Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Pozdrawiam wszystkich!

Mam na imię Michał i pochodzę z Goleniowa, a mieszkam obecnie w Poznaniu i studiuję reżyserię dźwięku.
Jeszcze 2 miesiące temu nie miałbym czego tu szukać, ale stało się, pojechałem na międzynarodowy projekt teatralny do pięknego, malowniczego miasteczka we Włoszech o nazwie Omegna (swoją drogą, przy okazji zwiedzania północy Italii warto odwiedzić!). Poza Polakami i Włochami byli tam Węgrzy, mniej i bardziej sympatyczni ale ogólnie w porządku. Oczko Była wśród nich przesympatyczna dziewczyna z którą od razu złapaliśmy dobry kontakt. W trakcie tego wyjazdu nauczyła nas pięknej piosenki, o której przetłumaczenie zdążyłem już nawet poprosić w odpowiednim dziale. Uśmiech W tym momencie bardzo zaintrygował mnie język węgierski, który w rozmowach pomiędzy Węgrami brzmiał strasznie dziwnie, ale w piosence był przepiękny! W ciągu tych 9 dni we Włoszech zdążyłem się nauczyć trzech zwrotów, które Adrienn uznała za absolutnie wystarczający zasób słownictwa, a były to "szeretlek", "baszd meg" i "egy nagy sört kérek". Oczko Teraz zabieram się za rozpoczęcie nauki podstaw na własną rękę, jeśli załapię cokolwiek to spróbuję się tym zająć na poważnie, kto wie co z tego wyniknie? Oczko
Odpowiedz
No to podstawy już faktycznie są Oczko Dobry wybór ze strony Adrienn.
W przypadku wątpliwości przy nauce pytaj śmiało w dziale język.
Hajrá! - szable w dłoń, jak to mówią.
Odpowiedz
Witam,
Nazywam się Paweł, mam 33 lata. W tym roku w trakcie wakacji z rodziną byliśmy m.in w Egerze i... wzięło mnie. Zafascynowałem się Węgrami. Od miesiąca uczę się po magyarul (oczywiście z Mroczki), przypominam sobie ich historię ( z zawodu jestem historykiem), i w ogóle przeżywam to samo co sporo z Was. Trafiłem na ten portal i sporo sobie po nim obiecuję.
Witajcie
Odpowiedz
Cześć, Martyn!

Jak widzę, moziba miał okazję już pomóc przy tłumaczeniu Oczko Miłego pobytu na forum!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Czołem, Paweł!

Świetnie, że do nas trafiłeś! Z przyjemnością witamy historyka na pokładzie. Myślę, że Twoja wiedza będzie cenna w naszych dyskusjach. Aklimatyzuj się na forum szybko i zapraszamy do wymiany zdań!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
witam nowych Uśmiech
ja nigdy nie myslalem ze tyla polak lubi wegry, wegrow.
jestem zaskociony.
i czesze sie bardzo.

hiba nie mowie nowosc... empiku mozna fajnie slownik,krzaski kupic , na uczyc jezyk wegierskiego.

szép napot.
Odpowiedz
(09-10-2012, 10:29)winiarniawegierska napisał(a): witam nowych Uśmiech
ja nigdy nie myslalem ze tyla polak lubi wegry, wegrow.
jestem zaskociony.
i czesze sie bardzo.

Czemu zaskoczony? Oczko Przecież Magyar Lengyel két jó barát! Uśmiech
Odpowiedz
Nie chciałbym wprowadzić w błąd i Was rozczarować, jestem tylko magistrem historii i niestety nie pracuję w zawodzieSmutek. To raczej pasja. Ale postaram się.
Jeśli chodzi o historię Węgier, to raczej u nas krucho z opracowaniami, to też Ameryki nie odkryję.
Teraz przy nauce języka najbardziej doskwiera mi brak obcowania z językiem ( zauważyłem że nie tylko mi), Mroczko jest dobry, skrupulatnie opracowany, ułatwia przyswajanie wiedzy. Jednak brak mi "myślenia" po węgiersku, jak to jest w przypadku konwersacji. A następny wyjazd planuję dopiero za rok. W Pomorskim szkoły niestety nie oferują kursów, może ktoś z Was może przekazać mi cenne informacje. Z góry dziękuję.
Odpowiedz
Wszelkie wątpliwości rozwiejesz w dziale Język. Pytaj, o co tylko chcesz! Na forum umieszczony jest też kilka podręczników do nauki języka.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
ja tylko mam krzaszki do uczenia polskiego.

moze dam wam .... moze pomoze cos ...

chcecie ?
jest tam slownik tez. al nej wieciej pisz po wegierski. i czwicenia tez jest ...np. po tlumacz na wegierski lub polski...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,722 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 610 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 457 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 868 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 946 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości