Jak zrobić przelew na Węgry?
#21
Uparliście się na tę pocztę! Wiem, ze nie ten dział, ale nie wytrzymam:
Nie tak dawno policja gdzieś na polskiej prowincji zatrzymała większą ilość banknotów, najprawdopodobniej sfałszowanych. Komendant uznał, że należy je wysłać do ekspertyzy do Centralnego Laboratorium Kryminalistyki. Orzeł, któremu powierzono to zadanie, poszedł na pocztę i nadał gotówkę przekazem ! Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#22
Jestem podobnego zdania. Jeżeli chodzi o większe sumy, to sprawę powierzyłbym raczej bankowi.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#23
(03-03-2013, 21:05)eplus napisał(a): Uparliście się na tę pocztę! Wiem, ze nie ten dział, ale nie wytrzymam:
To co napisałeś to jest stary kawał z brodą. Z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.
Każdy słyszał, że znajomy słyszał, że znajomy znajomego się w tajemnicy dowiedział...Oczko
Mogłeś się powstrzymać Oczko
Odpowiedz
#24
(03-03-2013, 21:07)fvg napisał(a): Jestem podobnego zdania. Jeżeli chodzi o większe sumy, to sprawę powierzyłbym raczej bankowi.
Podobnego do czego? Uśmiech
My tu cały czas mówimy o małej sumie, poniżej 300zł
Przy przelewach w walucie innej niż EUR może się pojawić prowizja typu 0,5% ale nie mniej niż... A jeśli to "nie mniej" to np. 25zł?
Jeśli kilkanaście lat temu nasza poczta skutecznie dostarczyła mój aparat foto do Japonii i należność za niego do mnie, to IMO nie ma problemu i teraz. I nie jeździłem na pocztę główną...
Odpowiedz
#25
(03-03-2013, 21:05)eplus napisał(a): Uparliście się na tę pocztę! Wiem, ze nie ten dział, ale nie wytrzymam:
Nie tak dawno policja gdzieś na polskiej prowincji zatrzymała większą ilość banknotów, najprawdopodobniej sfałszowanych. Komendant uznał, że należy je wysłać do ekspertyzy do Centralnego Laboratorium Kryminalistyki. Orzeł, któremu powierzono to zadanie, poszedł na pocztę i nadał gotówkę przekazem ! Szeroki uśmiech

No tak... w dofcipach jest wiele prawdy - zwłaszcza w zestawieniu z faktami np.takimi, ze policja ma własną, wewnętrzną pocztę ale przekazów gotówkowych niestety nie przyjmuje... Język

Jest absolutną prawdą, ze zagraniczny przekaz bankowy na niską kwotę jest w polskich realiach całkowicie nieopłacalny zważywszy koszty, jakie trzeba ponieść! Ja woziłem gotówkę na swoją budowę ale raz musiałem wysłać pilnie sporą kwotę, więc w stosunku do niej opłata była niezauważalna ale pamiętam, ze wahałem się bo była zbliżona do kosztów przejechania tych 700 km "w tę i wew tę" a zdecydował głównie brak czasu.

Z tej perspektywy a takze biorąc pod uwagę szybkość i wygodę mozna jeszcze rozważyć Western Union...

[Obrazek: beztytuuwqfk.jpg]
Odpowiedz
#26
(27-02-2013, 20:52)lisia312 napisał(a): Mam zapłacić zaliczkę w forintach. Jak to mogę zrobić?

Po kilku wymianach maili udało mi się uzyskać z Poczty Polskiej poniższą informację (jest to informacja scalona).
Poczta Polska S.A.
Centrum Obsługi Finansowej
Wydział Telefonicznej Obsługi Klienta
Infolinia PP S.A 801 333 444
Infolinia Pocztex 804 104 104
Dla sieci GSM:
Infolinia PP S.A +43 842 06 00
Infolinia Pocztex +43 842 08 42
Poczta Polska Spółka Akcyjna
Adres siedziby: ul. Stawki 2, 00-940 Warszawa
NIP: 525-000-73-13, KRS: 00 00 33 49 72
Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy,
kapitał zakładowy: 774.140.000 zł, w całości wpłacony
http://www.poczta-polska.pl

Istnieje możliwość wysłania przekaz pocztowego zagranicznego na Węgry.
Przekazy zagraniczne przyjmowane są w Urzędach Pocztowych na terenie całego kraju spełniających warunki techniczne dla prawidłowej realizacji usługi. Wpłata przyjmowana jest w złotówkach i przeliczana na walutę obcą wg kursu obowiązującego w danym dniu.
Kwota, jaką wpisał nadawca na blankiecie przekazu w złotych polskich, zostaje przeliczona na walutę, w jakiej można wysyłać przekaz do danego kraju przeznaczenia wg kursu sprzedaży dewiz banku, z którego usług w zakresie rozliczeń zagranicznych korzysta Polska Poczta na terenie kraju (obecnie z rozliczeń Banku Handlowego), obowiązującego w dniu nadania przekazu.
Od kwoty przeznaczonej dla odbiorcy nie są naliczane w kraju docelowym żadne inne opłaty. Kwota przekazu kierowana jest na adres adresata.
Nie ma możliwości nadania na Węgry ekspresowego przekazu zagranicznego.
Opłata za nadanie kwoty:
· do 500,00 zł –13,00 zł
· do 1000,00 zł –20,00 zł
· ponad 1000,00zł za każde kolejne 100,00 zł lub jego część – 1,00 zł

Termin doręczenia przekazu pocztowego na Węgry wynosi 5-6 dni roboczych . Wypłaty za granicą przekazów nadanych w Polsce dokonuje się zgodnie z przepisami kraju wypłacającego.Maksymalna kwota przekazu na Węgry - 5000 euro. Wypłata kwoty przekazu w walucie obowiązującej w danym kraju.

Z poważaniem,
XY
Uwaga: dane osobowe pracowników udzielających odpowiedzi podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych - (tekst jednolity Dz.U z 2002 r. Nr 101 poz. 926)

Myślę, że ta informacja wyjaśniła większość wątpliwości.
Odpowiedz
#27
(08-03-2013, 1:12)Waldek napisał(a): XY
Uwaga: dane osobowe pracowników udzielających odpowiedzi podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych - (tekst jednolity Dz.U z 2002 r. Nr 101 poz. 926)
OT: Dane przedsiębiorcy nie podlegają ochronie danych osobowych.
IMO nazwisko osoby udzielającej informacji w imieniu firmy też nie podlega ochronie, a przecież nie oczekujemy by towarzyszyły mu np. adres prywatny czy numer dowodu osobistego.
Dlaczego w TV rzecznik firmy jest pokazywany z imieniem i nazwiskiem? Utajnić!
Oczko
Cytat:Myślę, że ta informacja wyjaśniła większość wątpliwości.
Prawdę mówiąc ta informacja niczego nowego nie wniosła.
Wszystko to było już w tym wątku napisane, włącznie z informacją że to "z infolinii poczty", czyli z tego samego źródła.
Na dodatek brak nazwiska osoby udzielającej info nie pozwala się nawet powołać na jej wypowiedź, a dalej nie wiemy jak znaleźć i po czym poznać placówkę "spełniającą warunki techniczne dla prawidłowej realizacji usługi"
Odpowiedz
#28
Bez przesady. Wiemy już, że te dane są pewne, że nie są to domysły tyklo. A by dowiedzieć, się czy dana placówka spełnia te wymogi wystarczy zadzwonić zapytać w okienku.
Odpowiedz
#29
zgadzam się z Kamjon.

oj... nie łapmy się za słowa i nie licytujmy się... przecież jesteśmy tu dla... przyjemności i dla służenia sobie informacją i wymianą informacji Uśmiech ,
każdy z nas ma przecież jak najlepsze chęci.
Odpowiedz
#30
Witam robiłem rezerwacje domku na Węgry na majówkę ,dostałem namiary potrzebne do zrealizowania przelewu i z mojego konta zł wysłałem forinty ,kurs w banku ing był bardzo sympatyczny prawie jak w kantorze jedynie trochę mnie skroili za prowizje prawie 40zł jednorazowo ale jak miałbym otworzyć konto w forintach kupić je w kantorze wpłacić i wysłać to na pewno wyszło by drożej,chyba to jest najrozsądniejszy sposób wysłanie pieniędzy.
Piotr
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,278 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 900 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,761 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości