Dokumenty samochodu
#31
(16-05-2017, 21:43)Jacek2020 napisał(a): ...Chciałbym się dowiedzieć czegoś o aucie z węgierską rejestracją, ponoć można sprawdzić jakieś podstawowe dane przy pomocy aplikacji Okmányiroda App. Używa ktoś z was? Czy do sprawdzenia auta trzeba mieć coś więcej niż nr rejstracyjny i nr VIN???

Baza danych KEKKH (Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatal) jest udostępniona przez internet i telefon, wystarczy aplikacja o której piszesz. Udostępnienie informacji jest płatne, wysokości opłaty nie znam. Oprócz info o pojazdach, można załatwić sprawy związane z dokumentami.
Odnośnie danych o pojeździe, otrzymasz potwierdzenie danych z dowodu rejestracyjnego oraz info o stanie licznika i czy auto nie jest na liście poszukiwanych - to tylko dane informacyjne, na które można się powołać. Taki dokument w formie elektronicznej do niczego nie uprawnia.
Do sprowadzenia auta jest trochę więcej do załatwienia...
Odpowiedz
#32
Takie podstawowe dane o pojeździe by mi wystarczyły... ale bariera językowa...Uśmiech a tłumacz elektroniczny jest do niczego.
Odpowiedz
#33
Ta aplikacja "OkmányApp" dużo może, ale i ona jest w j.węgierskim
Odpowiedz
#34
Rejestracja w sam raz dla słonia:

[Obrazek: 664c5f8f670a39ae.jpg]
Odpowiedz
#35
Czy ktoś z Was Uśmiech szanowni forumowicze mógłby mi pomóc w uzyskaniu takiego podstawowego raportu o pewnym aucie?
Z pomocą tej aplikacji "OkmányApp" . ?? Oczywiście zwrócę opłatę którą trzeba ponieść za uzyskanie takiego raportu plus jakiś napiwek na piwko za fatygę Uśmiech proszę o info na prv.
Odpowiedz
#36
Witam chciałbym uzyskać informacje o tablice komiksowe
Są na rok, i pytam orientuje się ktoś jak je kupić gdzie i ile kosztuje??
Odpowiedz
#37
Zapomniałem zabrać Dowodu Rejestracyjnego auta (OC mam - wydrukowałem polisę internetową Link4). Co mi grozi w razie kontroli? Mandat jest oczywisty (pytanie jaka kwota), ale czy Policja może mi zholować auto lub zabronić dalszej jazdy? Może ktoś spotkał się z taka sytuacją i jest w stanie mi pomóc?
Odpowiedz
#38
To wakacyjna podróż?, bo jeśli tak to trzeba jeszcze jakoś wrócić a że nie graniczymy z Węgrami to kontrole możesz mieć  też w innym kraju. Na moje(nie jestem kompetentny w tych sprawach, ale tak na logikę), to możesz mieć większe problemy niż tylko mandat. Ogólnie to może warto by skonsultować się z konsulatem, a co na pewno, to przestrzegać przepisów. Na Węgrzech byłem chyba z kilkanaście razy autem, jak by doliczyć do tego inne kraje UE to idzie to w  kilkadziesiąt spokojnie i nigdy nie miałem kontroli. Co do Węgier to tam może dojść problem z językiem.
Odpowiedz
#39
Internety mówią, że na Słowacji grozi mi mandat w wysokości 50-350E. O zatrzymaniu auta czy holowaniu nic nie doczytałem.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przeprowadzka na Węgry - niezbędne dokumenty i inne Lalusza 38 29,129 05-11-2020, 8:33
Ostatni post: Sztasek
  Rejestracja Samochodu z darowizny michalma7 4 2,498 21-10-2019, 15:16
Ostatni post: Dżasta
  Pomoc w zakupie samochodu na Węgrzech Maciejka 9 6,147 15-05-2019, 23:56
Ostatni post: Saawik
  Kupno samochodu na Węgrzech denyero3 1 2,132 20-04-2019, 6:04
Ostatni post: Sztasek
  Zagubione dokumenty samochodu - prośba o pomoc Zenith 7 3,268 21-11-2018, 22:43
Ostatni post: Zenith



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości