Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(17-07-2012, 18:54)fvg napisał(a): [ -> ]
(17-07-2012, 18:45)moziba napisał(a): [ -> ]Wejście do kaplicy w Ják? Nie byłem wprawdzie, stąd wątpliwość, ale sam portal jest chyba wzorem dla takiegoż w Lasku Miejskim w Budapeszcie.

Nie może być inaczej, bo też mi się od razu skojarzył. Wręcz dziwnie wyglądał w innym miejscu Oczko Ják jak nic.

Ják?

Ależ tak:exclamation:

ps. to ponoć najlepiej zachowany kościół romański na Węgrzech. Miejscowość leży przy drodze 86, którą wielu naszych rodaków podąża do Chorwacji. Na pewno wart żeby do niego zboczyć z głównej drogi.
No, Panie i Panowie, zagadka z wejściem na baseny wciąż czeka Uśmiech

To może podpowiem, że to oczywiście północno-wschodnie Węgry, jedno z mniejszych kąpielisk, ale już wspominane na forum.
Nie żebym miał coś, cokolwiek, przeciwko basenom, naprawdę ich nie ignoruję, ale z basenów, wstyd się przyznać, pamiętam jedynie Gontynkę. Węgierskich nie znam w ogóle! Naprawdę! I dlatego...
Ják mówią zasady konkursu, muszę podać następną zagadkę. Znacie tę pętlę?
[Obrazek: gtj_11.jpg]
A znamy. Hűvösvölgy. Piękne okolice. I pospacerować można też przednio.
[Obrazek: 23jr879.jpg]

Kto pierwszy? Uśmiech
(17-07-2012, 21:54)fvg napisał(a): [ -> ][Obrazek: 23jr879.jpg]

Kto pierwszy? Uśmiech

Szabó Ervin Könyvtár? :-) Najlepsze ciastka w mieście!
Trafiony, zatopiony.
(17-07-2012, 20:44)andrasz napisał(a): [ -> ]No, Panie i Panowie, zagadka z wejściem na baseny wciąż czeka Uśmiech

To może podpowiem, że to oczywiście północno-wschodnie Węgry, jedno z mniejszych kąpielisk, ale już wspominane na forum.

Mam propozycję, aby ktoś mógł zamieścić swoją zagadkę (fajnie, gdy są dwie jednocześnie) podaję "malutkie" ułatwienie.

Miejscowość zaczyna się na "B" Uśmiech
(17-07-2012, 22:42)andrasz napisał(a): [ -> ]Miejscowość zaczyna się na "B" Uśmiech

Akkor Bogács Uśmiech Już czegoś szukam...
Okej, to może to:

[Obrazek: 21e6848.jpg]