Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No to chyba mam, zdjęcie z 2006 r., teraz to miejsce wygląda trochę inaczej

[Obrazek: ?dm=390N]
Rozumiem, że powyższe zdjęcie nie mogło wzbudzić entuzjazmu. Czy może jednak koniec gry?
Jest to fragment północnego mostu kolejowego - Újpesti vasúti híd - od strony Pesztu, z zawieszoną linią elektroenergetyczną (dwa tory po obu stronach mostu) WN, chyba 110 kV.
Kilka lat temu gruntownie wyremontowano wiadukt, m. in. linię napowietrzną zastąpiono kablem ułożonym pod przejściem dla pieszych i trasą rowerową.
No to jeszcze raz:
znów podwójna zagadka: co to za miejsce i kogo przedstawia pomnik? Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi:

[Obrazek: ?dm=Z9RM]
Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedz: ten pomnik przedstawia pana Nándor Zichy. Znajduje sie w Budapeszcie, w VIII dzielnicy na placu
Lőrinc pap tér.
Gdzie znajduje sie ten pomnik i co symbolizuje?

[Obrazek: 1ifv4o.jpg]
Ribizli, bez podpowiedzi się nie obejdzie Uśmiech

Tymczasem dla urozmaicenia dorzucę też i to:

[Obrazek: 10rss5i.jpg]

Co to za hotel i w jakim mieście się znajduje?
To jest hotel Budapest i - cóż za zbieg okoliczności - znajduje się w Budapeszcie. W Budzie dokładniej, a jeszcze dokładniej - przy dolnej stacji kolejki zębatej.

Przydałaby się.
Punkt dla moziba. Pomysłów na nową zagadkę na razie brak, także zaczekajmy na podpowiedz od Ribizli.
Chciałem coś dodać, ale widzę, że jedna z moich łatwych zagadek jest nieodgadnięta. Podpowiem więc, że o tym pomniku pisaliśmy już w jednym z sąsiednich tematów.

APO, szkoda, że posypał się hosting zdjęć rwmagyar.
na pomniku z mojego postu jest napis: "wedle wierzen naszego ludu, w kazdym ziarnku pszenicy mozna zobaczyc twarz Chrystusa" (tlumaczenie moje)
Odpowiadam na moja zagadke:jest to tzw.Dziadek Pszeniczny (Búza apó)
Stoi na Mátyás tér kolo kosciola Franciszkanow w Szegedzie. Powiekszone ziarnko pszenicy ma twarz chlopa wegierskiego z typowym wasem i w czapce chlopskiej.
A kto to jest ta pani i gdzie znajduje sie ten pomnik?
[Obrazek: za7hg.jpg]