Internet bezprzewodowy na Węgrzech
#1
Witam. Chciałbym otrzymać info czy korzystacie(korzystaliście) z netu bezprzewodowego na Węgrzech. Jakiej sieci najlepiej kupić kartę? Będziemy w Balatonfured jakby co. Uśmiech
Odpowiedz
#2
Cześć,

moi znajomi na Węgrzech korzystali z T-mobile i sobie go chwalili. Nie wypytywałem co prawda o cenę ich zestawu do korzystania z bezprzewodowego Internetu, ale używałem kilka razy i faktycznie prędkość transferu danych była na naprawdę dobrym poziomie.

Niestety Węgry są daleko za nami, jeśli chodzi o poziom tego typu usług (oferta operatorów telefonii komórkowej, banków). Nawet przy zakupie zwykłego pre-paida, który u nas jest dostępny w każdym kiosku i gotowy do użycia zaraz po zakupie, musisz liczyć się ze sporą ilością papierów - umowa, skanowanie dowodu, a być może i paszportu dla obcokrajowców (tego nie wiem, bo swoją kartę SIM odziedziczyłem po znajomym Węgrze, który już jej nie używał).

Zastanawiam się czy taki właśnie T-mobile, który jest obecny na rynku zarówno polskim jak i węgierskim nie udostępnia czegoś takiego, jak dostęp do Internetu bezprzewodowego dla polskich kart SIM na takich samych stawkach jak Polsce. Może warto podpytać u operatora i kupić zestaw w Polsce?

Na szybko przejrzałem też opinie w Internecie i jest sporo pozytywnych komentarzy odnośnie Vodafone.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Kolego sam nie wiem co twoi znajomi chwalą w T-MOBILE chyba że bardzo dużo zarabiają Szeroki uśmiech.

3.50 zł za 5Mb danych i to liczonych osobno w każdym kierunku czyli ściąganie i wysyłanie Smutek. Ja niestety uruchomiłem sobie specjalnie usługę internet nonstop na wyjazd a dopiero później sprawdziłem że oferta jest tylko dostępna w Polsce Smutek
Odpowiedz
#4
Dlatego wspomniałem o tym, że zastanawiam się nad tym, czy usługa polskiego T-Mobile jest dostępna na Węgrzech na takich samych warunkach Oczko Oni chwalili ten węgierski, który, swoją drogą, na pewno jest droższy od polskiego, bo tam w ogóle usługi telekomunikacyjne są daleko za nami. A udało Ci się może znaleźć jakiś tańszy Internet na Węgrzech? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Ah nie wiedziałem że T-mobile jest na Węgrzech, z drugiej strony trochę to dziwne że ta sama sieć a nie mogę korzystać z usługi w tej samej sieci.
Jutro będę dzwonił do Play w sprawie internetu mobilnego na kartę bo w regulaminie wyczytałem że można korzystać za granicą Uśmiech jedynie nie mogę zrozumieć jak będzie naliczana cena za dane, a to najważniejsze. Bo załadujesz taką kartę za 20 zł i zje ci w ciągu 10 min i nie będzie fajnie Uśmiech
Odpowiedz
#6
jestem w Sosto-Nyigerhaza i tutaj każda większa knajpka ma dostep wi-fi albo jest automatycznie albo podają kod który już działa w każdy dzień
Odpowiedz
#7
Ja byłam w zeszłym roku na Campingu( Caravan Camping) w Gienesdias i tam było wi-fi wliczone w cenę ( free internet). Działał dość dobrze i bez problemu można było rozmawiać przez Skypa. Włączany był od godz. 9 rano.
Odpowiedz
#8
Wiadomo że w każdym mieście znajdziemy hotspoty ale powiedzmy sobie szczerze kto jest chętny na bieganie po mieście w szukaniu internetu Uśmiech. Dlatego moim zdaniem internet na kartę jest najlepszą opcją
Odpowiedz
#9
Jednak na Węgrzech kupię kartę z T-mobile do internetu ceny to:

600 HUF
30 MB
--------
1000 HUF
100MB
----------
2000 HUF
500 MB

i tak dalej, ważność to 30 dni bez doładowania
Odpowiedz
#10
marekjw2523, dzięki wielkie za informację o cenach. Przyda się na pewno.

Pozdrawiam Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,282 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,763 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości