Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!

Proponuję małą grę. Można się wykazać znajomością kraju nad Dunajem. Zasady: wklejamy zdjęcie jakiegoś obiektu/miejsca z Węgier, ewentualnie powiązanego z Węgrami. Kolejna osoba, która odganie, co to za miejsce, wkleja kolejne zdjęcie. I w sumie tyle - zasady, jak widać, proste. Powodzenia! Uśmiech



Na początek coś łatwego:

[Obrazek: jedent.jpg]
Się chyba nie pomylę jeśli powiem - opactwo na półwyspie Tihány.
Ano nie pomyliłeś się Oczko Wrzucajmy kolejne zdjęcia od razu w poście z odpowiedzią, bo może niekiedy zająć trochę czasu zanim autor ją zweryfikuje. Gdyby ktoś się pomylił, to będziemy poprawiać - chodzi o to, by gra nie była przyblokowana.

Punkt dla moziba! I czekamy na Twoją zagadkę.
OK, to i ja coś łatwego, na początek:
[Obrazek: gtj_1.jpg]
moziba, Hősök tere (Plac Bohaterów). Ale ze względu na przedstawiony niewielki fragment nie nazwałbym tego takim łatwym Oczko To lecimy dalej:

[Obrazek: 5248723.jpg]
To jest kurhan z krzyżami upamiętniający bitwę koło wsi Mohi (z czasów najazdu Mongołów w 1241 roku), między Tiszaujvaros i Miszkolcem.
Pamiętam, że trafiliśmy kilka lat temu na to miejsce przypadkiem. Jadąc samochodem zobaczyliśmy tajemniczą górę z krzyżami.
Niesamowite jest to, że mozna wejść do środka tego kręgu (czy do czegoś co przypomina wnętrze krateru wulkanu). Te krzyże tworzą naprawdę wyjątkową atmosferę. Dopiero po powrocie do Polski poczytałem o tym co dokładnie oznacza to miejsce.

A teraz szukam czegoś do odgadnięcia Uśmiech

No, znalazłem, początkowo miałem wstawić inny obrazek. Mocno zastanawiałem się, czy nie jest za trudny, ale nie przyjął tego obrazka program imageshack (może następnym razem, jeśli uda mi się coś jeszcze odgadnąć), więc dałem foto tego budynku. Ale żeby nie było zupełnie łatwo Oczko to nie jest najbardziej znane ujęcię tego obiektu "od frontu", lecz "od tyłu". Gdyby było za trudne, to będę podawał (na życzenie Forumowiczów) kolejne informacje ułatwiające rozszyfrowanie tej zagadki.

[Obrazek: dsc02090g.jpg]
A żeś, kurde, andrasz, zaszalał Szeroki uśmiech Mi zupełnie nic nie przychodzi do głowy. Pustka.

Ale sobie strzelę: podwórze kina Uránia? Uśmiech
No to pierwsza podpowiedź.
Nie jest to Budapeszt. Nawet dość daleko od B-tu.
Ja się poddaję póki co, ale będę kombinował. Może ktoś inny będzie wiedział. Z czasem poprosimy o kolejna podpowiedź. Może jutro jakaś wskazówka? Oczko
A ja sie zaloze ze jest to Balatonkenese HM Üdülö:-)
Przynajmniej wygląda identycznie.