GRA: Co to za miejsce?
Szigetvar.
Kliknąłem teraz w guglarce na mapie na znaczek Zrinyi var i tam w zdjęciach natrafiłem na ten pomnik z tablicą pod nim.
Może ktoś przetłumaczy tablicę...
Odpowiedz
Pomnik "Civitas Invicta" upamiętnia obrońców miasta w czasie oblężenia tureckiego w 1566r. Autor: István Vanyur.
Odpowiedz
(17-12-2015, 13:05)TBela napisał(a): Gdzie, co to, trochę słów o. Chyba też nie trudne.

[Obrazek: 2hycj2b.jpg]

To sprawę pomnika w Szigetvar mamy wyjaśnioną, druga zagadka od 2,5 roku "kwitnie" - to jakiś pomnik winobluszczu zapewne, może mający coś wspólnego z Trianon (symbolika odciętych gałęzi)...
Odpowiedz
Taki fajny wątek umarł?
Nie może być!
A skoro ostatni obrazek jest nieoglądalny (link tinypic wygasł), to ja dorzucę zdjęcie z moich zasobów, w nadziei przywrócenia wątku do życia.
https://1drv.ms/u/s!AkJtSzS2WOABgblmtphw...Q?e=nTraX0

PS. To nie jest lokowanie produktu. Firma Koral nie dała mi ani grosza. To ja zostawiłem nieco forintów kupując lody Koral w tym sklepiku..
Odpowiedz
No kolego masz chyba zbyt wielką nadzieję, że ktoś zlokalizuje ten sklepik z Twojego zdjęcia. Tym bardziej, że lody firmy Koral często spotykało się w węgierskich sklepach.
Odpowiedz
(10-04-2020, 21:28)oldman58 napisał(a): No kolego masz chyba zbyt wielką nadzieję, że ktoś zlokalizuje ten sklepik z Twojego zdjęcia. Tym bardziej, że lody firmy Koral często spotykało się w węgierskich sklepach.

No to daję podpowiedź: przed pandemią była to miejscowość, w której w niektórych porach roku trudno było nie potknąć się o Polaka…
Odpowiedz
Hajduszoboszlo?
Odpowiedz
(14-04-2020, 19:18)eplus napisał(a): Hajduszoboszlo?
Tak jest, Hajdúszoboszló! Widać podpowiedź była zbyt dokładna.
Więc proszę eplusa o nowy obrazek, by gra toczyła się dalej.
Chyba, że znajdzie się ktoś na tyle zakręcony, kto się pokusi o znalezienie, gdzie dokładnie w Hajdúszoboszló (powiedzmy, stawiamy balonik na góglowej mapie z dokładnością 50 metrów) jest sklepik z mojego zdjęcia…
Odpowiedz
Chodzę trochę po street view i panoramach sferycznych, ale nie widzę tego kiosku. Ściągnąłem plik, ale nie potrafię znaleźć nawet parametrów exif, a tym bardziej geolokalizacji gps zdjęcia. Może ktoś poda dokładniejszą odpowiedź, jeśli nikt nie przejmie pytania, to za 2-3 dni dam jakąś zagadkę i raczej nie będzie to Sarospatak. Uśmiech
Odpowiedz
Jeszcze raz klikałem w zdjęcia Google i poddałem się. Jeśli pozwolisz - wstawiam zagadkę: gdzie jest ten budynek:

[Obrazek: c9230ceba36bbf21.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,631 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,744 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,549 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości