Pogaduchy - luźna dyskusja
Trzech Afgańczyków i ośmiu Wietnamczyków przyleciało nielegalnie na teren Węgier samolotem typu An-2 na ukraińskich znakach. Na miejscu lądowania policja znalazła samolot, w okolicy zatrzymano trzech Afgańczyków i ośmiu Wietnamczyków.
http://www.police.hu/hu/hirek-es-informa...arorszag#4
Odpowiedz
Znacie kogoś kto kursuje może do Budapesztu busem ? Potrzebowałbym zorganizować mały transport .
Może jakieś firmy znacie
Odpowiedz
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, marzec 23. Flaga polska Flaga węgierska
12 marca 2007 r. węgierski parlament uznał dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Deklarację poparli wszyscy węgierscy parlamentariusze. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 r. podjął też Sejm RP.
Obchody odbywają się na przemian w Polsce i na Węgrzech. W tym roku gospodarzem są Węgrzy, oficjalne uroczystości trwają w mieście Veszprém. W obchodach na Węgrzech biorą udział prezydenci obu krajów.
Odpowiedz
Właśnie wróciłem sobie z ostatniego letniego wypadu i podzielę się widokiem jaki mnie zaskoczył o tej porze roku. W Egerskim Parku Biskupim w alejkach masowo zalegają opadłe kasztany. Jednak na drzewach rosnących przeważnie nad potokiem spotyka się takie widoki:
https://imgur.com/6tvw9Gm

https://imgur.com/vl8lirW
Na jednej gałęzi świeże pąki, liście i kwiaty, na innych gałęziach resztki liści i kolczastych kulek.
A tak przy okazji muszę się pochwalić wyczuciem czasu i pogody: złapałem i trochę letniego słońca i trochę luzu na basenach wtedy gdy miejscowi przestraszyli się prognozy przejścia frontu atmosferycznego.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości