowiedz
Teraz tylko pytanie, które przejścia graniczne między Słowacja i Węgrami nie zostały zamknięte
Odpowiedz
(07-07-2021, 20:15)piablo75 napisał(a):
(07-07-2021, 17:03)machoney napisał(a): Witam wszystkich,
mam jedno kluczowe pytanie:
jak jest z wjazdem na Węgry z dzieciakami, które nie są zaszczepione? 
Pozdrawiam serdecznie
Machoney
Człowieku 7 latka chcesz szczepić? A może 2 letnie na covid? Mało już mają szczepionek ospę odrę świnkę odrę zoltaczke..przez pierwsze lata mają w sobie z 10 szczepionek...Dzieciaków na basenach jest full..jest śmiech i zabawa...ludzi co się z wami dzieje?
Przecież on nie pytał że chce szczepić dzieci tylko jak jest z wjazdem bez szczepienia-a to dosyć duża różnica. I skąd wziąłeś to 7 lat?
Odpowiedz
Ma ktoś jakieś informacje czy po powrocie na niezaszczypawkowanych czeka kwarantanna?
Z góry dziękuję
Odpowiedz
Czeka. Już od wiosny, nic się w tej kwestii odnośnie krajów unijnych nie zmieniło. Chyba, że Cię nie skontrolują na polskiej granicy (co jest bardzo prawdopodobne). Potem masz 24 godziny na zrobienie testu.

Cytat:Teraz tylko pytanie, które przejścia graniczne między Słowacja i Węgrami nie zostały zamknięte
Też już to wrzucałem w odpowiednim temacie:
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/d...ZDIyM2.pdf
Odpowiedz
Wczoraj napisalam maila do ambasady wegierskiej w Warszawie. Zadzialalo. Dzis juz znajdziecie na ich stronie poprawne informacje:

https://varso.mfa.gov.hu/pol/news/konzul...o-beutazas
Odpowiedz
(07-07-2021, 20:15)piablo75 napisał(a): Człowieku 7 latka chcesz szczepić? A może 2 letnie na covid? Mało już mają szczepionek ospę odrę świnkę odrę zoltaczke..przez pierwsze lata mają w sobie z 10 szczepionek...Dzieciaków na basenach jest full..jest śmiech i zabawa...ludzi co się z wami dzieje?
Nie wiem co się ludzie z Wami dzieje... nie wiem... czytajmy ze zrozumieniem...
Odpowiedz
(07-07-2021, 23:31)Pudelek napisał(a): Czeka. Już od wiosny, nic się w tej kwestii odnośnie krajów unijnych nie zmieniło. Chyba, że Cię nie skontrolują na polskiej granicy (co jest bardzo prawdopodobne). Potem masz 24 godziny na zrobienie testu.
Na niepełnoletnich też czeka kwarantanna?
Odpowiedz
W sumie to ciekawe... Nie czytałem naszych przepisów, dzieci były, wróciły, nigdzie ich nikt nie zgłaszał...
Odpowiedz
(08-07-2021, 13:31)eplus napisał(a): W sumie to ciekawe... Nie czytałem naszych przepisów, dzieci były, wróciły, nigdzie ich nikt nie zgłaszał...
Dokopałem się:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyj...y-schengen

"Kwarantanna nie będzie obowiązywała dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych zaszczepionych przeciwko COVID-19."

EDIT: Ze strony Straży Granicznej:
Dzieci do ukończenia 12 roku  życia przekraczające granice zewnętrzne są zwolnione z kwarantanny jeżeli podróżują pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,230 724,497 11-05-2024, 18:56
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 232 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 327 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 184 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 508 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości