Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(06-06-2018, 12:16)Sztasek napisał(a): Dawno nie jachałem tą trasą.
Wiem od znajomych, że nie tak dawno przed wjazdem na rozbiegówkę/autostradę M35-354 sz. főút postawiono tablice o obowiązku posiadania ważnej matrycy.
www.nemzetiutdij.hu na mapce zaznaczono na czerwono ten odcinek, mapa poniżej.
>>> Mapa płatnych odcinków okręgu Hajdu-Bihar

Witam, z moich obserwacji co do ustawienia znaków dotyczących matrycy wynika, że przejazd "rozbiegówką" jest bezpłatny. Znak o obowiązku winiety ustawiony jest za zjazdem na IPARI-PARK. Oczywiście, nie biorę odpowiedzialności za tą obserwację, niech to jeszcze ktoś potwierdzi. Należy uważać, bo nie da się ominąć Debreczyna rozbiegówką, brakuje liku kilometrów i trzeba zjechać z autostrady w stronę centrum i później na drogę nr 4.
Odpowiedz
Wyjazd z Warszawy w sobotę 16 czerwca ok. 20.oo trasa do granicy w Chyżnem bez większych przygód, luz, ograniczenia związane z modernizacja i budową drogi w okolicach Radomia, Chęcin, Rabki. 
Na Słowacji trzy mijanki, jedna na czerwonym pomiędzy Dolnym Kubinem a Ruzomberokiem, czekanie ok. 3 minut. Trasa wolna od TIR-ów. Ominięcie ekspresówki w Banskiej-Bystrzycy, auto słowackiej drogówki w Sliacu koło lotniska. Krótki odpoczynek przy kawie na stacji benzynowej DaliOil w Tupa. Nie tankowałem, ale oto ceny paliw:
E95 - 1,324 €
E100 - 1,449 €
ON - 1,219 €
ON55 - 1,304 €
LPG - 0,499 €
Wjazd na Węgry przejściem Sahy-Parassapuszta, jest ok. 4.3o rano, zero pojazdów. Zjeżdżam z drogi nr.2 w kierunku na Szob, Vác omijając płatny kawałek ekspresówki w budowie. Kilka minut po 5.oo przejeżdżam mostem "Megyeri híd" i jestem na miejscu.
Wybrałem możliwie najlepsze godziny na podróż - tak stwierdził mój węgierski przyjaciel. Z jego relacji wiem, że w niedziele ruch na tym odcinku w tym okresie jest minimalny. Nieco więcej pojazdów w soboty. 
Natężenie ruchu pojazdów kulminuje w dni powszednie w godzinach szczytowych, w wielu miejscach są długie korki. Tak jest po obu stronach Dunaju, najtrudniej jest na trasie Budapest-Szentendre, tutaj czasami wszystko stoi.
Wczoraj tankowałem w Auchan-Budakalász: 
E95 - 381 Ft
E98 - 396 Ft
ON - 385 Ft
Forint słaby, średni kurs PLN - 75,22 Ft ... EUR - 322,65 Ft
Odpowiedz
Dobre wieści jadącym nad Balaton ... od Budapesztu do Fonyód po M7 żadnych prac na autostradzie  Uśmiech ... jedynie w okolicy węzła na 90 km po robotach trwają prace porządkowe, które właśnie dziś dobiegły końca.
Po drodze odpoczynek (kawa, drobne zakupy, tankowanie) w Auchan Székesfehérvár, ok. 600-700 metrów od węzła (60 km):
ceny paliw:
E95 - 380 Ft
E98 - 395 Ft
D - 387 Ft
SmartD - 402 Ft
Odpowiedz
Zmieszany ... Roboty na M7 trwają nadal, mają być ostatecznie zakończone pod koniec sierpnia...
Budowanym jest węzeł komunikacyjny, który połączy autostradę M7 z drogą nr. 710. 
W ten sposób łatwiejszym będzie przejazd dla aut osobowych wzdłuż północno-wschodniego brzegu Balatonu, ograniczonym będzie ruch samochodów ciężarowych na drodze wojewódzkiej nr.71 od Balatonvilágos do Balatonfűzfő - skierują go na „obwodnicę” biegnacą po drodze nr.710. (W okresie wakacyjnym odcinek Balatonvilágos-Balatonfűzfő w dzień był trudnoprzejezdnym.)
Odpowiedz
Wycieczka rankiem do Székesfehérvár ... jadąc po krajowej drodze nr.7 wzdłuż Balatonu nie było wielkiego ruchu aut, być może ze względu deszczową pogodę. Niewiekie roboty drogowe, zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości tylko w okolicy Balatonlelle. W centrum Székesfehérvár spory ruch, czekanie na lampach. Trudno o wolne miejsce parkingowe na starym mieście. 
Wcześniejszy obiad w bufecie w Auchan, niewielkie zakupy, ceny paliw bez zmian.
Miła niespodzianka, przypadkowo trafiliśmy na kanor: Budai út 15 > 1 PLN=73,20 HUF lub 100 HUF=1,36 PLN
Odpowiedz
Od dzisiaj nowy taryfikator mandatowy na Słowacji. Paragraf 16 - kary za prędkość, nawet do 800 euro!

https://kosice.korzar.sme.sk/c/20861018/...si-ho.html
Odpowiedz
Ja jeżdżę w przedziale zaledwie do 150€, dziś jakbym przeczuwał, bo wracając ścieżką Mamutów prowadziłem bardzo defensywnie, ale czas miałem i tak bdb. Słowacja poniżej 2 godzin - 1:53 S-ujhely-Barwinek.
Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich miłośników Węgier.
Wybieramy się tym razem nad północny Balaton,plan jest by pojechać od Zwardonia przez E75 (słowacka winietka) i w okolicach Trnawy zjechać na Vlćkovce,Galanta,Velky Meder i Medvedov,potem (bez węgierskiej winietki) Gyor,Veszprem,B-fured.
Czy to dobry pomysł?Czy nie lepiej na Komarom?Chociaż na www.zjazdnost.sk jest ostrzeżenie o zamkniętej drodze.
I jeszcze jedno,często na Google mapach przed Czadca obserwuję spory korek,czy jest sens skrócić drogę i ominąć to przez Oszczadnicę?

Za każde info,z góry dziękuję.
Odpowiedz
Nie piszesz, w jakich godzinach zamierzasz wjechać na teren Słowacji... Droga przez Oszczdnicę jest kręta i ciekawa. 
Faktem jest. że ten początkowy słowacki odcinek od Czadcy do wjazdu na autostradę D1 korkuje się w godzinach szczytu, więc zaplanuj podróż w odpowiednich godzinach. Dalsza droga po autostradzie D1 jest OK, jedynie po zjeździe z niej od Galanty kieruj się na Komarno/Komárom. Jedziesz (jak piszesz) bez węgierskiej winietki, więc nie polecam trasy w kierunku na Medvedov(Medve). Odradzam też i Győr do którego musisz po tej trasie wjechać, bo przejazd przez to zatłoczone miasto jest dość trudny.
Od Komárom po drodze masz Kisbér, w centrum miasteczka na krzyżówce kierujesz na Veszprém. Do centrum Veszprém nie wjeżdżasz, jest obwodnica, kierunek Balaton (potem Balatonfüred) dobrze oznakowany.
Odpowiedz
Planuję wjechać na teren Słowacji około 6: 00 rano w niedzielę. Czyli nie Medvedov,a Komarom - a co z tą zamkniętą drogą?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,786 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 600 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,622 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,001 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,302 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości