Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców na Węgrzech
#21
Ale, ale... coś się szykuje!Oczko

"Ryby
(20.02 – 20.03)
(...) Wyjątkowo dobrą rękę będą miały do gier losowych – nieoczekiwanie wzbogacić się mogą o całkiem pokaźną sumkę.
"
To z horoskopu HelkaTours na rok 2013 zamieszczonego na forum.

No, i kupię, prędzej niż myślałam Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#22
To może malutka willa nad Balatonem?

[Obrazek: ba090430.jpg]
[Obrazek: ba090430b.jpg]
[Obrazek: ba090430g.jpg]

... jak widać do samego jeziora rzut piłką lekarską Język ... jedyne 130 milionów forintów - tanio, jak barszcz Zarumieniony
Odpowiedz
#23
Za wysokie progi. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#24
Ja w tym temacie nie siedzę, bo kupiłem domek na Morawach, ale w miejscu gdzie jestem na Wegrzech najczęsciej (okolice gór Pilis, na zachód do Budapesztu w kierunku Esztergom), co piąta nieruchomośc w miasteczkach i wioskach jest do sprzedania za jakies marne grosze. Jak pisał "mordimer" trwa to już chyba 5 rok i ceny cały czas spadają. Na Węgrzech na prawdę kryzys jest widoczny.
Odpowiedz
#25
A spadają, bo nagle Niemcy i Austriacy stracili zainteresowanie... jakieś 400m od mua jakiś nadęty Austriak ostatnio kupił /i owszem/ ale działkę... coś na niej stawia ale idzie mu niesporo a generalnie ogłoszenia "elado" w mojej okolicy zdążyły już generalnie poszarzeć ze starości.

Węgrzy niestety zbyt długo trzymali bardzo wysokie /obliczone na Niemców głównie/ ceny i zanim się zorientowali, rynek zdechł. Ale to dobrze - spokój będzie!
Odpowiedz
#26
Dopiero teraz dotarłam do tego wątku.

Jeśli ktoś jest zainteresowany konkretnymi poradami a także pośrednictwem w nabyciu nieruchomości (tłumaczenie, pomoc przy formalnościach), służę pomocą.

W 2009 r. kupiłam mieszkanie w nowym apartamentowcu w Siófok. Mieszkałam wówczas w Warszawie i w żaden sposób nie byłam związana z Węgrami, nie znałam nawet jeszcze języka. Ceny i formalności były o wiele mniejsze niż w Polsce. Mieszkanie kupiłam na kredyt, który dostałam na Węgrzech, bo był tańszy, to raz, a dwa w Polsce bankowcy nie wiedzą, że jesteśmy w Unii Europejskiej.
Odpowiedz
#27
........................., a dwa w Polsce bankowcy nie wiedzą, że jesteśmy w Unii Europejskiej.
[/quote]

absolutna prawda, jak brałem kredyt to chciałem go wziąć w tym samym banku, w którym mam konto u nas, ale za granicą. Paniom szczęki opadały, że tak można i były przestraszone potencjalnymi kłopotami. Oczywiście nie musze mówić, że sprawy nie dało się załatwić
Odpowiedz
#28
Niestety, to nie jest "ten sam bank"... polski oddział banku "X" nie jest tożsamy z np.węgierskim oddziałem tego samego banku... bank jest taki sam lecz nie ten sam i tak niestety jest ze zdecydowaną większością banków na świecie.

Zasada ta dotyczy także innych firm np.handlowych - proponuję na ten przykład podać kartę rabatową/lojalnościową polskiego Tesco w zagranicznym Tesco czy polskiego Shell w zagranicznej stacji tej marki... efekt będzie dokładnie taki sam, czyli zonk!
Odpowiedz
#29
To nie chodzi o to, że bank nawet globalny działa w obrębie danego kraju. Chodzi o to, że nie udzielają kredytów mieszkaniowych, których ewentualnym zabezpieczeniem jest nieruchomość poza granicami Polski. Ba, miałam mieszkanie w Warszawie, które mogło być zabezpieczeniem. Też nie. Nie uwierzę, że wszyscy Niemcy kupili domy na Ibizie za gotówkę.

Dla Węgrów nie było żadną przeszkodą, że jestem obcokrajowcem. Liczyło się, że jestem obywatelem Unii Europejskiej. U nas to się chyba nazywa "wyprzedawanie majątku narodowego".
Odpowiedz
#30
do ostaniego postu ciśnie się tylko jedno: Lubię TO!!!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płatność pobierana przez booking jolciaa171 6 361 28-10-2023, 17:00
Ostatni post: jolciaa171
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,296 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,569 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości