Dokumenty samochodu
#21
(10-12-2015, 13:22)eplus napisał(a): No to już chyba niedługo pojawią się tablice serii HUx. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechZarumienionyZarumienionyZły (do skasowania Szeroki uśmiech ).

Z tym może być problem. Liera H jako pierwsza pojawiała się w zwykłych tablicach rejestracyjnych wydawanych w latach 1999 - 2001. Aktualnie wydają tablice zaczynające się od N.
Odpowiedz
#22
Witam, mam nawet zdjęcie takiej rejestracji HUx. Zrobiłem je w tym roku w Nyíregyházie. Do tablicy przyczepiony był stary biały Opel Astra Uśmiech
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#23
(10-12-2015, 18:47)Waldek napisał(a): Liera H jako pierwsza pojawiała się w zwykłych tablicach rejestracyjnych wydawanych w latach 1999 - 2001. Aktualnie wydają tablice zaczynające się od N ...

Sąsiadka kupiła nową corsę w 2014 i ma rejestrację HOS Szeroki uśmiech

Ciekawostka: po Budzie jeździ impreza wrx z rej HHH ale to chyba indywidualny numer.
Odpowiedz
#24
Wybierany, nie indywidualny. Indywidualne mają inny układ znaków, pisałem dwa dni temu.
Odpowiedz
#25
(11-12-2015, 13:54)moziba napisał(a): Wybierany, nie indywidualny ...

OK wybierany. Widuje kilka 'ciekawych' aut i z reguly maja nietypowe rej.
Kto bogatemu zabroni.
Kolo Opery staje daimler na numerach JJJ Oczko

tapniete z Xperii
Odpowiedz
#26
Witam, mam pytanie odnośnie kupna motocykla nw Węgrzech, jakie dokumenty są potrzebne, czy trzeba go wyrejestrować?
Odpowiedz
#27
(18-12-2015, 8:22)Pawel1978 napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie kupna motocykla nw Węgrzech, jakie dokumenty są potrzebne, czy trzeba go wyrejestrować?

Na Węgrzech do 50 cm3 motocykle i skutery nie mają tablic rejestracyjnych i jeździ się bez dowodu rejestracyjnego, jest tylko obowiązkowe OC. Podczas zakupu takiego motocykla sporządza się tylko akt kupna-sprzedaży. Nowy właściciel tylko go ubezpiecza i można jechać po węgierskich drogach. Przy podróży takim pojazdem przez teren Słowacji bedą problemy. Potrzebna tablica rejestracyjna, wywozowa. O to można poprosić i dadzą za pewną opłatą... tylko to +wydatek na tablice, dowód rejestracyjny i obowiązkowy przegląd techniczny. Jeśli transport jest na lawecie, wystarczy tylko akt kupna. Motocykl trzeba wyrejestrować.
Dla motocykla o pojemności większej niż 50 cm3 jest obowiązek jego przerejestrowania wówczas, gdy jedzie się na kołach... czyli tablice wywozowe - pododobnie jak wyżej.
Odpowiedz
#28
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Odpowiedz
#29
(Tu było zdjęcie Opla z rejestracją na literę H, ale Fotosik je zgubił, a ja również nie mam go w głównych zasobach z tamtego sylwestrowego wyjazdu.) 

Gość może nie wiedzieć, co to znaczy, aż się wybierze do Polski...

OczkoSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechJęzykJęzyk
Odpowiedz
#30
Witam Uśmiech

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o aucie z węgierską rejestracją, ponoć można sprawdzić jakieś podstawowe dane przy pomocy aplikacji Okmányiroda App. Używa ktoś z was? Czy do sprawdzenia auta trzeba mieć coś więcej niż nr rejstracyjny i nr VIN???
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przeprowadzka na Węgry - niezbędne dokumenty i inne Lalusza 38 29,129 05-11-2020, 8:33
Ostatni post: Sztasek
  Rejestracja Samochodu z darowizny michalma7 4 2,498 21-10-2019, 15:16
Ostatni post: Dżasta
  Pomoc w zakupie samochodu na Węgrzech Maciejka 9 6,147 15-05-2019, 23:56
Ostatni post: Saawik
  Kupno samochodu na Węgrzech denyero3 1 2,132 20-04-2019, 6:04
Ostatni post: Sztasek
  Zagubione dokumenty samochodu - prośba o pomoc Zenith 7 3,268 21-11-2018, 22:43
Ostatni post: Zenith



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości