Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe
#41
(24-04-2019, 15:31)eplus napisał(a): Jaskinie Aggtelek - na granicy ze Słowacją, ale jedzie się bocznymi drogami.
Zoo Lilafured.

To samo miałem zaproponować Język
Odpowiedz
#42
Filmik nieocenionego magazynu "Kwartet":

Odpowiedz
#43
Aktualne ceny wejściówek:
- 3100 forint za limit 4-godzinny ... jeśli przekroczymy to kolejne 400 forint za kolejną godzinę
wersja no-limit chyba ok 4500 forint , ale nie zapisałem w pamięci
zresztą bywalcy wiedzą że miejsce to zachwyca na krótką chwilę.
p.s. taka uwaga co do oznakowań drogowych, które mylnie prowadzą do leżącego obok miejskiego kąpieliska (strand-furdo ?)
Odpowiedz
#44
Właśnie wróciliśmy z Węgier i odwiedziliśmy baseny jaskiniowe (Nasz pierwszy wypad kamperem na Węgry). Super sprawa. Dzieciaki bardzo zadowolone. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne: szafki działają na zegarek więc nie trzeba mieć przy sobie drobnych forintów. W kwestii parkowania w pobliżu są tylko płatne, ale jak się jedzie już do basenów po lewej stronie jest duży bezpłatny parking. Spacerkiem do basenów jest jakieś 8 min. My byliśmy kamperem i tam zostawiliśmy furę. Uwaga na parkingu może pojawić się gościu, łądnie ubrany z aktóweczką skórzaną, który będzie mówił, że trzeba zapłacić za parkowanie - tak jak napisałem wcześniej parking jest całkowicie bezpłatny nie dajecie się naciągnąć. Z racji tego, że w pobliżu nie ma campingu dla camperów (kiedyś był, ale to już historia) my spaliśmy właśnie na tym parkingu. Rano wychodziliśmy na baseny i niestety daliśmy mu 30 zł - bardziej chyba dlatego, aby nie wrócił i nie uszkodził nam wypożyczonego kampera. Jak już wyjeżdżaliśmy widzieliśmy na węgierskich blachach kampera, który był zaparkowany na trawniku przed tym parkingiem jest tam wyznaczone miejsce na ognisko. Nie wiem czy można tam parkować, ale węgier tam się rozkładał.
Odpowiedz
#45
Dobry wieczór Uśmiech podbijam wątek Uśmiech w najbliższy poniedziałek wybieramy się do Egeru i chcemy rownież odwiedzić baseny w Miskolcu Uśmiech był ktoś z Was w tym roku? cos sie zmieniło? Pierwszy raz wybieramy się w tamte strony Uśmiech
Odpowiedz
#46
jolciaa171, w tym roku byłem z Córką na początku stycznia i w lutym. Teraz wracając z wakacji na Bałkanach odwiedziliśmy 20go lipca Panią Gabrielę, u której wtedy się zatrzymywaliśmy. Mówiła, że baseny były zamknięte przez 3 miesiące, lecz teraz można z nich korzystać w pełni.

Co się zmieniło, to nie za bardzo wiem, bo byłem tam 2 razy w ciągu właściwie miesiąca w 2020 r. i nie mam doświadczeń jak było kiedyś. Co do cen, to wiadomo, są na stronie. Moja 10 latka bawiła się wspaniale. Rozszyfrowaliśmy tylko, że o równej godzinie włączało się jacuzzi, 20 minut po włączali nurt w głównej jaskini, a 40 po chyba wodny masaż pleców ze ściany (bicze wodne były cały czas|), wszystko na 10 minut. Wrażenie zrobiła komnata z echem, gdzie mogła straszyć ludzi  Zmieszany Szeroki uśmiech

PS:  Ooo, teraz zobaczyłem, że chodzi o parkingi, więc tu nie pomogę, bo parkowałem w uliczce przy budynku, gdzie mieszkaliśmy. Pamiętam, że strefy płatne były dobrze oznaczone i czasami sprawdzane (ta przy pętli autobusowej).
Odpowiedz
#47
My jedziemy z roczniakiem który lubi kąpiele, mam nadzieje ze do wiekszosci basenów bedziemy mogli z nim wejść, zapewne komnaty będzie się bać Szeroki uśmiech planujemy być tam w poniedziałek Uśmiech
Odpowiedz
#48
No tak, komnaty może się przestraszyć Zmieszany , więc lepiej pewnie nie. Ale rzeczka, bąbelki, czy woda ze ściany pewnie spowodują, że się będzie uśmiechać Szeroki uśmiech .
No i teraz latem baseny i trawka na zewnątrz, tez zrobią swoje.

Przeczytałem sobie ten temat i ktoś gdzieś napisał, że wewnątrz jest za głośno bo, ludzie wrzeszczą (w komnacie) i wogóle nie da się odpocząć. Ale wydaje mi się, że właśnie te termy jaskiniowe przyciągają dzieci i to też jest chyba też ich zadaniem. Na innych wodach mają wiele zakazów, więc niech przynajmniej tu sobie poszaleją, też oczywiście nie do oporu, ale trochę chyba tak.
Mam nadzieję, że miło się właśnie bawicie. My może zahaczymy tylko za 2 tygodnie, bo na weekend, jak sie uda, może wpadniemy do Balatonlelle (pierwszy raz).
Odpowiedz
#49
Za dwa tygodnie może być kiepsko, zapowiadają kwarantannę ewentualnie obowiązkowe testy dla powracających z zagranicy. Czy i kiedy, i skąd to się dopiero okaże...
Odpowiedz
#50
(03-08-2020, 17:50)josef.svejk napisał(a): Za dwa tygodnie może być kiepsko, zapowiadają kwarantannę ewentualnie obowiązkowe testy dla powracających z zagranicy. Czy i kiedy, i skąd to się dopiero okaże...
Podaj źródło informacji bo to co piszesz to sianie fejków - w niczym nie pomaga a po to jest to forum - chyba...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Baseny w Tiszaujvaros eliza1385 171 191,989 22-08-2021, 8:07
Ostatni post: eplus
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,942 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,377 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości