Mandat od EPC
#11
Tylko teraz pytanie na jakiej stacji to bylo, jest mozliwość uzyskania duplikatu przez internet ? Czy musze ich odwiedzić ? Bo to dla mnie kabaret, chcą mnie bezpodstawnie ukarać kiedy prawidłowa winieta jest opłacona.
Odpowiedz
#12
Kupiłeś winietę? Kupiłeś, zaakceptowałeś tym samym regulamin, zatem kabaret to sam robisz. You are advised to keep the counterfoil or the confirmation message received after your purchase for a period of 2 years from the last day of the validity of the e-vignette.
Odpowiedz
#13
Nie ma podstaw do ukarania, zapłacone jest - jest, kategoria dobra. Dobrze wiedza że kupiłem d1 bo chca mnie niby z tego ukarac. Mają to w systemie.
Odpowiedz
#14
Pojazd to "Mercedes Viano" ma swoje wymiary zewnętrzne, natomiast wyposażenie i przeznaczenie auta może być różne. 
Z hali produkcyjnej schodzą pojazdy z 8 i 6 fotelami, oznacza to że dla pojazdu odpowiednio należy wykupić zgodnie z jego przeznaczeniem winietkę typu D2 lub D1. System kontroli mierzy zewnętrzne gabaryty pojazdu, pstryka fotkę numeru rejestracyjnego (prawdopodobnie przy zakupie winietki nie uwzględniono wpisu w dowodzie rejestracyjnym) i na tej podstawie zostało stwierdzone, że dla tego typu auta należy wykupić winietkę D2. 
To należy wyjaśnić, dlatego poproszono o skan z dowodu rejestracyjnego i paragon. Paragonu brak, ale wiadomo że w systemie są dane o zakupieniu winietki i do tych danych jest dostęp.
Firma windykacyjna nie będzie szukać dowodów, z systemu ma info o nieprawidłowości (w tym przypadku niepełne) na którym opierając się chce wyegzekwować kasę.
Odpowiedz
#15
Jaro4193 - gdzie kupiłeś winietkę... na Węgrzech na stacji benzynowej?
Odpowiedz
#16
Jedną kupilem na angel petrol w Miszkolcu kolo fabryki energetykow hell. Tam jest pierwszy mandat na m30. Druga na duzym przejsciu granicznym za bratyslawa, mandat zrobiony w Level m1.
Odpowiedz
#17
(10-06-2019, 21:08)Jaro4193 napisał(a): Moja sytuacja, w maju przyszło do mnie zawiadomienie do opłacenia 2 mandatów z Węgierskiej autostrady. Dotyczy ono wykupienia złej winiety elektronicznej. Firma obsługująca (EPC PLC) zarzuca że powinienem wykupić winiete d2 a nie d1. W regulaminie jest napisane że d1 to samochody nie przekraczajace 3,5 tony oraz przewożące do 7 osób. Mój samochód to mercedes viano zarejestrowany na 7 osób. Napisałem odwołanie wraz z kopią dokumentów. Przyszła odpowiedź negatywna i kolejne wezwanie do zapłaty 596 zł. W odpowiedzi firma kazała przysłać kopie winiety, którą oczywiście wyrzuciłem bo kto przy zdrowych zmysłach będzie trzymał świstek papieru przez pół roku. Teraz pytanie do Was, czy ta firma już kogoś naciągnęła w podobny sposób ? Czy moge jeszcze coś zrobić w kierunku uniknięcia kary ?
Witam,moja sytuacja jest identyczna jak Pana. Chciałbym zapytać czy i w jaki sposób udało się Panu rozwiązać ten problem. Mój samochód to vito  7 osobowy.Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#18
W dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wpis świadczący o liczbie miejsc siedzących: symbol S.1  ! 
Zeskanuj dowód rejestracyjny i zawiadomienie o mandacie, te dwa dokumenty w formacie PDF prześlij na e-mail nadawcy.
Odpowiedz
#19
Zeskanuj dowód rejestracyjny i zawiadomienie o mandacie, te dwa dokumenty w formacie PDF prześlij na e-mail nadawcy.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wysyłając te dokumenty musze dokonac platnosci mandatu a nastepnie gdy odwolanie zostanie rozpatrzone pozytywnie oni oddaja pieniadze czy nie robic przelewu i czekac na ich decyzje? Bardzo dziękuję za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#20
wojttek77 - jeśli w dowodzie rejestracyjnym masz wpis o tym, że auto łącznie z kierującym jest przystosowane do przewozu 7-osób i jego masa całkowita nie przekracza 3,5 t, to zakupu winietki dokonałeś zgodnie z przepisami. Nie płać mandatu.
Jak pisałem, zrób skan dowódu rejestracyjnyego i zawiadomienia o mandacie, na wszelki wypadek dołącz do tego skan zakupionej  winietki i to wszystko prześlij na adres e-mail do nadawcy w formacie PDF.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 720 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,066 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Mandat z Węgier aniuutek 210 189,488 07-01-2022, 15:54
Ostatni post: ex-komar
  mandat z epc szymaj1 0 2,360 19-05-2020, 17:32
Ostatni post: szymaj1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości