Pierwszy raz nad Balaton - prośba o porady
#51
(26-07-2016, 16:38)tkoko napisał(a):
(26-07-2016, 8:23)makgajwer napisał(a):
(25-07-2016, 11:32)Stasiu_niggas napisał(a): Wg mnie ceny na Węgrzech są nieco tańsze niż w Polsce i jakoś usług na wyższym poziomie, nie wspominając już o dbaniu o czystość i zapleczu przy jeziorze
...... Ceny noclegów ...niższe nie wypominając o tańszej i jakościowo lepszej gastronomii...za apartrament (pokój+kuchnia+łazienka) w willi oddalonej ok. 200 m od plaży płacimy za 2 osoby 35 EUR i to w głównym sezonie. Znalezienie noclegu w tej samej jakości nad morzem, górach czy Mazurach niemożliwe. .....
Każdy widzi to co chce Uśmiech Przed tygodniem wróciłem znad polskiego morza, za dwupokojowy "apartament" (cztery łóżka, dwa telewizory, dwie szafy, lodówka, łazienka, ubikacja, naczynia). Dodatkowo na wyposarzeniu ogólnym zestawy do ćwiczeń (rowerek, rowerek z drążkami, ława z drążkami), ping-pong, dwa stoły piłkarzyków itd. Co sobotę darmowy poczęstunek wędzonych ryb. Do wydmy ~50m, do morza ~80 i to wszystko za 100zł dwie osoby (23Euro!!). Obiady 13-15zł (zupa i kotlet z ziemniakami i surówką do wyboru). Najtańszy kotlet z ziemniakami i surówką 7zł 80gr!!, zupa 3zł Szeroki uśmiech Na Węgrzech tyle kosztowała sama kaszanka (niebieska kiełbasa jeżeli dobrze pamiętam Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech)

Pewnie nie masz dzieci i nie zwracasz uwagi na takie rzeczy jak chociażby toaleta, przebieralnia czy prysznic na plaży, nie mówiąc już o wszechobecnych śmieciach walających się wokół koszy, których jest jak na lekarstwo. Wiadomo każdy chwali swoje Język ale jak słyszę teksty typu Boże żeby tylko była pogoda to śmieszy mnie to niemiłośernie Szeroki uśmiech zdjęcia w kurtkach (ale przecież ciepło było) no i temperatura Bałtyku no comment Zmieszany Ale każdy woli coś innego Oczko Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#52
(26-07-2016, 19:07)Stasiu_niggas napisał(a): ..Pewnie nie masz dzieci i nie zwracasz uwagi na takie rzeczy jak chociażby toaleta, przebieralnia czy prysznic na plaży, nie mówiąc już o wszechobecnych śmieciach walających się wokół koszy, których jest jak na lekarstwo. Wiadomo każdy chwali swoje ale jak słyszę teksty typu Boże żeby tylko była pogoda to śmieszy mnie to niemiłośernie ...zdjęcia w kurtkach (ale przecież ciepło było) no i temperatura Bałtyku no comment Ale każdy woli coś innego ..Pozdrawiam..

1. Mam dzieci, tyle że dorosłe i mają swoje dzieci, a moje wnuki, które praktycznie jeżdżą z nami na każde wakacje Szeroki uśmiech Co do pryszniców przebieralni itd. to jak u nas za wstęp na plażę trzeba będzie płacić to również będą. Mi wystarczy lokum blisko plaży Szeroki uśmiech Pojechałem nad Bałtyk bo prognoza pogody była OK. Gdyby była inna zapewne byłbym nad Balatonem, lub jeszcze dalej w Czarnogórze Szeroki uśmiech

2. jeżeli chodzi o kosze i śmieci, to wystarczy skorzystać z plaży na której one są: jak na zdjęciu
[Obrazek: 2usiioi.jpg]

3. Jeżeli chodzi o pogodę to aktualna prognoza na tydzień nad Balatonem też nie jest optymistyczna Szeroki uśmiech
http://www.idokep.hu/webkamera/szemes
[Obrazek: szzl1h.jpg]

Na marginesie dodam że sąsiedzi którzy właśnie wrócili z Grecji tak samo narzekali na temperaturę wody w Adriatyku bo wedle zapewnień miała mieć 25* a miała pewnie 15* bo tak czasami tam bywa Szeroki uśmiech

Na koniec nie musisz mnie przekonywać o wyższości "świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" bo tak się składa że w jednym czasie bywałem zarówno nad Bałtykiem jak i Balatonem i możesz mi wierzyć lub nie ale nikt nie narzekał na oba miejsca Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#53
@tkoko: masz rację. Ja jeżdżę zarówno w PL i między innymi na Węgry i z przykrością muszę przyznać (poza wyjątkami), że w PL zazwyczaj chcą Cię wydoić, nie jest ważne abyś wrócił. Tylko kasa się liczy, dlatego w naszym kraju preferuję pobyty poza sezonem, kiedy to właściciele pokornie schodzą na ziemię.
Odpowiedz
#54
(26-07-2016, 21:56)makgajwer napisał(a): ... z przykrością muszę przyznać (poza wyjątkami), że w PL zazwyczaj chcą Cię wydoić, nie jest ważne abyś wrócił. Tylko kasa się liczy, ...

Cieszę się że wierzysz "w uczciwość" Węgrów Oczko, ale odpowiem Ci przykładem z ubiegłego roku. Korzystam z Balatonturistu od kilku lat. 25 oraz 29 marca wysłałem zapytanie do Vadwirag o dostępność konkretnego domku. Z początkiem kwietnia dostałem odpowiedź że domek jest dostępny więc 20 kwietnia wysłałem rezerwację. Ponieważ nie dostałem odpowiedzi, 30 kwietnia ponownie wysłałem rezerwację. Dostałem odpowiedź że domek jest już zarezerwowany i proponują inny. Wybrałem ten domek mimo że był o 30% droższy ze względu na dzieci (bezpośrednio basen, plac zabaw, jezioro) . Chciałem więc zmienić na tańsze domki (dokładnie takie same tylko 3 rzędy dalej od jeziora) bo ten który mi proponowano nie był wart dodatkowych pieniędzy. Odpowiedź była prosta ten albo żaden Zdziwiony Mając 150 domków na kampingu twoim zdaniem tylko jeden mógł być dostępny?, bo moim zdaniem zaczekali na rezerwację bardziej chodliwego domku (przez być może stałego bywalca kampingu), Polakowi upychając domek który nie ma zbytu (domek na głównym wjeździe do kampingu) Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Drugi przykład to córki w Kesztely. Tym razem pokój z łazienką z której nie korzystali, bo już przy pierwszej próbie użycia spłuczki przez wnuczkę, ta odpadła od ściany. W podłodze kabiny dziury na zewnątrz itd. Poszła zobaczyć sąsiednie pokoje z łazienkami które okazały się być OK (wyremontowane). Jak sądzisz obniżyli cenę pokoju za to ze musiała korzystać z ogólnodostępnych kabin i ubikacji?
Ale mimo tych "doświadczeń" i tak przy wyjeździe nad Balaton skorzystam z Balatonturistu, bo dla mnie suma plusów jest mimo wszystko większa od minusów Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#55
(27-07-2016, 11:42)tkoko napisał(a): Korzystam z Balatonturistu od kilku lat.

Proszę rozważyć na przyszłość rezerwację przez HelkaTours. Ceny mamy identyczne jak Balatontourist, a z racji znajomości języka i długiej współpracy łatwiej nam się porozumieć w takich dyskusyjnych sytuacjach.

Na kempingu Vadvirág/Polny Kwiat rzeczywiście najtańszych domków nie ma już wiosną. Pytali Państwo na początku kwietnia, a rezerwować chcieli prawie miesiąc później. To bardzo dużo, Wielkanoc była w ubiegłym roku 5-6 kwietnia, a po świętach jest zawsze wysyp rezerwacji, bo ludzie dogadują się z rodziną przy świątecznym stole i masowo rezerwują. Nie wiem, o jaki termin Państwo pytali, może nie był wolny 1 domek, ale na pewno tylko z danej kategorii, np. najdroższych Viola 1.

Balatontourist nie musi nieczego "upychać", proszę mi wierzyć. Co roku przez całe lato mają pełne obłożenie na wszystkich kempingach bez wyjątku. I jest im całkiem obojętne, czy w tańszym domku mieszka Polak, Węgier czy Niemiec. Teraz już nigdzie nie mają wolnych miejsc, ewentualnie pod namiot, ale to też nie wszędzie.
Odpowiedz
#56
(02-08-2016, 15:27)HelkaTours napisał(a): ...Proszę rozważyć na przyszłość rezerwację przez HelkaTours. Ceny mamy identyczne jak Balatontourist, a z racji znajomości języka i długiej współpracy łatwiej nam się porozumieć w takich dyskusyjnych sytuacjach.

Na kempingu Vadvirág/Polny Kwiat rzeczywiście najtańszych domków nie ma już wiosną.... rezerwować chcieli prawie miesiąc później. ... Wielkanoc była w ubiegłym roku 5-6 kwietnia, a po świętach jest zawsze wysyp rezerwacji, bo ludzie dogadują się z rodziną przy świątecznym stole i masowo rezerwują.... może nie był wolny 1 domek, ale na pewno tylko z danej kategorii, np. najdroższych Viola 1.
...Teraz już nigdzie nie mają wolnych miejsc, ewentualnie pod namiot, ale to też nie wszędzie.

Co do Helka Turs. Jeżeli będzie to dla mnie korzystniejsze, to na pewno skorzystam. Na razie Kamia 1 u Pani jest dla mnie droższy niż Viola 2 w Vadvirag Szeroki uśmiech
Co do rezerwacji. Zapytanie o domki (I WSTĘPNĄ REZERWACJĘ) wysłałem 25 marca (duuużo przed sezonem) właśnie po to by mieć wybór. Odpowiedź uzyskałem dopiero po tygodniu (I TO PO PONOWNYM WYSŁANIU ZAPYTANIA I REZERWACJI).
Z odpowiedzi 1 kwietnia jasno wynika że wszystkie domki są dostępne, w tym nr 42!!!!
"We have still avaiable bungalows during the defined time period. The bungalow with the number of 42 (Viola 2) is also available."

Ponieważ wyskoczył mały problem (dzieci do 2 lat w domku traktowane są jak dorosłe osoby) musiałem skonsultować z resztą rodziny czy korzystamy z kampingu czy szukamy prywatnych kwater. Ostateczną rezerwację wysłałem 20 kwietnia !!! I PO BRAKU ODPOWIEDZI PONOWNIE 29 kwietnia.
ODPOWIEDŹ Z VADVIRAG DOSTAŁEM 1 maja !!!!.

"Sorry, but the Bungalow number 42 is already reserved! I can offer you the bungalow number 29, which is not too far from the swimming pool! If this Bungalow is good for you, please contact us again!"

Jak rozumiem to jest "węgierska normalka" wysyłanie po ~2 tygodniach odpowiedzi. Szeroki uśmiech

Na następny e-mail dotyczący tańszych domków informacja była negatywna.
POWTÓRZĘ JESZZE RAZ. DOMEK nr 42 I JEDEN Z DOMKÓW Kamila 2 REZERWOWAŁEM 25 MARCA 2016 r.

A teraz realia po przyjeździe. Kamila 1 nr 33 (z 20 metrów od 39) całe dwa tygodnie wolny, nr 28 (dwa metry od mojej ściany) tydzień wolny. To dwa tańsze sąsiednie domki które mijałem codziennie i były DOSTĘPNE W TRAKCIE MOJEGO POBYTU!!!.
Ogólnie w drugiej połowie lipca 2015r co najmniej 50% Viola 1, 20 - 30% Viola 2, i z 10% Kamila 1 było wolnych. Na polu namiotowym z 90% miejsc wolnych, na parcelach z 70% miejsc wolnych i to wszystko przy 40 * tropikach jakie wówczas panowały na Węgrzech (pogoda ideał przynajmniej dla niektórych Szeroki uśmiech)
Jak zresztą w realu wygląda kamping i dostępność domków i miejsc kampingowych w drugiej połowie lipca (24 lipca 2015) każdy może ocenić na poniższym filmie:

http://vod.infomaniak.com/redirect/ctout...002755.mp4

lub tutaj, lecz u mnie jest aktualnie jakiś problem z odtwarzaniem.

http://en.camping-streetview.com/Hungary...irag/Video

tutaj jest zdjęcie z trasą jaką jechał kamerzysta.

[Obrazek: 2nkmhvs.jpg]

Najłatwiej dostrzec wolne miejsca na:
7.09 - podczas powrotu spod zjeżdżalni widok na parcele,
7.14 - widok na pole namiotowe
7.41 - widok (przy pawilonie WiFi) a pole namiotowe i z parcelami,
8.06 - wolny domek Viola 1 nr 136
8.22 - następny wolny domek Viola 1 nr 116
8.44 - następny wolny domek kamila 1 nr 49
Myślę że wideo z dostępnością (niedostępnością) miejsc na kampingu w szczycie sezonu wakacyjnego nie wymaga komentarza, tym bardziej że sama Pani w dniu 22.07 (szczyt sezonu) oferowała noclegi które ponoć są niedostępne już w czerwcu. Szeroki uśmiech no chyba że to był "hłyt marketingowy" kabaretu Ani Mru Mru Szeroki uśmiech

(22-07-2016, 16:36)HelkaTours napisał(a): To jest kemping przyjazny dzieciom:

Kemping Polny Kwiat

Jesli noclegow Panstwu odpowiada, prosze wyslac zapytanie ...

Podsumowując, obsługa kampingu 1 kwietnia miała pełne info o terminie, domku, ilości osób, oraz moje dane osobowe. Udzielenie negatywnej odpowiedzi po prawie dwóch tygodniach od rezerwacji myślę że nie wymaga komentarza. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#57
Witam. Bardzo prosze o opinie na temat hotelu familia w zamardi? Jak plaza w Zamardi? Jak wyglada sytuacja z jezykiem? My w tym roku pierwszy raz wyjezdzamy na Wegry i chetnie przyjme wszelkie wskazowki.
Odpowiedz
#58
proszę o polecenie miejscowości nad balatonem
Odpowiedz
#59
Balatonberény - jest tam plaża naturystów! Oczko
Odpowiedz
#60
(07-08-2016, 22:44)Joanna_83 napisał(a): Witam. Bardzo prosze o opinie na temat hotelu familia w zamardi? Jak plaza w Zamardi? Jak wyglada sytuacja z jezykiem?

Hotel Familia to nasz absolutny hit niemalże od początku współpracy. Niebywale chwalona obsługa i kuchnia. Rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Piękny basen.

Plaża w Zamárdi jest w całości bezpłatna, ciągnie się przez 3 km. Całe miasteczko świetnie zadbane, bo mają bardzo dobrego burmistrza. Pańskie oko konia tuczy.

O języku to ja nigdy nie wiem, co odpisywać, bo przecież w Łebie po węgiersku nie mówią. A może nie jestem na bieżąco?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,591 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 611 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości