Kiełbasa na grilla
#1
Witam.

Mam takie jedno pytanie bo pierwszy raz jade na Węgry i ciekawi mnie jak jest tam w sklepach czy kupi jakas dobrą kiełbache na grilla? czy lepiej z polski brać Uśmiech i jak jest tam z zakazem palenia?
Odpowiedz
#2
Witam

Lepiej weź wszystko z PL bo tam na Węgrzech tylko puste półki i ocet w sklepach - tak jak u nas było kiedyś. A tak na serio to kiełbasy takiej jak w PL nie kupisz tzn. oni mają troszkę inne w smaku. A co do zakazu palenia to się nie wypowiem bo nie wiem. Na basenach otwartych można palić.
Odpowiedz
#3
Tak ja już pisał przedmówca kiełbasa Węgierska jest całkiem inna od naszej i moim zdaniem na grilla lepiej zabrać z Polski ja zawsze tak robię.A co do zakazu palenia grilla jeszcze się nie spotkałem. A gdzie konkretnie kolega chce tą kiełbaskę upiec ??
Odpowiedz
#4
tak jak myślałem ) to wezmę z PL, co do palenia nie chodziło mi o grilla źle napisałem. Chodziło mi o palenie papierosów Uśmiech bo wiem ze w Bułgarii można jarać gdzie się chce Policja w ogóle nie interweniuje Uśmiech ja jade do mezokovesd ktoś był? interesują mnie też ceny artykułów spożywczych.
Odpowiedz
#5
Papierosów to najlepiej nie palić wcale Uśmiech Ale jeśli chodzi o palenie na basenach to są miejsca wyznaczone ale i też na kocykach palaczy się widuje.
Mezőkövesd-Zsóry kąpielisko dosyć fajne ostatnio remontowane ale sama miejscowość raczej senna nie licz na jakieś wieczorne atrakcję a co do cen żywości to są porównywalne do naszych. Mamy tu na forum temat ceny na Węgrzech więc zaglądnij tam poczytaj.
Odpowiedz
#6
nie licze na atrakcje nocne bo jade z dzieckiem i żoną Uśmiech wyrosłem już z zabaw nocnych gdzie każdy wypije dwa piwa i włącza mu się tryb nieśmiertelny Uśmiech Sprcjalnie wybrałem to miejsce bo jade odpocząć Uśmiech
Odpowiedz
#7
Papierosy trudno na Węgrzech kupić, też weź swoje. Oczko
Odpowiedz
#8
(26-01-2017, 15:56)Kamilos napisał(a): Witam.

Mam takie jedno pytanie bo pierwszy raz jade na Węgry i ciekawi mnie jak jest tam w sklepach czy kupi jakas dobrą kiełbache na grilla? czy lepiej z polski brać Uśmiech i jak jest tam z zakazem palenia?

Witaj !
Tak jak koledzy radzili. to jak chcesz grilować to lepiej weź swoje, ja próbowałem te węgierskie wytwory , ale to nie da rady. Podobnież chleb, weź z domu jak nie chcesz faszerować się tymi spulchniaczami po węgiersku.
Papierosy - teraz bardzo trudno znaleźć punkt sprzedaży, ale tolerancja dla palaczy jest duża.
Odpowiedz
#9
Kiełbasę kupowałem w Tesco taką nie czerwoną pakowaną po kilka sztuk i była bardzo dobra na grilla. Nawet przywiozłem do Polski troszkę.
Papierosy znajdziesz w ich charakterystycznych sklepikach z zaklejonymi witrynami "Nemzeti Dohánybolt". Z tego co pamiętam to w Mezokovesd był taki przy Tesco a w centrum widziałem przy parkingu obok skansenu - naprzeciwko pizzerii.
Mezokovesd - jeśli szukasz spokoju to dobre miejsce.
Odpowiedz
#10
Dzięki wam za rady Uśmiech mam jeszcze jedno pytanie jadę tam z Żoną i Dzieckiem jak myślicie ile forintow zabrać? Nocleg zapłacony już Uśmiech 100 tys wystarczy na 7 dni?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,281 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 900 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,762 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości