Covid-19 na Węgrzech
Skoro Węgrzy wrócili na granicach do czasów sprzed pandemii, to teoretycznie przejścia, które w ostatnim czasie były tylko przeznaczone dla ruchu dwustronnego, powinni znowu stać się dostępne dla wszystkich (przynajmniej z EU). Ale na stronach węgierskiej policji nadal są oznaczone jako te wyłączone. I oczywiście zazwyczaj są to te przejścia, które mnie najbardziej interesują Oczko
Odpowiedz
Do tego jeszcze dochodzą korytarze tranzytowe Szeroki uśmiech
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/waka...z2vIE_RUHk
Odpowiedz
Co faktycznie z zatrzymywaniem się na Słowacji? Jedziemy tranzytem, chcemy wstąpić na kawę, to zostaję stacje? Nie można na Odpocivadle?
Odpowiedz
Jeżeli jedziesz tym tranzytem dla niezaszczepionych to formalnie nigdzie nie możesz zatrzymać się na kawę.
Odpowiedz
(08-07-2021, 19:29)Pudelek napisał(a): Jeżeli jedziesz tym tranzytem dla niezaszczepionych to formalnie nigdzie nie możesz zatrzymać się na kawę.
Jestem zaszczepiona 2 dawkami Uśmiech
Odpowiedz
(08-07-2021, 19:29)Pudelek napisał(a): Jeżeli jedziesz tym tranzytem dla niezaszczepionych to formalnie nigdzie nie możesz zatrzymać się na kawę.
A jest tranzyt dla zaszczepionych i niezaszczepionych? Uśmiech
Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak tranzyt dla zaszczepionych. Tranzyt o którym piszą Słowacy to wyjątkowe pozwolenie na wjazd osobom niezaszczepionym. Zaszczepieni i zarejestrowani wjeżdżają na Słowację dowolnym otwartym przejściem i robią potem co chcą: mogą pojechać sobie do najbliższego sklepu, stanąć na kawę na parkingu albo cisnąć 500 km dalej na Węgry wybranymi przez siebie drogami. Wydawało się to oczywiste, ale po raz kolejny okazało się, że w internecie nic nie jest oczywiste Oczko
Odpowiedz
(08-07-2021, 22:53)Pudelek napisał(a): Nie ma czegoś takiego jak tranzyt dla zaszczepionych. Tranzyt o którym piszą Słowacy to wyjątkowe pozwolenie na wjazd osobom niezaszczepionym. Zaszczepieni i zarejestrowani wjeżdżają na Słowację dowolnym otwartym przejściem i robią potem co chcą: mogą pojechać sobie do najbliższego sklepu, stanąć na kawę na parkingu albo cisnąć 500 km dalej na Węgry wybranymi przez siebie drogami. Wydawało się to oczywiste, ale po raz kolejny okazało się, że w internecie nic nie jest oczywiste Oczko
Czyli jak jadę na do Hajduszoboszlo i i jestem zaszczepiony to rejestruje się i mogę jechać przez Słowację jak chcę a nie trasą tranzytową ? Tam chyba trzeba jakiś adres podać w tym formularzu ?
Odpowiedz
Ten adres to był bubel - Słowacy wzięli go z poprzedniego formularza Szeroki uśmiech W rzeczywistości można było podać dowolny (np. knajpy w której napijemy się piwa), on i tak nie był wyświetlany w potwierdzeniu. Ale z tego co widzę już nie trzeba go podawać, musieli to zmienić.

A odpowiedź na pierwsze pytanie: tak.
Odpowiedz
(09-07-2021, 13:14)Pudelek napisał(a): Ten adres to był bubel - Słowacy wzięli go z poprzedniego formularza Szeroki uśmiech W rzeczywistości można było podać dowolny (np. knajpy w której napijemy się piwa), on i tak nie był wyświetlany w potwierdzeniu. Ale z tego co widzę już nie trzeba go podawać, musieli to zmienić.

A odpowiedź na pierwsze pytanie: tak.
Daj linka do tego formularza.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,230 724,533 11-05-2024, 18:56
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 232 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 327 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 184 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 508 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości