GRA: Co to za miejsce?
Każdy kto jeździ do Nyirbator ( jak eplus i ja niechwalący się ) to powinien znać tą budowlę w centrum miasta - zamek Batorego.
Odpowiedz
Brawo! W wielkiej żyliśmy wannie, ale jednak czasami wypełzaliśmy na suchy ląd... Uśmiech Twoja kolej! Uśmiech
Odpowiedz
W swoich podróżach spotkałem taki dość dziwny i charakterystyczny budynek w małym miasteczku na Węgrzech.
Może ktoś widział, może ktoś wie?
[Obrazek: pVAxoam.jpg]
[Obrazek: 23ZM3dj.jpg]
Odpowiedz
Wuj Google po wstawieniu tego obrazka jest w lesie... w trawie. Podpowiada "Guenter Grass". Uśmiech  Przepraszam za to siłowe podejście, inaczej "na rympał". Uśmiech

Wpisałem też "Makovecz", ale w ilustracjach do hasła nie znalazłem podobnej budowli.

Na pewno ktoś wie. Uśmiech

[Obrazek: bcfa2ca3e45e1881.jpg]
Odpowiedz
W zasadzie wuj Google jest w trawie bo kadrując zdjęcie złapałem za dużo trawy  Szeroki uśmiech .
Ale mi się udało   Oczko . Rzeczywiście szukanie w google podobnych zdjęć nie daje efektu, ale inne moje ujęcia już dają dokładną odpowiedź - tych nie udostępnię  Szeroki uśmiech .

PS: Imre Makovecz to dobry trop.
Odpowiedz
Pierwszy obrazek - nie wiem, czemu nie widziałem go wczoraj, Twój post nie wygląda na edytowany - w wyszukiwarce daje równie bzdurne hasło "tree".
Podpowiadasz, więc jeszcze raz wpisałem Makovecza i przypomniał mi się dowcip z zeszytów szkolnych o jakimś malarzu czy kompozytorze: Był artystą niezwykle płodnym, miał jedenaścioro dzieci.
Uśmiech
Gdzieś na dwieście czterdziestym obrazku zobaczyłem ten domek Smerfa: https://i.imgur.com/pVAxoam.jpg
Kieruje na stronkę: http://muradrava.eu/letenye/

[Obrazek: 7275edaa1bc4b863.jpg]

Tłumaczenie sugeruje, że popełnił to uczeń słynnego architekta.
Dodatkowo zmyliłeś wszystkich, bo spodziewałem się, że to jakaś piwniczka w okolicach Egeru, czyli Twój rejon działania i druga pasja oprócz kąpieli. A tam zbłądziłeś zapewne w drodze do Chorwacji?
Uśmiech
Jeśli trafiłem, to może niech ktoś inny wrzuci zagadkę, byle nie taką trudną. Uśmiech
Odpowiedz
Oczywiście trafiłeś eplus. Jest to obiekt biblioteki miejskiej  przy zamku rodziny Szapary-Andrassy w Letenye. Zamek wielokrotnie przebudowywany a "domek smerfa" jest projektu samego Imre. Nie wiem dlaczego w tym źródle piszą o jaworze, gdyż to jest potężny platan (chyba drzewo roku 2010).
To,że w drodze na Chorwację, to też się zgadza. Polubiłem też Adriatyk i w drodze staram się wyszukiwać takie ciekawostki.
A tu jako ciekawostka jeszcze jeden projekt Makowecza z Egeru:
[Obrazek: 70lId2d.jpg]
Zdjęcie kiepskiej jakości ale nie zawsze się dysponowało dobrym sprzętem.
Zagadka rozwiązana. Może ktoś będzie kontynuował ? W ten sposób użytkownicy forum poznają  Flaga węgierska .
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,637 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,749 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,552 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości