Płacenie kartą kredytową za hotel
#11
Flaga węgierska tak się składa, że byłem w tym SPA... Uśmiech ... moja rezerwacja tak przebiegła w poniedziałek koło południa: moje pytanie dotyczyło przyjazdu w czwartek. Odpowiedź: nie możemy zapewnić pobytu na 3 dni od czwartku, tylko od środy. Napisałem: dziękuję, przyjeżdżamy w środę koło południa, opłaty dokonam w dniu przyjazdu. Hotel odpisał: czekamy. Nie było ani słowa o płaceniu kartą !.
Po przyjeździe w środę przed południem powitano nas kawą na dzień dobry.
Odpowiedz
#12
Sztasek, w Twoim przypadku hotelarz cieszył się z klienta wypełniającego wolny pokój - to taki last minute.
Podsumowując temat: Każdy operator kart kredytowych przestrzega przed udostępnianiem danych karty osobom postronnym. Hotel powinien zabezpieczać swoje interesy w taki sposób, aby to nie było uciążliwe lub niebezpieczne dla gościa. Nie wiem jak to robią inne hotele ale Cascade powinno się dowiedzieć.
Odpowiedz
#13
(27-09-2014, 21:38)oldman58 napisał(a): Sztasek, w Twoim przypadku hotelarz cieszył się z klienta wypełniającego wolny pokój - to taki last minute.

Masz rację ... dostaliśmy +1 hotelowy dzień gratis, tylko za obiad w tym dniu płaciliśmy Uśmiech
Odpowiedz
#14
Ja bym wolał wpłacić zadatek, którego i tak nie dostanę z powrotem, niż dawać komuś hasła do konta, bo wtedy nic nie jest pewne, zwłaszcza, jak regulamin jest po węgiersku... Oczko H0tel na Sylwestra w Nyirbator rezerwowałem przez Internet, o przelewie jest tutaj: mBank vs. Pekao
Odpowiedz
#15
(28-09-2014, 8:03)eplus napisał(a): Ja bym wolał wpłacić zadatek, którego i tak nie dostanę z powrotem, niż dawać komuś hasła do konta, bo wtedy nic nie jest pewne, zwłaszcza, jak regulamin jest po węgiersku... Oczko
Się wtrącę...
Zwyczaj podawania w nieszyfrowanym połączeniu danych karty przy transakcji jest tak stary jak karty płatnicze - są to transakcje MO/TO/IO (mail order/telephone order/internet order).
Kiedyś nie było innej metody jak TO, ewentualnie wspierany faksem z danymi karty. Nie dziwne, że ktoś (np. hotel) dziś jeszcze o to pyta.
Co nie znaczy, że w dzisiejszych czasach należy tak odpowiadać Oczko

Porządne systemy transakcyjne oczywiście powinny być w połączeniu bezpiecznym https. Tylko że wtedy nie dajesz nikomu "hasła do konta" tylko wypełniasz formularz, z którego dane nie dochodzą do odbiorcy/hotelu tylko siedzą w systemie transakcyjnym. I kiedy hotel zechce obciążyć twoja kartę to nikt z obsługi po tamtej stronie nie wklepuje jej numeru zapisanego na kartce, bo nie znają jej numeru.
System jest tak bezpieczny jak... zwykle transakcje w internecie.

Podanie karty jako zabezpieczenia jest IMO lepszym rozwiązaniem niż przelewanie zadatków, bo jeśli przyjedziesz to po prostu jedną czynność (przelew) masz mniej. I odpadają ewentualne problemy z przelewem:
- a to (nawet przy przelewie SEPA) bank odbiorcy przelewu może pobrać opłatę potrącając ją z kwoty przelewu
- a to nasz bank (Alior) ma taki formularz przelewu SEPA że nie akceptuje kodu SWIFT krótszego niz 8 znaków (chociaż banki używają TEŻ krótszych) i możesz sobie wybrać z nic ci nie mówiących podpowiedzi jakiś wariant...

Żeby skomplikować - występowały kiedyś takie strony transakcyjne, na których formularz był na stronie niezabezpieczonej (http) ale jeśli go wypełniłeś to wysyłanie danych leciało po https...Oczko
Odpowiedz
#16
No ale nawet, jak h0tel nie zna numery karty, to w razie rezygnacji może mnie obciążyć jakąś wydumaną kwotą według własnego widzimisię.
Odpowiedz
#17
(29-09-2014, 21:17)eplus napisał(a): No ale nawet, jak hotel nie zna numery karty, to w razie rezygnacji może mnie obciążyć jakąś wydumaną kwotą według własnego widzimisię.

Dr Gugle zna takie magiczne zaklęcie wynalezione dla posiadaczy kart - chargeback.
Nie może "wydumana kwotą" tylko kwotą którą zapisał w potwierdzeniu rezerwacji.

Oczywiście sąsiad może cię zamordować, ale to nie powód by mu nie odpowiadać na jego "dzień dobry"... Oczko
Odpowiedz
#18
Z tym krótszym kodem SWIFT jest prawdopodobnie tak, że jest to kod centrali - natomiast oddziały tego banku mają już pełną postać. mBank w takiej sytuacji wstawia na ostatnich brakujących pozycjach "iksy" i przelew idzie. Być może właśnie w centralnym oddziale następuje przewalutowanie i skierowanie na właściwe konto.
Odpowiedz
#19
(29-09-2014, 21:27)oldman58 napisał(a): Z tym krótszym kodem SWIFT jest prawdopodobnie tak, że jest to kod centrali - natomiast oddziały tego banku mają już pełną postać. mBank w takiej sytuacji wstawia na ostatnich brakujących pozycjach "iksy" i przelew idzie.

Poprawka - dostałem SWIFT Rabobanku 8 znakowy a Alior chciał 11 znakowy.
Fakt - poszło i doszło uzupełnione XXX, ale dlaczego ja mam to robić, a nie Alior?
Ja mam się na tym znać?
A 3 znakowych końcówek miałem do wyboru chyba z 5 - wszystkie do Rabobanku w Utrechcie...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,396 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,618 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,554 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Mandat za parkowanie rsobka 116 128,967 08-09-2018, 9:58
Ostatni post: ex-komar
  Karta Miejska Budapest City Card 2016 jak działa Noomi 10 7,218 11-09-2016, 18:51
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości