GRA: Co to za miejsce?
József Attila, pierwszy pomnik niedaleko parlamentu w Budapeszcie na placu Kossutha, drugi w Miskolcu o ile dobrze pamiętam, ale pewien nie jestem:-)
Odpowiedz
Ten górny pomnik, to Jozsef Attila. Jest smutny, bo pisał podobno (nie czytałem) smutne wiersze i zdiagnozowano u niego schizofrenię, co zresztą skończyło się jego samobójstwem.

O ile ten górny był łatwy, to dolnego nie znam i muszę trochę poszukać.


Edycja: Tudos był szybszy.

Uzupełnienie. To nie jest drugi pomnik Jozsefa Attili w Lillafured, chociaż jest podobny, też się opiera o barierkę. Mam jednak własne zdjęcia tego pomnika.

Natomiast drugi pomnik to jest postać Miklosa Radnotiego (rzeźba autorstwa Imre Vargi). Ten pomnik stoi prawdopodobnie przy Nagymezo utca, ale na 100% pewien nie jestem, bo jest ciekawa sprawa. Takie same rzeźby ale z nieco innymi barierkami są w Mohacsu, Bor i Salgotarian.
Odpowiedz
Andrasz ma rację, chylę czoła, to Radnóti autorstwa Vargi :-)
Odpowiedz
Tak jest, panowie, to József znad Dunaju i Radnóti z Wielopola.
Odpowiedz
Czyli ja daję jedną zagadkę, a Tudos drugą Uśmiech

A oto moja. Kto to i w jakim mieście stoi?

Przepraszam, miałem problemy techniczne z umieszczeniem zdjęcia.

[img][Obrazek: k063bd.jpg][/img]
Odpowiedz
[Obrazek: 208zjgh.jpg]
Odpowiedz
Jeden z nie tak wielu (jest jeszcze m.in. w Gyula) na Węgrzech średniowiecznych zamków kamiennych w Varpalota koło Veszprem.

Nie daję swojej zagadki, bo jedna jeszcze czeka Uśmiech
Może ktoś z Was da coś drugiego do odgadywania, ale głos decydujący należy do Admina.
Odpowiedz
Brawo, w mieście znajduje się tzw. muzeum Trianon, bardzo fajna rzecz ;-) Poprzednie zdjęcie to bodajże Innoncenty XI na Wzgórzu Zamkowym przed Hiltonem.
Odpowiedz
(23-07-2012, 8:21)Tudós napisał(a): Brawo, w mieście znajduje się tzw. muzeum Trianon, bardzo fajna rzecz ;-) Poprzednie zdjęcie to bodajże Innoncenty XI na Wzgórzu Zamkowym przed Hiltonem.

Również brawo Uśmiech
Myślałem, że Was zmylę, tym pytaniem o miasto ;-)

Czyli dajemy po jednej zagadce, ja i Tudos.

Coraz trudniej coś znaleźć Smutek

Mam. Co to za miejsce?

[img][Obrazek: dsc01787mp.jpg][/img]
Odpowiedz
Wygląda jak dawny plac Moskwy (nowej nazwy nie uznaję :-)) Jak znajdę coś naprawdę trudnego, dodam!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,630 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,734 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,546 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości