Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe
#81
(23-10-2022, 21:05)ember napisał(a):
(11-10-2022, 12:15)slołmen napisał(a): Kryzys energetyczny? Jak to? Przecież orban tak gładko wchodzi w zadek ruskim, że aż blask na całe Madziary widać :-)
Wyobraź sobie, że np. w twoim ukochanym USA energia tez drastycznie podrożała, wiec jak to tak? Szeroki uśmiech
https://www.wnp.pl/energetyka/wzrost-cen...21977.html
pzdr.
Moje ukochane usa?? Skąd to człowieku wziąłeś? W mej głowie siedzisz? U mnie nastąpił wstręt do narodu który na siłę chce się upodlić! I jako zwykły kolaborant ( to dobre polskie określenie) chce spółkować z ruskim najeźdźcą który w XXI w rozpętał w Europie wojną znaną nam tylko z historii. Taki sam wstręt czuję do polskiego bydła które daje się wodzić za nos staruszkowi z kotem zamiast rodziny.
Odpowiedz
#82
Zrobiliście z forum śmietnik i prawie rynsztok. Nie chce mi się odnosić do tych głupot, wspomnę jedynie, że Mussolini został powieszony przez rozstrzelanie.
Odpowiedz
#83
(24-10-2022, 18:39)slołmen napisał(a):
(23-10-2022, 21:05)ember napisał(a):
(11-10-2022, 12:15)slołmen napisał(a): Kryzys energetyczny? Jak to? Przecież orban tak gładko wchodzi w zadek ruskim, że aż blask na całe Madziary widać :-)
Wyobraź sobie, że np. w twoim ukochanym USA energia tez drastycznie podrożała, wiec jak to tak? Szeroki uśmiech
https://www.wnp.pl/energetyka/wzrost-cen...21977.html
pzdr.
Moje ukochane usa?? Skąd to człowieku wziąłeś? W mej głowie siedzisz? U mnie nastąpił wstręt do narodu który na siłę chce się upodlić! I jako zwykły kolaborant ( to dobre polskie określenie) chce spółkować z ruskim najeźdźcą który w XXI w rozpętał w Europie wojną znaną nam tylko z historii. Taki sam wstręt czuję do polskiego bydła które daje się wodzić za nos staruszkowi z kotem zamiast rodziny.
A dla mnie podróżowanie ma mało wspólnego z polityką, jadę i przebywam tam gdzie mi dobrze, bez względu na propagandę. 



.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#84
(24-10-2022, 20:41)czesieko napisał(a):
(24-10-2022, 18:39)slołmen napisał(a):
(23-10-2022, 21:05)ember napisał(a): Wyobraź sobie, że np. w twoim ukochanym USA energia tez drastycznie podrożała, wiec jak to tak? Szeroki uśmiech
https://www.wnp.pl/energetyka/wzrost-cen...21977.html
pzdr.
Moje ukochane usa?? Skąd to człowieku wziąłeś? W mej głowie siedzisz? U mnie nastąpił wstręt do narodu który na siłę chce się upodlić! I jako zwykły kolaborant ( to dobre polskie określenie) chce spółkować z ruskim najeźdźcą który w XXI w rozpętał w Europie wojną znaną nam tylko z historii. Taki sam wstręt czuję do polskiego bydła które daje się wodzić za nos staruszkowi z kotem zamiast rodziny.
A dla mnie podróżowanie ma mało wspólnego z polityką, jadę i przebywam tam gdzie mi dobrze, bez względu na propagandę. 



.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#85
Kąpielisko jaskiniowe zostanie otwarte 28 października. Przedstawiciele firm gastronomicznych i turystycznych zgodzili się na wpłatę 20 mln forintów, gmina ma dołożyć 22 mln, kolejne 20 mln z Funduszu Ochrony Miasta. Zobaczymy na jak długo wystarczy tych funduszy.
Odpowiedz
#86
(24-10-2022, 21:18)Aattaa napisał(a): Kąpielisko jaskiniowe zostanie otwarte 28 października (...)

10 października zapadła decyzja o  zawieszeniu na czas nieokreślony usługi Kąpieliska Jaskiniowego Miskolctapolca i Kąpieliska Selyemrét ze względu na kryzys energetyczny, inflację dotykającą wszystkich oraz wysokie ceny gazu i energii elektrycznej.
Kąpielisko Jaskiniowe jest główną atrakcją turystyczną Miszkolca, z którą wiele lokalnych firm jest związanych organicznie, od której zależy ich sukces biznesowy, a nawet przetrwanie.
Zaproponowano kilka rozwiązań dla dalszego funkcjonowania kąpieliska, takich jak otwarcie tylko w weekendy, pominięcie bardziej energochłonnych usług.
Kilku lokalnych przedsiębiorców wskazało, że podejmą się częściowego  finansowania działalności kąpieliska.
Zrodziła się decyzja: uzdrowisko zostanie ponownie otwarte w piątek 28 października.
Pál Veres, burmistrz Miszkolca, powiedział, że potrzeba było 65-70 milionów forintów, aby Kąpielisko Jaskiniowe mogła działać do końca ferii zimowych, czyli do 8 stycznia.
Większość kwoty jest finansowana przez samorząd z Funduszu Ochrony Miasta, do którego lokalni i okoliczni dostawcy usług turystycznych i cateringowych dołożyli około 20 mln Ft. Dzięki temu wszystkie dotychczasowe usługi kąpieliska będą dostępne. Kąpielisko  będzie czynne codziennie od 8:00 do 18:00, a usługi medyczne będą dostępne jak zwykle od 8:00 do 16:00.
Podjęto decyzję, że codziennie,  niezwłocznie po zamknięciu kąpieliska będą wyłączane wszystkie urządzenia  zużywające energię elektryczną  oraz  oświetlenie w celu  ograniczenia kosztów.
Pál Veres ocenił porozumienie, które pozwoliło ocalić najpopularniejszą atrakcję  turystyczną miasta, za wyjątkowo ważne. Wszystko to wskazuje również, że lokalne społeczność ma pełne prawo zaistnieć w tak ważnych sprawach miasta.

Źródło: 24.hu
Odpowiedz
#87
No to czekamy na wrażenia pierwszych gosci, którzy wejdą do obiektu rano, po całej nocy "nieogrzewania".
Czy ogrzewanie gazowe wody też będzie wyłączane?
Odpowiedz
#88
(25-10-2022, 8:19)Slavekk napisał(a): No to czekamy na wrażenia pierwszych gosci, którzy wejdą do obiektu rano, po całej nocy "nieogrzewania".
Czy ogrzewanie gazowe wody też będzie wyłączane. Czyli co będzie na 100% czynne? Mam 2 dni na odwołanie noclegu. Wczoraj dowiedziałam się, że uzdrowisko zamknięte, dziś czytam, że może otwarte a 31 października października planowałam tam byc. 
Odpowiedz
#89
PÉNTEKEN ÚJRA KINYITJA KAPUIT A BARLANGFÜRDŐ
Örömmel értesítjük fürdőzni vágyó vendégeinket,
hogy Miskolc egyik legerősebb turisztikai vonzerője,
a miskolctapolcai Barlangfürdő, október 28-án, reggel 9h-kor újra kinyitja kapuit!
A hétvégére már színes Halloweeni programokkal készülünk!
Részlettekkel hamarosan jelentkezünk a weboldalunkon és a facebook oldalunkon is.

The Miskolcapolca cave bath reopens on Friday
We are pleased to inform our guests, that the Miskolctapolca Cave Baths will reopen on 28 October at 9 am!

W PIĄTEK KĄPIEL GROCHOWA PONOWNIE OTWORZY SWOJE DRZWI
Miło nam poinformować naszych gości chcących skorzystać z kąpieli,
że jest to jedna z najsilniejszych atrakcji turystycznych Miszkolca,
Kąpielisko Jaskiniowe w Miskolc-Tapolca ponownie otworzy swoje podwoje 28 października o godzinie 9 rano!
Już szykujemy się do weekendu z kolorowymi programami Halloween!
Wkrótce podamy szczegóły na naszej stronie internetowej i stronie na Facebooku.

Kąpielisko w jaskini Miskolcapolca zostanie ponownie otwarte w piątek
Miło nam poinformować naszych gości, że Łaźnie Jaskiniowe Miskolctapolca zostaną ponownie otwarte 28 października o godzinie 9 rano!

Tak jest na oficjalnej stronce.
Oczywiście translator z jaskini musiał zrobić groch.

Po powrocie prosimy opisać wrażenia. Oczko
Odpowiedz
#90
Witam, czy ktoś ma informacje na temat tych basenów? czy są one otwarte i w jakich cenach?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Baseny w Tiszaujvaros eliza1385 171 191,996 22-08-2021, 8:07
Ostatni post: eplus
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,942 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,379 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości