Pierwszy raz
#1
Witam 
W drugą połowę sierpnia zamierzamy wybrać się z rodzinką ( Ja z żoną w raz z 2 dzieci )  nad Balaton. Powiem szczerze, że nigdy za granicą nie byłem więc to będzie nasz pierwszy raz. Wiem, że muszę zadbać na pewno u ubezpieczenie zdrowotne za granicą, a także z uwagi na to, że poruszamy się samochodem to także o winety na 3 kraje (Czechy, Słowacja,Węgry). Coś jeszcze?
Jakie miejscowości nad Balatonem brać pod uwagę jeżeli chodzi o dzieci? Gdzieś przeczytałem, że np Zamardi? 
Proszę mi także doradzić jeżeli chodzi o nocleg? Booking i Airbn wystarczy czy może jest coś lepszego? 
Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
Odpowiedz
#2
Gdzie zaczynasz podróż? Bo może bardziej się opłaca olać Czechy i zaoszczędzić te parę groszy. Ja z dzieciakiem byłem w Siofoku (poza centrum), w tym roku wybieramy się na drugą stronę do Tihany. Jeśli chodzi o nocleg to szukałem tylko przez booking, jeszcze mnie nie zawiódł Uśmiech
Odpowiedz
#3
Jadę ze śląska więc chyba Czechy nie ma co omijać patrząc na google maps. Siofok? Słyszałem, że to miejscowość bardziej przyjazna młodzieży  Uśmiech .
Odpowiedz
#4
Polecam całą serię artykułów, które napisałam właśnie w odpowiedzi na takie pytania:

Dokąd nad Balaton

Druga połowa sierpnia to pojęcie dość pojemne. Warto wiedzieć, że 20 sierpnia Węgrzy obchodzą święto narodowe, dzień św. Stefana partona Węgier. W tym roku to wtorek, więc będzie piękny długi weekend, zazębiający się z polskim 15 sierpnia. To już ostatni dzwonek, żeby znaleźć jeszcze coś wolnego.

Od 21-22 sierpnia zrobi się trochę luźniej, w niektórych miejscach spadają ceny. Ale w końcówce lata zdecydowanie lepiej wybierać większe miejscowości, jak właśnie Siófok, bo tu wciąż coś się dzieje, najdłużej otwarta jest plaża i różne sezonowe atrakcje, kursują statki wycieczkowe.

Jeżeli spodoba Wam się coś z oferty Helka Travel możecie liczyć na więcej informacji praktycznych i moją pomoc jako rezydentki na miejscu w sytuacjach awaryjnych na miejscu.

pozdrawiam
Kasia Kociuba 
kociuba@helkatravel.pl
Odpowiedz
#5
my wyjeżdzamy właśnie 12 sierpnia, mam pytanie odnośnie bezpłatnych plaż nad zamardi/sofiok, ktoś wie gdzie znajdę takie info?
Odpowiedz
#6
Plaże nad Balatonem

W Zamárdi jest tylko bezpłatna plaża o długości 3 km. W Siófok płatna jest tylko główna plaża w centrum (700 m), wszystkie pozostałe są bezpłatne.
Odpowiedz
#7
Witam,

My wybieramy się ze śląska do Siófok w połowie lipca i mocno zastanawiam się czy nie ominąć Czech i nie wykupić winiety tylko na Słowację. Boję się tylko czy ta pozorna oszczędność się nie zemści? Planowana trasa przejście graniczne Zwardoń -> Żylina -> Trnawa -> Komarno -> Kisber -> Szekesfehervar -> Siófok. Jak to widzicie? Uśmiech
Odpowiedz
#8
Ja zawsze jeździłam tak:


Warszawa – Częstochowa – Katowice – Bielsko-Biała – Cieszyn – Třinec (CZ) – Čadca – Žilina (SK) – Trenčin – Bratysława – Győr (HU) – Veszprém – Balatonfüzfő – Balatonliga – Balatonvilágos – Siófok

Odcinek przez Czechy nie był płatny, ale nie wiem, czy się coś zmieniło. Nie pchajcie się na Székesfehérvár, to bez sensu. Z Füzfő jest świetna droga ekspresowa, która prawie się łączy z autostradą M7. Robią łącznik, ale jeszcze nie jest gotów. Ale to parę kilometrów i znów wpada się na autostradę. I do Siófok tylko 15 km.

Udanych wakacji!
Odpowiedz
#9
Ja tak jechałem w tamtym roku. Winety kupowałem tylko na Słowację. Podróż bardzo szybko minęła odległość jaka pokonały z miejsca zamieszkania do Siofok to 750 KM i czas to ok 10 godzin.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwszy raz - Heviz Eniu91 1 1,921 16-05-2019, 0:36
Ostatni post: Helka Travel
  Pierwszy raz nad Balatonem z dziećmi agnieszkafu 11 20,993 11-04-2018, 1:32
Ostatni post: Helka Travel
  wyjazd 1 raz na balaton premo1422 2 3,356 02-08-2017, 7:32
Ostatni post: Marcin32
  Pierwszy raz nad Balaton - prośba o porady blublus 77 88,594 05-06-2017, 20:32
Ostatni post: grzesiuuuu9
  Pierwszy raz nad Balaton adam 46 71,242 20-08-2014, 12:44
Ostatni post: Ribizli



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości