Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane!
#11
Przesyłam pomocną mapkę z kodami pocztowymi WEGIER.
Teraz łatwo bedzie można "namierzyć " po kodzie , która to część węgier znając kod .

[Obrazek: cd8cf4fc83dcdd91gen.jpg]


Jak widać Budapeszt to 1.
Pozostałe regiony rozmieszczone są zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Czyli Vać - to 2 z przodu
Eger to 3.
Debrecen to 4
i tak dlaej...Balaton to 8...z przodu.

Mnie się to bardzo przydaję bo nazwy miast są trudne a mając kod pocztowy jest mi prościej zlokalizować np baseny termalne.
Przykład : 9700  to północno zachodnie Węgry ..wiecie co to za miejscowość???
Odpowiedz
#12
A co w przypadku, gdy chcę napisać na kopercie nazwisko odbiorcy, nazwę firmy, w której pracuje i potem adres (firmy)? Wszystkie wzory, które znalazłam u wujka Google podają przykład nazwisko+adres, ale bez nazwy firmy w środku - o ile ona ma być w środku, bo przeczytaniu tego wątku na forum nie jestem pewna... Smutek
Odpowiedz
#13
prywatny list do kogos w firmie adresuj nazwisko, imie, miasto, ulica, nr, kod - adres oczywiscie podajesz firmowy
sluzbowo do kogos w firmie adresuj nazwa, miasto, ulica, nr, kod a w tresci listu tytul, nazwisko, imie tej osoby
tutaj praktycznie kazda firma wieksza od kiosku ma kogos kto posortuje korespondencje

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#14
Zdaje się, że trzeba pamiętać o piętrze, bo już było, że lokal nr 1 jest na każdym piętrze, numeracja leci od początku. I
i nazwisko przed imieniem. Uśmiech
Odpowiedz
#15
Dzięki za wskazówki! Uśmiech
Akurat miejsce, gdzie chcę wysłać przesyłkę jest raczej niewielkie i budynek chyba też nie ma pięter, więc mam nadzieję, że list trafi do adresata bez większych trudności.
Odpowiedz
#16
Hej, mam pytanko.
Nadałam paczkę do Budapesztu, ale z racji, że nie pisałam adresu na paczce tylko z druczku z poczty, gdzie było bardzo mało miejsca, oraz z pośpiechu, napisałam tylko numer domu i mieszkania (11/3 - w ten sposób), a nie dodałam piętra. Kod pocztowy i reszta jest. Czy jest szansa, że paczka dojdzie, ewentualnie adresat może są dostać potem na poczcie?
 Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,292 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Forinty węgierskie (HUF) - banknoty i monety fvg 79 92,487 24-07-2022, 10:43
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości