Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kaya_W,
Poprosiłbym o potwierdzenie, że odpowiedź na pytanie jest prawidłowa. Oczko
Żeby nie tracić czasu, zagadka:

[Obrazek: 5a5dh2.jpg]

Co to za ruiny i gdzie się znajdują?
(30-08-2012, 22:12)Szakali napisał(a): [ -> ]Kaya_W,

Poprosiłbym o potwierdzenie, czy odpowiedź na pytanie jest prawidłowa. Oczko

Gratuluję Wino
Jest to bardzo dobra odpowiedź! Bardzo przyjemne miejsce, by zatopić się w lekturze. Szkoda tylko, że w księgarni poniżej nie ma w ofercie literatury w języku polskim Dodgy
(30-08-2012, 22:19)Kaya_W napisał(a): [ -> ]Gratuluję Wino
Jest to bardzo dobra odpowiedź! Bardzo przyjemne miejsce, by zatopić się w lekturze. Szkoda tylko, że w księgarni poniżej nie ma w ofercie literatury w języku polskim Dodgy

Dzięki Uśmiech. Ja jeszcze kojarzę, że zeszłego lata reklamowano tam jakąś książkę o Siedmiogrodzie w okresie 1940-1944. Język
(30-08-2012, 22:12)Szakali napisał(a): [ -> ]Kaya_W,
Poprosiłbym o potwierdzenie, że odpowiedź na pytanie jest prawidłowa. Oczko
Żeby nie tracić czasu, zagadka:

[Obrazek: 5a5dh2.jpg]

Co to za ruiny i gdzie się znajdują?

Na początku trochę zbyt równo ułożone wydawały mi się cegły tego muru, no ale to chyba będzie to... Aquincum w Budapeszcie?
Tak. Aquincum w Budapeszcie, ale poproszę o dokładniejsze określenie ruin (jaki budynek) Oczko.
Tak Kaya, gratuluję, to Hadik Kavehaz! Polecam swoją drogą :-)
Zajrzę tam niewątpliwie, chociażby ze względu na historię tego miejsca.

A teraz kolej na moją zagadkę. Tym razem będzie to miejsce z serii łatwych do odgadnięcia, lecz wymagających spostrzegawczości:

[Obrazek: img0032t.jpg]

Pytanie dotyczy budynku w tle. Pierwszy plan jest dodany dla ułatwienia Uśmiech
Muzeum Etnograficzne na placu Kossutha w V dzielnicy.
Szakali, a tego to już nie wiem niestety. Jako że nie ma nic:

[Obrazek: 300skt0.jpg]

Przysłoniłem napis, żeby nie było zbyt łatwo Oczko Gdzie to jest?
(01-09-2012, 20:41)fvg napisał(a): [ -> ]Szakali, a tego to już nie wiem niestety. Jako że nie ma nic:

To już dla podsumowania pytania, są to ruiny amfiteatru wojskowego. Taka ciekawostka, że znajdują się obok pomnika poświęconego Katyniowi 1940, dzięki czemu można połączyć obejrzenie obu obiektów.