Pierwszy raz na obcej ziemi
#1
Swoją opowieść postanowiłam zacząć od tego, iż zaznaczę, że był to mój pierwszy raz na obcej ziemi. Była to wyprawa szkolna z dużą grupą rówieśników i taka przygoda w moim życiu sprawiła, że zbliżyłam się do ludzi, którzy są przy mnie do tej pory. To co najbardziej zapamiętałam z tej wycieczki to serdeczność ludzi wkoło. Przyjmowali nas z niezwykłą grzecznością i uprzejmością i bardzo pozytywnie reagowali na wieść, że jesteśmy z Polski. Opowiadali o swoich znajomych Polakach, niektórzy nawet rozmawiali z nami w naszym języku ojczystym. Zaczęłam moją opowieść od tego, ponieważ to ludzie, których wtedy poznaliśmy sprawili, że zapamiętałam tamto miejsce, jako najbardziej sentymentalne i magiczne. Odwiedzaliśmy różne miejsca, m.in. przecudowny Diosd i Budapeszt. Od pierwszego wejrzenia zakochałam się w Górze Gellerta, gdzie stolica węgierska nocą wyglądała bajecznie. Do tej pory pamiętam jak długo nie mogłam się otrząsnąć po takim zdumiewającym widoku, ale trzeba było ruszać dalej. Założyciele konkursu pragnęli opowieści na temat Balatonu... proszę bardzo... będąc tam wydawało mi się, że jestem w niebie - ja nie żartuje! Ta nieskazitelna błękitna woda, atmosfera, mieszanina zapachów kwiatowych. Czy można było chcieć więcej, skoro miało się wtedy praktycznie wszystko? Nie mogłam uwierzyć, że takie rajskie miejsca istnieją. Myślę, że jeżeli będzie mi dane, to z miłą chęcią wrócę w tamto miejsce, kto wie... a może z tą samą cudownie zgraną ekipą? Kto nie był, polecam!!!
Odpowiedz
#2
Zgadzam się w 100%, przemili bardzo grzeczni ludzie, piękne widoki, ciepła woda w Balatonie, piekny Budapeszt ehh... zakochałam się tak jak ty od pierwszego wejrzenia, jeszcze tam wrócę!!!
Odpowiedz
#3
To prawda, Węgrzy są bardzo serdeczni a Balaton koi upał, ale właściwie całe Węgry są bardzo ciekawe.
Odpowiedz
#4
Witam.10.08.wrocilem z nad Balatonu,a dokladnie z m.Zamardi.Pogoda byla naprawde wymarzona ok.38 st.C ,woda super ciepla,mozna bylo caly dzien przesiedziec w wodzie co zreszta czynilismy.Czyste trawiaste plaze,mnostwo placow zabaw dookola,bary itp.pyszne jedzenie.Polecam wszystkim szczegolnie z malymi dziecmi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sylwester na basenach - Demjen eplus 27 9,945 04-11-2021, 17:58
Ostatni post: eplus
  Węgry po raz pierwszy - krótki wyjazd, krótka relacja cinsan 6 7,121 22-06-2017, 21:26
Ostatni post: eplus
  WIELKI WYJAZD NA WĘGRY amazonka 4 6,782 06-03-2017, 17:53
Ostatni post: Waldek
  Piłkarska (i nie tylko) wyprawa do Austrii i na Węgry mwm 0 3,469 13-08-2015, 0:45
Ostatni post: mwm
  Erasums na Węgrzech - czyli semestr w Budapeszcie - historia prawdziwa kamo99 3 5,492 21-07-2015, 17:41
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości