Covid - wjazd na Węgry
Wczoraj byłem w Szepasszonyvolgy, karczmy o 20-tej działają w najlepsze, powyżej w tym kwadracie z szynkowniami wszystko oświetlone, ruch, że trudno przejechać - samochodowy i oczywiście pieszy. W któreś winiarni kolejka na 30 osób, pewnie promocja. Uśmiech
Odpowiedz
(15-10-2021, 15:25)eplus napisał(a): P.S. Ludzi bardzo malo. Upartych znajomych wspolczuje.
No cóż nawet z nimi nie dyskutuje taki typ sam byłem zaskoczony . Są natomiast doskonałymi kompanami w degustacjach (niewątpliwa zaleta na Węgrzech), stąd moja chęć organizacji szybkiego wyjazdu aby pokazać im mój ulubiony rejon Egeru. Tylko ,że ja jeżdzę przez Poprad a tam chyba tranzytu nie ma. Tak więc chyba ruszę sam. Jeszcze pytanie jak wygląda sytuacja w dolinie, czy knajpy jak zawsze [po sezonie w tygodniu sa zamykane po 18. Pozdrawiam i dziękuję za informacje
Odpowiedz
Ja mam podobny dylemat jak dojechać do Egeru, wyjeżdżam z Poznania 10 listopada. Ja i żona jesteśmy po szprycy, ale dodatkowo jadą z nami dzieci 8 i 12 lat których nie chcemy szczepić. Raczej zaryzykuje i nie będę jechał przez korytarze tranzytowe na Słowacji.
Odpowiedz
..." Zgodnie z § 2 Zarządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego Republiki Słowackiej podczas stanu zagrożenia zdrowia publicznego Nr 255/2021 z dnia 7 października 2021 roku osoby wjeżdżające od dnia 15 października 2021 roku na terytorium RS podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez okres 10 dni, którą mogą zakończyć w momencie uzyskania przez nich negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, przy czym temu testowi mogą poddać się najwcześniej w piątym dniu kwarantanny...
Zwolnione są osoby w pełni zaszczepione oraz jest tam w tym rozporządzeniu sporo wyjątków.

W tym zarządzeniu jest że można tranzytem w ciągu  8 godzin a zatrzymywanie tylko na stacjach paliw

No to kurde Słowaki zaczęły szaleć... Zmieszany
Odpowiedz
Ale cała różnica w stosunku do poprzedniego zarządzenia to chyba tylko to, że trzeba się rejestrować przed każdym wjazdem nietranzytowym.
Odpowiedz
No ale stare rejestracje są ważne 6 m-cy.
Dawniej nieszczepieni mogli wjechać z aktualnym testem, obecnie tylko student, sportowiec i ambasador.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,535 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,148 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,092 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości