GRA: Co to za miejsce?
Wreszcie coś łatwego!
Oficjalnie nosi wezwanie Najświętszej Maryi Panny, zwany jest popularnie kościołem Macieja
Odpowiedz
(08-03-2013, 14:02)Smorodina napisał(a): Poznajecie co to za budowla?
W tle obecnie Archiwum Państwowe. Dawniej "studencki Hilton" czyli akademik Wydziału Elektrycznego Budapeszteńskiego Uniwersytetu Technicznego .
Odpowiedz
(10-03-2013, 20:33)rwmagyar napisał(a): Wreszcie coś łatwego!
Oficjalnie nosi wezwanie Najświętszej Maryi Panny, zwany jest popularnie kościołem Macieja

Prawda!!.
Odpowiedz
Waldek, przepraszam, ale jesteś pewien? Archiwum jest chyba niedaleko Bramy Wiedeńskiej, więc jeśli to jest kościół Macieja (a jest), to to w tle to może być raczej Dom Wina.
Kiedyś umieściłem zdjęcie z dachem Archiwum i o nim napisałeś, że był tam dawniej akademik. Więc co - Archiwum mieści się w dwóch budynkach? Tym, koło bramy, i tym, koło kościoła? Chyba jedynie tak, bo o ile mogę sobie wyobrazić, że mógł Cię zwieść dach, o tyle nie mogę - że pamięć miejsca.
Odpowiedz
(11-03-2013, 18:00)moziba napisał(a): Waldek, przepraszam, ale jesteś pewien? (...)

W tym budynku jest kilka instytucji:
- Magyar Kultura Alapítvány
- Magyar Borok Háza
- Archiwum (Magyar Országos Levéltár)

Archiwum posiada 3 główne lokalizacje:
* 1014 Budapest, Bécsi kapu tér 2-4.

[Obrazek: 2j3pkhv.jpg]

i na mapie satelitarnej

[Obrazek: 18f20z.jpg]



* 1014 Budapest Hess András tér 5. n(a zdjęciu budynek frontowy od Szentháromság tér i tam jest, według mojej wiedzy główne wejście, zresztą na dołączonej mapie satelitarnej informacja o Archiwum jest też od strony tego placu )


[Obrazek: 2csdwmu.jpg]

i na mapie satelitarnej

[Obrazek: 2mewqj5.jpg]

1037 Budapest Lángliliom u. 4.

[Obrazek: n6u6us.jpg]

korzystałem z materiałów na stronie http://mnl.gov.hu
Odpowiedz
Jak zawsze informacja pełna! Bardzo dziękuję.
Choć zabrakło mi jednego doprecyzowania - ten akademik był w budynku koło kościoła czy koło bramy?
Odpowiedz
(11-03-2013, 20:40)moziba napisał(a): Jak zawsze informacja pełna! Bardzo dziękuję.
Choć zabrakło mi jednego doprecyzowania - ten akademik był w budynku koło kościoła czy koło bramy?
Akademik był na Szentháromság tér (koło kościoła). Dlatego z uwagi na sąsiedztwo Hiltona był nazywany studenckim hiltonem (diák hilton).
Już w drugiej połowie lat 70 XX wieku część akademika zajmowało Archiwum Węgierskie.
Odpowiedz
Nie ma nowych zagadek?
Chyba kolej na rwmagyar.
Cześć i czołem
Odpowiedz
No to zanim on/ona sie zastanowi... Co to za miejsce?

[Obrazek: p3070332a.jpg]

specjalnie zabrałem tam pstrykacza... Język
Odpowiedz
no tak - za trudne, bo dopiero co powstałe...

Jest to obelisk ku czci dr Józefa Beresa, znajdujący się na odnowionym nadrzecznym bulwarze Verseghy park w Szolnok...

[Obrazek: beztytuuqo.bmp]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,630 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,734 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,546 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości