Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(10-07-2012, 7:40)moziba napisał(a): [ -> ]Na moje oko - Muzeum Narodowe przy Bulwarze Muzealnym. Pewien nie jestem, ale w tę stronę prowadzi mnie fragment cokołu pomnika w prawym krańcu zdjęcia.

No to Twoje oko Cię nie zawiodło Uśmiech
A ode mnie to:
[Obrazek: gtj_9.jpg]
Powoli dochodzę do przekonania, że moziba przewidział tę grę i będąc w Budapeszcie robił same zdjęcia spośród krzaków lub zza innych obiektów przysłaniających pełny obraz budowli, których tyczy się zagadka Uśmiech
Nie będę ukrywał - mam jeszcze niejaki zapas tego typu ujęć, więc jeśli tylko zostanę dopuszczony do głosu...
Ma coś wspólnego z Aquincum ?
A to nie jest czasem Széchenyi gyógyfürdő?
A ja postawię na zamek Vajdahunyad. Nie mam własnych zdjęć tam zrobionych, ale z tego co zobaczyłem w necie, to chyba się zgadza.
Niech moziba rozstrzygnie.
Tak, to jest właśnie fragment zamku w Lasku Miejskim, a zdjęcie robione było z głównej bramy wejściowej na dziedziniec.
Cieszę się z odgadnięcia tego zamku Vajdahunyad, bo kojarzyłem, że coś takiego może tam być, ale bez własnych zdjęć tamtego miejsca (tzn. mam ale od drugiej strony) musiałem poszukać w necie. Coraz bardziej mnie ta zabawa wciąga Uśmiech

A teraz coś dla Was. Nie jest to zabytek, ale bardzo charakterystyczny budynek. Od razu powiem, że nie jest to ścisłe centrum B-tu, ale jadąc dość uczęszczaną ulicą widać z niej ten biały, okrągły budynek.

[img][Obrazek: dsc02011po.jpg][/img]
Podpowiesz coś? Oczko