Kraków - Budapeszt
Witajcie, 
tym razem ja wybieram się z narzeczoną do Budapesztu Uśmiech  Czytając Wasze komentarze wybrałem (bezpłatną?) trasę:

Kraków > Chyżne > Rużomberk > Zwoleń > Sahy > Szob > Budapeszt.

Jakieś większe roboty na tych drogach? Na mapach nic nie pokazuje.

Link do google maps > https://goo.gl/maps/cPU7tCt6qjT2

P.S wyjazd z Krakowa ok 9 rano we czwartek
Odpowiedz
(07-05-2018, 0:18)Nezo napisał(a): ... wybrałem (bezpłatną?) trasę: Kraków > Chyżne > Rużomberk > Zwoleń > Sahy > Szob > Budapeszt.
Jakieś większe roboty na tych drogach? Na mapach nic nie pokazuje.

Wybrałeś trasę płatną:
- na Słowacji wjeżdżasz za Bańską-Bystrzycą na ekspresówkę R1
- na Wegrzech. tuż po przekroczeniu granicy zjeżdżasz z drogi krajowej nr.2 na drogę lokalną, dalej masz wjazd na płatną ekspresówkę M2 w przebudowie.
Czytaj wątek: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg, pisałem o tej trasie: post nr.: 1090, trochę więcej post nr.: 1108, 1110.
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, prześledziłem posty i to wygląda tak, że między McDonaldem a OMV zjezdzam w prawo, jadę Námestie Ľudovíta Štúra aż do skrętu w lewo na dworzec Radvan. Następnie przy ekspresówce do drogi 69, kolejno Sliac, Zwoleń i Sahy?


Po stronie Węgierskiej warto wlecieć po przekroczeniu granicy w prawo i w stronę granicy Austriackiej by polecieć na Szob czy prosto już na Budapeszt?
Odpowiedz
(07-05-2018, 23:40)Nezo napisał(a): - ... między McDonaldem a OMV zjezdzam w prawo, jadę Námestie Ľudovíta Štúra aż do skrętu w lewo na dworzec Radvan. Następnie przy ekspresówce do drogi 69, kolejno Sliac, Zwoleń i Sahy?

- Po stronie Węgierskiej warto wlecieć po przekroczeniu granicy w prawo i w stronę granicy Austriackiej by polecieć na Szob czy prosto już na Budapeszt?

- W Bańskiej-Bystrzycy między McDonalds i OMV nie ma zjazdu, zjazd jest na stację benzynową OMV. 
Pisałem o zjeździe z R1" za stacją OMV w prawo pod górę na wiadukt, na górze w lewo... 

- Po stronie węgierskiej, skręcając w prawo tuż po przejechaniu granicy na drogę wojewódzką, jedziesz wzdłuż słowackiej granicy. Jakieś 30-40 lat temu warto było dla widoku jechać tą drogą obok parku narodowego, później naddunajską trasą (zakole Dunaju)... dzisiaj to budynki, drzewa i krzaki zobaczysz.
Odpowiedz
Cytat:Pisałem o zjeździe z R1" za stacją OMV w prawo pod górę na wiadukt, na górze w lewo... 

No, no i później tak jak już pisałem? przy ekspresówce do drogi 69, kolejno Sliac, Zwoleń i Sahy.

Czyli po stronie Węgierskiej nie oplaca się tamtędy jechać. Żeby nie wjechać na M to należy 2 jechać do samego Budapesztu, dobrze rozumiem?
Odpowiedz
Skoro zdecydowanie chcesz jechać do Budapesztu z ominięciem płatnych odcinków, to zmień trasę. Nie jedź przejściem granicznym Sahy-Parassapuszta, gdyż jestem pewien że wjedziesz na płatne odcinki dróg w samym Budapeszcie. 
Moja propozycja: skorzystaj z przejścia granicznego Sturovo-Esztergom, wjeżdżając na Węgry przez most na Dunaju.
Odpowiedz
W takim razi pojechać Zwoleń > Hontianske Nemce > drogą 51 do Kalná nad Hronom  (ew 564 do Sturovo-Esztergom) > Drogą 76 Šarovce aż do przejścia Sturovo-Esztergom. Później drogą 111 i 10 aż do Budapesztu? 
Odpowiedz
Krócej i łatwiej > w miejscowości Hontianske Nemce na dużym łuku jedziesz dalej po głównej w kierunku na Sahy, nie odbijasz w kierunku Kalná nad Hronom. Po drodze masz: Hontianske Tesáre ... Dudunce. W tych miejscowościech ostrożnie, szczególnie w Dudincach, tu często czai się słowacka policja z radarem. Za miejscowością Horné Semerowce jest krzyżówka w kierunku Nove Zamky i tutaj skęcasz w prawo. (Nieopodal krzyżówki, 400-500m jest stacja benzynowa Dalioil, na niej tankuję i trochę odpoczywam przy kawie.) Drga do granicy (Sturovo) jest dobrze oznakowana, W Damandicach na krzyżówce w lewo, po drodze Sazdice, Kubanovo, Bielovce, Pastovce, Salka, Kamenica ... i w dali zobaczysz kopułę bazyliki Najświętszej Marii Panny i św. Adalberta stojącej na skarpie w Esztergom. Zawsze wjeżdżam do Sturova jadąc prosto, tą drogą z zakazem dla ciężarówek 3,5T. Lubię tą trasę, gdyż nie ma na niej TIR-ów i przważnie ruch jest mały. Dalej tak, jak pisałeś po 111 i 10 do Budapesztu.
Odpowiedz
Dziękuję Sztasek za pomoc Uśmiech Warto gdzieś się zatrzymać po drodze na jedzenie?
Odpowiedz
Szent Adalbert étterem, 2500 Esztergom, Szent István tér 10. (GPS: N 47.80012, E 18.73743)
otwarte tylko w porze obiadowej, 11.00 - 14.30 ... to restauracja przy bazylice, na terenie należącym do metropolii ostrzyhomsko-budapesztańskiej.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kraków Barwinek stan 13 3,774 21-11-2021, 16:19
Ostatni post: Pompa@
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,560 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,989 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,613 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości