GRA: Co to za miejsce?
(13-07-2012, 21:48)andrasz napisał(a): Trudna ta Twoja zagadka Uśmiech
Zdecydowanie mi nie pasują te kamienice z tyłu, ale ponieważ podobną elewację ma Pałac Sztuk przy Lagymanyosi hid, to tak też podam, chociaż sam daję na to trafienie 10% szans.

to jest w Budapeszcie, ale w innej jego części... architektura może rzeczywiście niezbyt pasuje do Węgier, ale pasuje za to do kraju, z którym w pewnym sensie jest związane przeznaczenie tego budynku. Uśmiech
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
(13-07-2012, 22:53)varpho napisał(a):
(13-07-2012, 21:48)andrasz napisał(a): Trudna ta Twoja zagadka Uśmiech
Zdecydowanie mi nie pasują te kamienice z tyłu, ale ponieważ podobną elewację ma Pałac Sztuk przy Lagymanyosi hid, to tak też podam, chociaż sam daję na to trafienie 10% szans.

to jest w Budapeszcie, ale w innej jego części... architektura może rzeczywiście niezbyt pasuje do Węgier, ale pasuje za to do kraju, z którym w pewnym sensie jest związane przeznaczenie tego budynku. Uśmiech

Nie byłem tam osobiście, ale z tego co napisałeś plus pomoc internetu, wygląda, że to może być węgierskie Centrum Pamięci Holocaustu. Pewny jednak nie jestem.

Edytuję, bo znalazłem Uśmiech i już mogę potwierdzić na 100%, to jest ten budynek przy Pava utca, a fotografia jest wykonana od strony Tuzolto utca.
Niech Admin zadecyduje, kto ma dać zagadkę, bo moja jedna czeka na odgadnięcie. Jeśli można coś sugerować, to niech ktoś doda swoją, bo trochę dziwnie, gdyby były dwie tej samej osoby.

No i odgadujcie moją wieżę Oczko
Odpowiedz
(14-07-2012, 0:08)andrasz napisał(a): Nie byłem tam osobiście, ale z tego co napisałeś plus pomoc internetu, wygląda, że to może być węgierskie Centrum Pamięci Holocaustu.

tak, to to. Uśmiech
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
(14-07-2012, 0:08)andrasz napisał(a): No i odgadujcie moją wieżę Oczko

Cserépfalu, wieża milenijna.
Odpowiedz
Moja pierwsza zagadka, chyba nie za trudna. ;-)

[Obrazek: wypozyczalnia-362.jpg]
Odpowiedz
(14-07-2012, 13:03)Blisko Tokaju napisał(a): Moja pierwsza zagadka, chyba nie za trudna. ;-)

Oczywiście wieża milenijna się zgadza. Gratuluję, bo nie każdy dociera do Cserepfalu.
Natomiast co do Twojej zagadki, to mnie się w ogóle nie kojarzy, ale może inni wiedzą.
Odpowiedz
Też nie mam pojęcia. Jakąś podpowiedź poprosimy Uśmiech Jedyne, co udało mi się wykombinować to to, że plik nazywa się wypożyczalnia Język Ale to wciąż niewiele daje.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
A może zanim Kolega blisko tokaju, coś nam przybliży spróbujmy zastanowić się co w ogóle ten pomnik przedstawia, bo ja już z tym mam trudności. Czy to jest postać coś trzymająca, czy jakaś abstrakcja?
Odpowiedz
Najpierw chciałem dać coś bardzo łatwego ale potem pomyslałem, że nie wiadomo kiedy znowu uda mi się odgadnąć wasze zagadki... Oczko

- Jest to ptak.
- Stoi w którymś z węgierskich regionów winiarskich ale nie ma związku z winiarstwem.
Odpowiedz
Uffff, trudne było.

Pomnik Feniksa w Tallya w pobliżu Tokaju (podejrzewałem, że to gdzieś BLISKO TOKAJU Uśmiech), pomnik symbolizujący prawdopodobnie geometryczne centrum Europy.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,630 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,734 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,546 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości