GRA: Co to za miejsce?
to podpowiem może, że zdjęcie zrobiłem niemal 10 lat temu, a potem z przyczyn ode mnie niezależnych nie miałem możliwości będąc w Budapeszcie tam wejść ponownie. ale teraz chyba już znowu można.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
To nie tak, że nie ma dla mnie trudnych miejsc. Ja w Kamieniołomie nigdy nie byłem, a to Centrum znalazłem po podpowiedziach. I wcale się nie gniewam za podanie kolejnych zagadek. Można przecież odgadywać dwie na raz, a to jest...
[Obrazek: gtj_10.jpg]
Odpowiedz
(13-07-2012, 8:44)moziba napisał(a): a to jest...

Wielka Synagoga?
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
(13-07-2012, 2:25)varpho napisał(a): dzięki. Uśmiech chociaż szczerze mówiąc teraz jak się przyglądam tym budynkom i zdjęciom ambasady, to wydaje mi się, że jednak ambasada jest poza kadrem... Oczko ale jakoś tak kojarzyłem to miejsce z Jugosławią właśnie.

kolejna zagadka:

[Obrazek: ftqz8.jpg]

[w regułach nic nie było o zakazie zdjęć z wnętrz, a to jest dość znane wnętrze, więc chyba może być.]

Jestem prawie pewien, że jest to witraż z kościoła św. Macieja.
Ale ponieważ jest "prawie", to proszę o potwierdzenie, dopiero wtedy zamieszczę swoją zagadkę.
Odpowiedz
varpho, chyba potrzebujemy podpowiedzi do Twojej zagadki Uśmiech



EDYCJA:

Albo i nie, bo pisalismy w tym samym czasie z andraszem, który, zdaje się, zgadł Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(13-07-2012, 15:06)varpho napisał(a): Wielka Synagoga?
Wielka Synagoga! A dokładniej: jej mur od Wesselényi u. Brawo!
Odpowiedz
(13-07-2012, 15:10)andrasz napisał(a): Jestem prawie pewien, że jest to witraż z kościoła św. Macieja.

tak! gratuluję.
ja swoją zagadkę wrzucę trochę później, muszę poszukać jakiegoś odpowiedniego zdjęcia. Uśmiech
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
[Obrazek: ftqz9.jpg]
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
No to wyjedźmy z B-tu na dłuższą wycieczkę w rejon północno-wschodnich Węgier (już podpowiedź Uśmiech) i wtedy zobaczyny takie coś, nawet możemy wejść do środka i zobaczyć piękną panoramę.

Co to jest?

[img][Obrazek: dsc02154qk.jpg][/img]
Odpowiedz
(13-07-2012, 16:06)varpho napisał(a): [Obrazek: ftqz9.jpg]

Trudna ta Twoja zagadka Uśmiech
Zdecydowanie mi nie pasują te kamienice z tyłu, ale ponieważ podobną elewację ma Pałac Sztuk przy Lagymanyosi hid, to tak też podam, chociaż sam daję na to trafienie 10% szans.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,629 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,733 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,542 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości