Jastrzębie-Zdrój -> Budapeszt
#1
Witam.

Na majówkę wybieram się do Budapesztu. Uśmiech Chciałbym koniecznie ominąć płatnych dróg, bo się to po prostu nie opłaca.KLIK! Jak myślicie czy ta droga jest dobrym rozwiązaniem? Dodatkowo chciałbym spytać jak to jest z zagazowanym samochodem? Czy są stacje po drodze i czy potrzeba jakąś przejściówkę?

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Podana tasa omija płatne odcinki na Słowacji ... jeśli sam się nie mykniesz na jakiś płatny kawałek.
Na Węgrzech (za miejscowością Katalinpuszta) trasa prowadzi do płatnej M2 .
Odpowiedz
#3
(23-04-2015, 9:07)Sztasek napisał(a): Podana tasa omija płatne odcinki na Słowacji ... jeśli sam się nie mykniesz na jakiś płatny kawałek.
Na Węgrzech (za miejscowością Katalinpuszta) trasa prowadzi do płatnej M2 .

Dziwne. Google maps wskazuje, że to bezpłatne drogi, ale właśnie dlatego tu piszę. W każdym razie jest ktoś w stanie doradzić jak pojechać, aby zbędnie nie płacić?
Odpowiedz
#4
(23-04-2015, 10:26)Gembit napisał(a): ... jak pojechać, aby zbędnie nie płacić?

TUTAJ jest mapa płatnych i bezpłatnych dróg na Węgrzech.
BTW na forum są setki porad jak omijać płatne drogi.
Odpowiedz
#5
(23-04-2015, 9:07)Sztasek napisał(a): Podana tasa omija płatne odcinki na Słowacji ... jeśli sam się nie mykniesz na jakiś płatny kawałek.
Na Węgrzech (za miejscowością Katalinpuszta) trasa prowadzi do płatnej M2 .
Mógłbyś jeszcze raz przejrzeć tą drogę dokładnie na mapie? Klik!-mapa(proszę wybrać tam opcje unikaj opłat i kliknąć na pierwszą trasę, 352km)

Z tego, co widzę to prowadzi ona przez drogę numer 2, a nie przez płatną M2.

Z góry dziękuje.
Odpowiedz
#6
(23-04-2015, 10:43)Gembit napisał(a): Z tego, co widzę to prowadzi ona przez drogę numer 2, a nie przez płatną M2.

Oczywiście, dobrze widzisz - znając miejsce i sytuację na drodze w owym miejscu, za wioską Katalinpuszta, łatwo wjechać na M2 ... to niezapomniany 48 kilometr Szeroki uśmiech .
Była już szarówka, duże natężanie ruchu w obie strony i wjechałem na M2. Jak się zorientowałem, nie pozostało nic innego tylko poprzez SMS (+36-20-8-100-100) opłacić 10-dniową winietkę...numery rejestracyje auta podać należy tak > ABC 123456 PL Oczko
Odpowiedz
#7
(23-04-2015, 14:29)Sztasek napisał(a):
(23-04-2015, 10:43)Gembit napisał(a): Z tego, co widzę to prowadzi ona przez drogę numer 2, a nie przez płatną M2.

Oczywiście, dobrze widzisz - znając miejsce i sytuację na drodze w owym miejscu, za wioską Katalinpuszta, łatwo wjechać na M2 ... to niezapomniany 48 kilometr Szeroki uśmiech .
Była już szarówka, duże natężanie ruchu w obie strony i wjechałem na M2. Jak się zorientowałem, nie pozostało nic innego tylko poprzez SMS (+36-20-8-100-100) opłacić 10-dniową winietkę...numery rejestracyje auta podać należy tak > ABC 123456 PL Oczko
Czyli z tego wynika, że przy dobrej nawigacji powinienem wjechać na krajową 2 i uniknąć przez całą trasę jakichkolwiek opłat. Zgadza się? W jaki sposób telefonicznie opłaciłeś tą winietę? Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
(23-04-2015, 14:59)Gembit napisał(a): Czyli z tego wynika, że przy dobrej nawigacji powinienem wjechać na krajową 2 i uniknąć przez całą trasę jakichkolwiek opłat. Zgadza się?
W jaki sposób telefonicznie opłaciłeś tą winietę? Szeroki uśmiech

Za słupkiem na 48 kilometrze, w prawo jest zjazd na starą krajową nr.2 - jest tablica Vác. Ta cała droga do Budapesztu to 50 km/h.

Opłata, to wysłanie SMS na podany numer - używam tego numeru (+36-20-8-100-100), bo mam komórkę firmy Telenor. Należy podać też nr rejestracyjny auta - dla tablic obcych: po literach należy dać spację, po wpisaniu numeru cyfrowego-literowego łącznie spacja, PL.
Przyjdzie pierwszy SMS zwrotny na który w ciągu 3-minut trzeba dać potwierdzenie danych. Jeśli dane SMS są zgodne, trzeba potwierdzić kolejnym SMS - na ten przyjadzie ostatni SMS na którym powinna być kategoria D1, heti 10 napos, érvényes (ważne do) data ważności np. 2015.04.17. 18.48-ig dalej cena 2975 Ft + cena transakcji, na samym dole jest 13-cyfrowy numer vinietki NMFSZ. W przypadku kontroli należy pokazać SMS Uśmiech
Odpowiedz
#9
Witaj,ja jestem z Żor więc proponuje Tobie jechać taką trasą przerabiałem ją przez 3lata jak pracowałem w Tatabany ,Cieszyn-Żilina-Previdza-Skycow-(droga 511)Zlate Morawce-Vrable i wyjeżdżasz w Bajc na drogę łączącą Nove Zamki z Komarnem(droga 64) po wjechaniu na Węgry w Komarom jedziesz starą drogą na Tata-Tatabanyę -Biscke( tu mieszkałem) i dalej do Budapesztu około 30km,
Odpowiedz
#10
(26-04-2015, 6:58)andriu50 napisał(a): Witaj,ja jestem z Żor więc proponuje Tobie jechać taką trasą przerabiałem ją przez 3lata jak pracowałem w Tatabany ,Cieszyn-Żilina-Previdza-Skycow-(droga 511)Zlate Morawce-Vrable i wyjeżdżasz w Bajc na drogę łączącą Nove Zamki z Komarnem(droga 64) po wjechaniu na Węgry w Komarom jedziesz starą drogą na Tata-Tatabanyę -Biscke( tu mieszkałem) i dalej do Budapesztu około 30km,

Od miejscowości Bajč (Bajcs) jest droga prowadząca do przejścia granicznego w Štúrovo (Párkány)- Esztergom, jest trochę krócej, trasa o mniejszym natężeniu ruchu, przepiękne widoki ... Esztergom jest piękny Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,559 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,977 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,610 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni
  Trasa Szczecin - Budapeszt prezes 3 3,154 29-06-2018, 10:36
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości