Pierwszy raz nad Balaton - prośba o porady
#61
Byłem tam, zgadzam się w 100% Uśmiech
Odpowiedz
#62
Witam,

planujemy z Mężem po raz pierwszy wybrać się na Węgry w przyszłym roku. Na razie padło na Balaton. Bardzo proszę o radę, czy jest sens i gdzie najlepiej wybrać się z 3-letnim miłośnikiem wody i kilkumiesięcznym berbeciem oraz jak gospodarze "rozliczają" takie dzieci. I jeszcze może w jakim czasie taki wyjazd byłby najlepszy.

Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#63
Spędziłaś na forum 10 minut i od razu wrzucasz posta, jakich na forum są dziesiątki, jeśli nie setki. Bardzo prosimy o zapoznanie się z wcześniej poruszanymi tematami oraz relacjami z wyjazdów, wtedy wyjaśnimy wątpliwości i dopracujemy wspólnie szczegóły. Węgry to idealne miejsce na wypoczynek.
Odpowiedz
#64
eplus ma rację najpierw poczytaj a potem zadawaj pytania Uśmiech Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem dla małych dzieci będą baseny termalne niż jezioro ale każdy ma swoje upodobania. Masz jeszcze sporo czasu do następnych wakacji wiec poczytaj to forum a wiele się dowiesz o tym wspaniałym do wypoczynku kraju.
Odpowiedz
#65
(09-09-2016, 21:09)wojti76 napisał(a): (...) Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem dla małych dzieci będą baseny termalne niż jezioro (...)

osobiscie uwazam, ze male dzieci [no dobra - moze nie kilka mies. ale 3 lata juz tak] nie powinny sie kapac tylko w termach - ja, majac +/- 4 lata, bylem w stanie wykapac sie w rzece
Odpowiedz
#66
Nie pisałem że dzieci powinny się kąpać tylko w termach , mam dwóch synków 2 i 7 lat i nie raz już kapali się w rzece młodszy już w tamtym roku gdzie miał zaledwie 13 miesięcy.
Odpowiedz
#67
(09-09-2016, 8:59)kajwal napisał(a): - planujemy z Mężem po raz pierwszy wybrać się na Węgry w przyszłym roku... na Balaton.
- czy jest sens i gdzie najlepiej wybrać się z 3-letnim miłośnikiem wody i kilkumiesięcznym berbeciem...
- jak gospodarze "rozliczają" takie dzieci. I jeszcze może w jakim czasie taki wyjazd byłby najlepszy.

- Sporo macie czasu i zastanowcie się jak spędzić czas w obcym miejscu i jak odpocząć z małymi dziećmi. Sam Balaton i woda nie do końca spełnią wasze oczekiwania.
- Rodzice i małe dzieci na wakacjach w środku sezonu to nie zawsze dobry pomysł, wiem to po sobie. Nie raz w okresie wakacji wyjeżdżałem z dziećmi, między innymi i nad Balaton - dla mnie to był trudny czas, dużo ludzi, śniadanie, kolacje, oczekiwanie w kolejce po zakupy i w restauracji na obiad... Balaton dla naszej "trójki" okazał się życzliwszym po 20.sierpnia. Nie było tłoku, ceny lekko w dól, woda do kąpieli jak najbardziej, place zabaw prawie puste... itd.
- Płaciłem pół ceny za dzieci, z gospodarzami "Zimmer frei...Wolny pokój" zawsze można coś utargować. Każdego dnia mieliśmy gratis jakieś owoce, starszy Pan dla dzieci przyniósł kilka razy wyciśnięty i odsączony sok z winogron. Parkowanie na terenie posesji.
Dla dzieci najbardziej odpowiednim jest łatwodostępny brzeg, płytka i ciepła woda, miejsca oferujące cień. Polecam te odwiedzone: Balatonlelle, Balatonboglár, Gyenesdiás, Csopak. W Siófok nie czuliśmy się dobrze.
PS. Ostatnio... w roku ubiegłym z "dziećmi i dużymi wnukami" byliśmy w Balatonfenyves Uśmiech.
Odpowiedz
#68
Kajwal przejrzyj sobie ten wątek może Ci się przyda(jak sądzę)Oczko
http://forum.wegierskie.com/Kemping-pod-...latk%C4%85
Jeżeli będziesz potrzebował więcej szczegółów to pisz.
Odpowiedz
#69
My z naszymi brzdącami 5 i 9 lat byliśmy w Heviz. Bardzo dobra baza wypadowa z mnóstwem atrakcji w granicach 0,5-1h jazdy samochodem:
- plaża miejska i gęsia w Keszthely, pałac Festetics'ów, muzeum kolejnictwa
- pływanie w gorącym wulkanie w Heviz,
- zamki Szigliged i Sumeg,
- winnice Badacsonytomaj,
- podziemny rejs łódkami w jaskiniach Tapolca
- aquaparki w Zalakaros, Zalaegerszeg,
- półwysep Tihanny, lawendowy dom,
W dwa lata później byliśmy w Veszprem. Mogę polecić:
- plaża w Csopak,
- wzgórze zamkowe w Veszpem, zoo
- aquapark w Balatonfured,
- zamek Csesznek,
- dla starszych opactwo w Pannonhalmie
Z południowego brzegu to z dziećmi bardzo polecam Balatonlelle (piaszczysta plaża, miniaquapark za niewielką dopłatą).
Nie podobał nam się Siofok - taka jarmarczna Jastrzębia Góra dla niemieckich turystów.
Odpowiedz
#70
Witam,

Wybieramy się w 3 rodziny nad Balaton na tydzień na przełomie lipca/sierpnia. 2+2, 2+2, 2+1 - w sumie 11 osób. Dzieciaki w wieku od 7 do 12 lat.
Myślimy o czymś na południowym brzegu, bo słyszałam, że woda płytsza więc i bezpieczniej. Pasuje nam coś na zachodnim krańcu Balatonu, bo będziemy jechać z Podkarpacia, czyli pewnie okolice Siofok.
Z tego co zdążyłam wyczytać na forum można dla takiej grupy osób wynająć dom i to by była dla nas bardzo fajna opcja.
Niespecjalnie będzie się nam chciało gotować więc dobrze, by blisko były restauracje/pizzerie.
Dzieciaki uwielbiają wodę więc basen mile widziany. Chcielibyśmy być jak najbliżej Balatonu.
Ogród z grillem, możliwość wynajęcia rowerów w okolicy mile widziane.
Oczywiście czystość to sprawa priorytetowa.

Liczę, że coś nam podpowiecie :-)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,591 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 611 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości