Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Każdy kto jeździ do Nyirbator ( jak eplus i ja niechwalący się ) to powinien znać tą budowlę w centrum miasta - zamek Batorego.
Brawo! W wielkiej żyliśmy wannie, ale jednak czasami wypełzaliśmy na suchy ląd... Uśmiech Twoja kolej! Uśmiech
W swoich podróżach spotkałem taki dość dziwny i charakterystyczny budynek w małym miasteczku na Węgrzech.
Może ktoś widział, może ktoś wie?
[Obrazek: pVAxoam.jpg]
[Obrazek: 23ZM3dj.jpg]
Wuj Google po wstawieniu tego obrazka jest w lesie... w trawie. Podpowiada "Guenter Grass". Uśmiech  Przepraszam za to siłowe podejście, inaczej "na rympał". Uśmiech

Wpisałem też "Makovecz", ale w ilustracjach do hasła nie znalazłem podobnej budowli.

Na pewno ktoś wie. Uśmiech

[Obrazek: bcfa2ca3e45e1881.jpg]
W zasadzie wuj Google jest w trawie bo kadrując zdjęcie złapałem za dużo trawy  Szeroki uśmiech .
Ale mi się udało   Oczko . Rzeczywiście szukanie w google podobnych zdjęć nie daje efektu, ale inne moje ujęcia już dają dokładną odpowiedź - tych nie udostępnię  Szeroki uśmiech .

PS: Imre Makovecz to dobry trop.
Pierwszy obrazek - nie wiem, czemu nie widziałem go wczoraj, Twój post nie wygląda na edytowany - w wyszukiwarce daje równie bzdurne hasło "tree".
Podpowiadasz, więc jeszcze raz wpisałem Makovecza i przypomniał mi się dowcip z zeszytów szkolnych o jakimś malarzu czy kompozytorze: Był artystą niezwykle płodnym, miał jedenaścioro dzieci.
Uśmiech
Gdzieś na dwieście czterdziestym obrazku zobaczyłem ten domek Smerfa: https://i.imgur.com/pVAxoam.jpg
Kieruje na stronkę: http://muradrava.eu/letenye/

[Obrazek: 7275edaa1bc4b863.jpg]

Tłumaczenie sugeruje, że popełnił to uczeń słynnego architekta.
Dodatkowo zmyliłeś wszystkich, bo spodziewałem się, że to jakaś piwniczka w okolicach Egeru, czyli Twój rejon działania i druga pasja oprócz kąpieli. A tam zbłądziłeś zapewne w drodze do Chorwacji?
Uśmiech
Jeśli trafiłem, to może niech ktoś inny wrzuci zagadkę, byle nie taką trudną. Uśmiech
Oczywiście trafiłeś eplus. Jest to obiekt biblioteki miejskiej  przy zamku rodziny Szapary-Andrassy w Letenye. Zamek wielokrotnie przebudowywany a "domek smerfa" jest projektu samego Imre. Nie wiem dlaczego w tym źródle piszą o jaworze, gdyż to jest potężny platan (chyba drzewo roku 2010).
To,że w drodze na Chorwację, to też się zgadza. Polubiłem też Adriatyk i w drodze staram się wyszukiwać takie ciekawostki.
A tu jako ciekawostka jeszcze jeden projekt Makowecza z Egeru:
[Obrazek: 70lId2d.jpg]
Zdjęcie kiepskiej jakości ale nie zawsze się dysponowało dobrym sprzętem.
Zagadka rozwiązana. Może ktoś będzie kontynuował ? W ten sposób użytkownicy forum poznają  Flaga węgierska .