Pogaduchy - luźna dyskusja
#41
Cześć!

Piszę z pytaniem, czy nie wiecie czy może gdzieś w Budapeszcie jest knajpa gdzie mógłbym obejrzeć mecz Czarnogóra-Polska??
Odpowiedz
#42
(25-08-2012, 18:18)Tudós napisał(a): Niestety z tą turystyką wśród Polaków sytuacja nie wygląda różowo: przeciętny polski obywatel jadący "na madziarsko" jedzie tam aby się popluskać i urżnąć tanim wińskiem, mam wieloletnie doświadczenie w organizowaniu turystyki przyjazdowej na Węgry i niestety mało jest osób, których interesuje coś innego. Swego czasu próbowałem rozpropagować wśród np.studentów historii wycieczki tematyczne (np.śladami powstania 56 w Budapeszcie) lub "szlakiem winnym" ale niestety zdecydowaną większość tzw.masowej turystyki interesuje tylko Dolina Pięknej Pani i sruuuu, wino za 250 Ft/litr :-/ Ale mam nadzieję w miarę rozwoju forum uda nam się kiedyś wspólnie zorganizować wypad na Węgry ciekawym szlakiem (np.Muzuem Papryki w Kalocsa lub wzdłuż granicy Węgierskiej albo co lepsze wzdłuż granicy Wielkich Węgier Uśmiech
Racja, w takie właśnie momenty obfitowała zorganizowana prywatnie wycieczka, w której uczestniczyłem. A szkoda, bo program był opracowany dość ambitnie i gdyby większość towarzystwa wykazała minimum zorganizowania i dyscypliny, to dałoby się go zrealizować, ale przy kilkugodzinnych opóźnieniach codziennie to było niemożliwe. Tylko przyklasnąć pomysłowi, by podjąć taką próbę na bazie forum. Ja pisałbym się na to!
Odpowiedz
#43
(07-09-2012, 18:19)prokariont napisał(a): Cześć!

Piszę z pytaniem, czy nie wiecie czy może gdzieś w Budapeszcie jest knajpa gdzie mógłbym obejrzeć mecz Czarnogóra-Polska??

Oj, ciężko może być, bo Węgrzy też dziś grają - z Andorą. Trzeba szukać chyba jakichś sport barów w Budapeszcie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#44
głupie pytanie... jaki tani market sieciowy polecacie na Węgrzech?
Odpowiedz
#45
Może cba?
Odpowiedz
#46
Ja najczęściej kupuję w CBA lub w SPAR z naciskiem na ten drugi - większy wybór. Co do cen, to się nie wypowiem, bo nie porównywałem..
Odpowiedz
#47
Jest tez AUCHAN i TESCO ale zazwyczaj na obrzezach miasta
Odpowiedz
#48
Korzystam z Cory w Miskolcu, wcześniej jeździłem do Plusa, a nie tak dawno otwarto Tesco w drodze z Tapolcy do centrum. Sądzę, że mając kilka dni na odpoczynek nie warto objeżdżać miasta, aby zaoszczędzić 100 forintów.
Odpowiedz
#49
Spar jest drogi, ale ma ogólnie najlepszą jakość. Na codzienne zakupy to cba jest niezłe, aczkolwiek w coop i penny market jest chyba najtaniej. Tesco express też jest ok z tych mniejszych. Jedzenie mniej zwęgierszczone, szczególnie patrząc na nabiał i wędliny to jest np. w lidlu.
Odpowiedz
#50
Obiło mi się coś o uszy, że konsulat ma wracać do Krakowa. Wie ktoś coś na ten temat?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości