Internet w telefonie
#1
Cześć.
Jadę do Budapesztu pierwszy raz. Potrzebuję internetu w telefonie głównie do nawigacji i tutaj mam do Was pytanie Czy kupno zwykłej karty SIM w węgierskiej sieci komorkowej i tam wykupienie pakietu na internet to dobry pomysł? Jeśli tak to jaka by to była mniejj wiecej cena noi w jakiej sieci najbardziej sie oplaca?

Z góry dzięki wielkie!
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Najprościej sprawdzić na stronach węgierskich operatorów. Ja osobiście korzystam jak muszę z nawigacji w telefonie Micrsoft, gdzie navi działa w trybie offline, jak wcześniej zainstalujesz mapy. Jeśli masz telefon na systemie android, to mój syn ostatnio korzystał z nawigacji za granicą t.j. roamingu danych i google maps ponoć tak dużo danych nie zasysają. Jak obawiasz się o koszty to ewentualnie zainstaluj automapę, z której na Węgrzech nie raz korzystałem, jest b. dobra i wykupisz jedynie licencję na 7 dni
https://play.google.com/store/apps/detai...t.automapa
Odpowiedz
#3
Dużo danych nie zasysają za to konto mogą wyczyścić do zera... niestety raz się tak złapaliśmy na Węgrzech - mamy darmowy internet więc użyliśmy go będąc tam, niestety nikt z nas nie pomyślał, że za granicą on już nie obowiązuje i tak po chwili przeglądania stan konta 0.0 Szeroki uśmiech
Dlatego bardziej opłaca się kupić kartę na miejscu, która ma już jakiś darmowy internet w sobie
Odpowiedz
#4
@Cytryna Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest AM jak pisałem lub nawigacja w telefonach z windows. Jedną i drugą można uzywać offline po wcześniejszym zassaniu map i wtedy głowa nie boli od utraty kasy.
Odpowiedz
#5
A z innej beczki...Miał ktoś taką sytuację że mu tel nie chciał się połączyć z zagraniczną siecią?
Bo w zeszłym roku wynajdywał mi te węgierskie vodafony(czy jak to się zwie) i inne ale wyskakiwał jakiś błąd jeśli chciałem jakąś sieć wybrać.Ogólnie nie chciał się zalogować. W tym roku plan jest Węgry-Słowenia-Włochy, nie chciał bym zostać 'bez sieci'. Myślę nad 'formatem' i wgraniu softu od nowa(android) ale pewności czy zadziała nie będę miał, nim nie przekroczę pl granicy:/
Odpowiedz
#6
(05-05-2016, 22:31)LK1 napisał(a): ...Miał ktoś taką sytuację że mu tel nie chciał się połączyć z zagraniczną siecią?
Bo w zeszłym roku wynajdywał mi te węgierskie vodafony(czy jak to się zwie) i inne ale wyskakiwał jakiś błąd jeśli chciałem jakąś sieć wybrać...

Być może nie miałeś aktywnego roamingu lub łączyłeś się z sieciami z którymi twój operator nie miał umowy. Przed wyjazdem warto sprawdzić z jakimi zagranicznymi sieciami można się łączyć.
Odpowiedz
#7
Moja towariszka miała tą samą sieć tylko inny tel i było ok.U mnie jest normalne R, sieci zagraniczne wyszukuje ale jak wybiorę którąś z nich to lipa.Czyli zasięg jest bo sieci znajduje ale reszta niedomagaOczko
Odpowiedz
#8
W zeszłym roku mieliśmy duże problemy z roamingiem na Słowacji i na Węgrzech w telefonach Nokia Lumia. Nie pamietam dokładnie czy objawy były takie jak u Ciebie. Po prostu nie działało, a ściślej działało bardzo rzadko. SMS powitalny z sieci węgierskiej i z ambasady przyszedł w połowie pobytuUśmiech Córka w telefonie z Androidem - bez problemów. Po włożeniu mojej karty do jej tel. też OK. Obstawiam zatem w moim przypadku Windows Phone jako źródło problemów, choć do dziś tak na prawdę nie wiem co było przyczyną. W myśl zasady "Lepiej zapobiegać..." zabieram ze sobą drugi zapasowy tel. z Androidem.
Odpowiedz
#9
Również mam Nokie Lumie i było to samo, sms powitalny ze sporym opóźnieniem w porównaniu do innych mimo, że ta sama sieć, internet łączył przez wifi ale jednak było trochę problemów z tym, rozłączało i nie zawsze działał natomiast u drugiej osoby bez zarzutu Uśmiech
Odpowiedz
#10
W telefonie androidowym (sieć macierzysta Plus) nie miałem roamingu dopóki nie zaptaszkowałem "Połącz z usługami przesyłu danych podczas roamingu".
Przy czym to nie oznacza, że będzie mnie obciążał za transmisje danych za granicą bo jednocześnie "Przesył danych przez sieć komórkową" był wyłączony.
Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet na Węgrzech Zoska 1 6,312 21-06-2017, 7:28
Ostatni post: Crk64
  Internet bezprzewodowy na Węgrzech miril 35 40,613 18-07-2016, 11:12
Ostatni post: normalny9999
  Umowa na internet senseios 6 5,202 05-02-2014, 22:21
Ostatni post: Sztasek
  Hotspot, Wi-Fi, Internet na Węgrzech agnieszkaolszew 1 4,585 29-07-2013, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Bezpłatny internet bezprzewodowy w pociagach węgierskich Waldek 10 9,506 07-01-2013, 22:45
Ostatni post: Kamjon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości