Noclegi Pod namiotem w Budapeszcie
#1
Witam. Piszę z troszeczkę innym problememUśmiech Wyjeżdżam z dziewczyną i znajomymi za 3 tygodnie do Budapesztu na około 7 dni. Nasz plan obejmuję wykorzystanie do maximum czasu na zwiedzanie miasta i okolic. Jako, że jest to wypad poniekąd spontaniczny, wraz z bagażami, bierzemy również nasz.. noclegUśmiech Namioty. I teraz pytanie do Was, czy znacie jakieś okolice, pola namiotowe, kempingi, gdzie można by się rozłożyć w przystępnych cenach? Zawsze jeszcze chodzi mi po głowie pomysł szukania na przedmieściach przemiłych lokatorów, którzy ugościli by nas na swoich podwórkachUśmiech Co o tym sądzicie? Nie wiem bardzo jak się zabrać za organizacje, a problem noclegu wydaje się, póki co, najtrudniejszy. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#2
Zawsze, jak jeżdziłem z namiotem nocowałem na polu namiotowym za Aquincum (jak będę miał chwilę, poszukam adresu ich strony). Dobrą opcją (lokalizacyjnie) wydaje się być też Haller Camping - niedaleko jest stacja metra, co oznacza całe miasto w zasięgu ręki Oczko Ich strona: http://www.hallercamping.hu/
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Właśnie czegoś takiego szukam, tylko troszkę przerażają mnie ceny:/ Widzę tutaj w cenniku, że płacę za osobę i namiot oddzielnie, czy chodzi o to, że namiot opłacam jako wynajem czy ta opłata jest po prostu za udostępnienie miejsca na swój namiot? Bo jeśli tak, to wyjazd w własnym namiotem i opłata wychodzi w podobnych cenach albo nawet drożej niż w hostelu.
Odpowiedz
#4
Nie jest to jasno napisane. Ale nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, jak wynajem namiotów. Wydaje mi się, że to cena za Twój namiot.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
(30-07-2012, 13:51)fvg napisał(a): Zawsze, jak jeżdziłem z namiotem nocowałem na polu namiotowym za Aquincum (jak będę miał chwilę, poszukam adresu ich strony).

Namierzyłem ten camping: http://www.romaicamping.hu/

A tu jeszcze inny: http://budapestcamping.hu/
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Właśnie mnie też się wydaje, że jest to opłata za osobę plus za miejsce na mój namiot chociaż to trochę nielogiczne. Kurcze trochę sporo, ceny wychodzą w sumie takie, jakie mógłbym mieć w hostelu itp:/ A co sądzicie o szukaniu noclegu bardziej spontanicznie?Uśmiech Np. kościół czy popytać ludzi pod budapesztem czy nie udostępnią kawałek miejsca na namiot?
Odpowiedz
#7
(02-08-2012, 10:03)Vattras napisał(a): Właśnie czegoś takiego szukam, tylko troszkę przerażają mnie ceny:/ Widzę tutaj w cenniku, że płacę za osobę i namiot oddzielnie, czy chodzi o to, że namiot opłacam jako wynajem czy ta opłata jest po prostu za udostępnienie miejsca na swój namiot? Bo jeśli tak, to wyjazd w własnym namiotem i opłata wychodzi w podobnych cenach albo nawet drożej niż w hostelu.

Jest to opłata za udostępnienie miejsca pod namiot. Typowa konstrukcja cennika stosowana od lat. Są kempingi gdzie dodatkowo wchodzi opłata za samochód (nie camper). I to nie tylko na Węgrzech. Masz rację często hostel jest tańszy ale na kempingu "mieszkasz u siebie".
Odpowiedz
#8
Wracając z powrotem do tematu namiotów w okolicach budapesztuUśmiech Kolega fvg podał link z fajnym miejscem wartym uwagi jednak szukam czegoś zdecydowanie tańszego. Czy na północy budapesztu, mogą być okoliczne wioski, znacie takie pola namiotowe? Bądź czy byłaby możliwość rozłożenia gdzieś nad dunajem w okolicy budapesztu namiotu? Jak wygląda tam sytuacja z takimi turystami?Uśmiech
Odpowiedz
#9
Hej, właśnie jestem świeżo po wycieczce na Węgrzech. Przeżyłem 9 dni za ok 300zł i jeszcze nigdy nie miałem lepszych wakacji. Wyjazd był kompletnie spontaniczny, noclegi też, tylko raz spaliśmy kawałek w lesie na polance (wśród dzików:p) a tak to gościliśmy u naszych południowych pobratymców. Nad Balatonem spaliśmy na osiedlowym domku, było kilka metrów wolnej przestrzeni, właściciele domków obok odpowiedzieli nam na pytanie czy nie będziemy robić problemu jeśli się tutaj rozbijemy z namiotami "have a fun"Uśmiech Ludzie się uśmiechają, pozdrawiają i mieliśmy wiele przemiłych niespodzianek jak starsza para zaczepiająca nas i oferująca pomoc po węgiersko-angielsku po czym pozdrowiła po polsku, naprawdę miejsce i ludzie godni podziwu. Gdyby ktoś chciał jakieś info, może pisać, pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Vattras, wyjątkowo ciekawie brzmi to, co piszesz. Jest dowód na to, że da się naprawdę tanio spędzić wakacje. Konkretnych pytań nie mam, ale chętnie poczytałbym Twoją relację z wyprawy - jeśli tylko masz ochotę, otwórz temat w dziale Wspomnienia i relacje z podróży. Byłoby co pisać, bo - jak czytam - wyjazd obfitował w przygody Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,795 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,237 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,470 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości