Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców na Węgrzech
#41
Chciałabym kupić domek na Węgrzech ,ktoś może ma doświadczenie i powie mi jakie czekają mnie opłaty od zakupu ,a potem podatki od nieruchomości?. Domek znajduje się w okolicach Debreczyna.
Odpowiedz
#42
(31-10-2016, 16:40)silvika5 napisał(a): Chciałabym kupić domek na Węgrzech ,ktoś może ma doświadczenie i powie mi jakie czekają mnie opłaty od zakupu ,a potem podatki od nieruchomości?. ...

1. Bez znajomości j.węgierskiego będą trudności.
2. Na pośrednika nie licz, bo on reprezentuje tylko samego siebie.
3. Sprawy urzędowe może nie są trudne, ale bariery językowej urzędnik nie skasuje.
4. Jak masz gotówkę, to kupisz bez problemów... najtaniej od właściciela i bez pośredników.
5. Bez notariusza się nie obejdzie, musi być (koszty: sporządzenie aktu nabycia i załatwienie spraw z wpisem do ksiąg wieczystych to 1-1,5 % od wartości nieruchomości)
6. Sprawy związane z kupnem-sprzedażą nieruchomościami są obowiązkowo wpisywane do ksiąg wieczystych.
(Földhivatal: wyciąg z księgi wieczystej 6250,-Ft, wpis nowego właściciela do księgi wieczystej 6.600.-Ft).
7. Podatek od nabycia płacony jednorazowo do urzędu skarbowego (NAV) to 4% od wartości nieruchomości.
8. Podatek od nieruchomości płacony co rok do Urzędu Miasta (Polgármesteri Hivatal Adóügyi Osztály) ... ustala samorząd.
Należy dokładnie obejrzeć nieruchomość i miejsce, zapoznać się z rzeczywistością i otoczeniem, zanim podejmie się decyzję o zakupie...
Odpowiedz
#43
Bywając na Węgrzech zawsze z ciekawości oglądam ogłoszenia dot. nieruchomości, albowiem jeśli nic się nie zmieni planuję kupić mieszkanko na Węgrzech. Balaton lub okolice, gdzie będzie karczma i najlepiej blisko do ciepłych wód termalnych abym mógł wymoczyć swoje stare kości hihi.
Z tego co do tej pory się zorientowałem, to z domami trzeba uważać, albowiem jest sporo "ciekawych" ofert, lecz później okazuje się, że taki dom wymaga sporych nakładów...
Ja raczej będę stawiał na mieszkanie, gdzie koszty utrzymania będą niższe i nie będę musiał martwić się, że ktoś włamał się do domku lub go zdewastował kiedy tam nie mieszkałem. Ponadto prace w ogródku to nie moja bajka.
Niedawno w TV oglądałem dokument o tym, że nad Balatonem już parę tysięcy obywateli Niemiec kupiło nieruchomości i tak się przeprowadzili. U nas już byłby lament, że kraj sprzedajemy i to komu....
Do emerytury jeszcze paręnaście lat +/-, a więc trudno przewidzieć co może się wydarzyć na Węgrzech lub u nas. Mimo obietnic preziego, że zrobi nam w Polsce Budapeszt ja mimo wszystko wolę wybrać oryginalne Węgry a nie podróbkę. Mam nadzieję, że Orban i jego frakcja nie będzie tam rządzić wiecznie, następni, którzy przyjdą po nich nie zdemolują kraju, a ja będę mógł zrealizować swój plan i marzenia.
Odpowiedz
#44
Piękne marzenia, oby się spełniły, i oby nie za dużo szkopów w sąsiedztwie. vFlaga węgierskaSzeroki uśmiechBomba
Odpowiedz
#45
@eplus: koko spoko Węgrzy mam nadzieję też będą :-)
Odpowiedz
#46
(01-11-2016, 6:48)eplus napisał(a): Piękne marzenia, oby się spełniły, i oby nie za dużo szkopów w sąsiedztwie. vFlaga węgierskaSzeroki uśmiechBomba

Na Węgrzech określenie "szkop" nie ma sensu, na niemieckojęzycznych mówi się "szwab" ... Oczko
Odpowiedz
#47
Grunt, że my wiemy, o co chodzi.
podobno akurat Szwabi są mało wojowniczy, a sprawdzają się jako koloniści (kolonizatorzy?), więc mówienie na Szkopa "Szwab" jest krzywdzące dla Szwabów. Oczko
Odpowiedz
#48
(07-11-2016, 16:15)eplus napisał(a): ... mówienie na Szkopa "Szwab" jest krzywdzące dla Szwabów. Oczko

z tym całkowicie się zgadzam !
Odpowiedz
#49
Zakup nieruchomosci na Wegrzech - wszystko w jezyku polskim!!!
- znajdziemy dla Panstwa nieruchomosci (Budapeszt, Balaton, zrodla termalne, itd.)
- zorganizujemy ogledziny wybranych nieruchomosci
- zapewniamy prawnika, inzyniera budowlanego, ksiegownosc (jesli kupuje firma) - wszystko po polsku
- zapewniamy pomoc od podjecia decyzji o zakupie nieruchomosci az do finalizacje tranzakcji
- zapewniamy opieke nad nieruchomsocia, jesli nieruchomosc nie jest zamieszkana calorocznie
- zapewniamy opieke nad nieruchomoscia, jesli nieruchomosc byla kupiana w celach inwestycyjnych (naprz. AIRBNB)

Oprocz tego specializujemy sie w organizacji odwiedzin wytworni palinki i sklepikow winnych.
Zapewniamy rejestracje firmy na Wegrzech (CIT 9%), siedzibe dla firmy, ksiegowosc firmy w jezyku polskim, pomoc administracyjna.
Odpowiedz
#50
(04-02-2017, 17:01)V4 Consulting napisał(a): Zakup nieruchomosci na Wegrzech ...
- znajdziemy ...
- zorganizujemy ...
- zapewniamy ...

Aby kupić funkcjonującą nieruchomość na Węgrzech zbędną jest tego typu pomoc - to dodatkowe koszty. !
Do sfinansowania zakupu potrzebna jest kasa i sprzedający (właściciel). Taki osobisty kontakt jest niezbędny, celem sporządzenia umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. Osoba sprzedająca ma do spełnienia prawne obowiązki związane z nieruchomością, kupujący potrzebuje adwokata który sporządzi akt kupna-sprzedaży. Najważniejszą osobą przy transakcji jest tłumacz języków polskiego i węgierskiego. O tłumaczy na Wegrzech nie problem, jest też i tłumacz przysięgły w razie gdy potrzebne bedzie uwierzytelnione tłumaczenie na j.polski.
O kosztach związanych z kupnem nieruchomości pisałem > post. nr.42 / 31-10-2016.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płatność pobierana przez booking jolciaa171 6 454 28-10-2023, 17:00
Ostatni post: jolciaa171
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 153,772 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 697 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 997 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,688 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości