Katowice-Budapeszt dla laika :(
#1
Hej.
Czytałem już wiele wątków z dojazdem ze śląska, ale szukam najprostszej trasy do Budapesztu z Katowic. Takiej trasy, która nie wiedzie trudnymi drogami - na przykład mocno pod górę bo mam prawko 1,5 roku dopiero i nie dam rady Smutek((

Wiem, że na Węgrzech i Czechach potrzebne są winiety. Czy e-vignette na Węgrzech można kupić na stacji benzynowej czy trzeba w internecie?

Na razie mam mętlik w głowie Smutek

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
Mozna na stacji albo przy wjezdzie, nie ma sensu przez neta. Nie rozumiem pytania o droge i jazde pod gore Zdziwiony. Wrzucasz na google i masz trase albo wez gps lepiej skoro sie obawiasz. Sorry za brak literek polskich, ale pisze jedna reka Oczko
Odpowiedz
#3
Co do GPS to mam tylko na Polskę, zaczynam jakoś planować trasę, może nie będzie źle.
Odpowiedz
#4
Co do tej trasy pod górę, to chyba najlepiej będzie autostradą przez Czechy i Słowację (Ostrava-Olomouc-Brno-Bratislava-Gyor-Tatabanya-Budapeszt, to jest 575 km).

Z tego, co widać na Terenie Google, to chyba najlepsza trasa (w miarę płasko). Cały czas autostradami (jechałem czeskim odcinkiem, i rzeczywiście równiny). Uśmiech

GPS Ci praktycznie niepotrzebny (po polskiej stronie cały czas A1, od Gliwic Sośnicy. Granica PL/CZ - kieruj się na Brno, autostrada 1, Brno - kieruj się na Bratysławę, autostrada 2/E65 [D2/E65 po słowackiej stronie], Bratysława - jedź cały czas M1/E75 do Budapesztu).
Odpowiedz
#5
no ale trzeba dodać że to ponad 150 km dłuższa trasa niż najkrótsza, tyle że faktycznie cały czas autostrada
Niestety nie ma dobrego dojazdu do Budapesztu więc albo komfort albo ilość km
Odpowiedz
#6
Dzięki. Opiszę jak jechałem, już 2 dzień Budapeszcie, dojazd też był ok.
Odpowiedz
#7
Autostradą zaoszczędzisz sobie trochę stresu i problemów
Odpowiedz
#8
(31-07-2014, 21:27)LK1 napisał(a): no ale trzeba dodać że to ponad 150 km dłuższa trasa niż najkrótsza, tyle że faktycznie cały czas autostrada
Niestety nie ma dobrego dojazdu do Budapesztu więc albo komfort albo ilość km

LK1 - piszesz > Niestety nie ma dobrego dojazdu do Budapesztu ... a jak to "rozumujesz" Zdziwiony
Odpowiedz
#9
(05-08-2014, 15:45)konfun napisał(a): Autostradą zaoszczędzisz sobie trochę stresu i problemów

Mam doskonałego pilota (zero pomyłek, doskonałe prowadzenie). w drodze do Budapesztu drogi niepłatne (dłuższy czas dojazdu, ale koszt dojazdu nie powalający z nóg). M.in. przez Cieszyn, Zilina, Martin dalej na południe.
Z Budapesztu nad Balaton i do Heviz od południa, drogami niepłatnymi jedzie się ok i malownicze krajobrazy po drodze.

Z powrotem lecimy już autostradami, szybciej w domu będziemy.

Niestety drugi wyjazd zaplanowany spontanicznie do samego Budapesztu pewnie nie dojdzie do skutku, bo nigdzie nie ma już miejsc w autokarach.

Jak znajdę odrobinę czasu po powrocie opisze dokładniej trase do BP Szeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katowice - Szeged Rufik2001 21 6,960 05-08-2021, 19:46
Ostatni post: Rafał
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,560 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,980 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,612 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości